PDA

Tam Versiyonunu Görüntüle : Büro açıyorum ama isim bulamadım

evrim82
28-06-2007, 23:45
Arkadaşlar merhaba..
Şu an büro açma hazırlıkları yapıyorum fakat hala büroma isim bulmuş degilim.
Forum ortamında da fikirlerinizi almak istedim.
Mimarım ve de mimari proje inşaat dekorasyon üzerine çalışacagım dogal olarak..
Şirket ismi ararken nelerden yola çıkmalıyım yada aklınıza gelen büro isimleri varmı?
Bu konuda önerilerinize ihtiyacım var..
Şimdiden teşekkürler..

gün
29-06-2007, 09:13
isminiz güzel bence...

blur
29-06-2007, 09:26
Neden yazınız şiir formatında?

"Ad Soyad Mimarlık" ya da diğerleri olarak ikiye ayırabiliriz. İkinci sınıf için bir şey önermek imkansız.

Ahagu
30-06-2007, 15:07
Yabanci bir moda isim olmasinda, büronuzun oldugu semt olabilir, kendi isminizi uygun bulmuyorsaniz.

ArtificiaLIntelligence
03-07-2007, 16:00
Bence Evrim ismi içerdiği yapısal bakış açısından uygun. EV r İM ikiye bölününce evim hem EVRİM olarak kulanılabilir.Ortadaki r harfi de bir lamba gibi aydınlatılabilir.Böylece ortaya bu logo çıkar.Tabi geliştirilebilir.İlk aklıma geldiği gibi yaptım.:p...ben olsam böyle yapardım...:D

evrim82
03-07-2007, 21:28
Evrim ismi içerdiği yapısal bakış açısından uygun. EV r İM ikiye bölününce evim hem EVRİM olarak kulanılabilir.Ortadaki r harfi de bir lamba gibi aydınlatılabilir.

Sevgili ArtificiaLIntelligence..
Gerçekten çok hoş bi fikir,teşekkür ederim ilgin için.
İsmimden türetmediğim büro ismi kalmamıştı sanıyordum ama kalmış..:p
çok begendim bunu kullanmayı düşünmüyor değilim.

yanlıız ben bu ismi türetirken s harfini de soyadımdan dolayı kullanmak istiyorum.
e ve s harflerinin vurgulandığı bi isim olacak büronun adı.
Bununla ilgili aklına gelen bişey olursa vede paylaşırsan benimle, çok mutlu olurum.;)
Logo çok güzeldi teşekkürler, yüreğine sağlık..

gün
04-07-2007, 09:01
E diğer katılanlara da bi teşekkür gönderseydiniz...

evrim82
04-07-2007, 12:26
E diğer katılanlara da bi teşekkür gönderseydiniz...

tabiki herkese teşekkürler.
sonuçta burda herkes birbiri için olumlu olumsuz bir yorum yapıyor vede olumsuz da olsa (forum geneli için konuşuyorum), yazana karşı mutlaka eğitici yönüyle katkısı var.
bu yüzden evrim den yola çıkarak fikrini açıkça ifade eden,düşünen arkadaşa özellikle teşekkür etmek istedim.
tabiki vakit ayırıpta bişeyler yazan herkese de teşekkürler.
bunu yazmasamda ilgilenen herkesin benim vede diger arkadaşla için önemi mutlaka ve mutlaka vardır.
teşekkürler tekrar herkese.
gün senin aklından geçtimi ad ve soyadın vurgulandıgı bir isim?
paylaşırsan sevinirim.

mimar1977
04-07-2007, 17:19
Belki biraz fazla sempatik bir isim önerisi olacak ama: :-) SEVİMLİ MİMARLIK 'a ne dersin?
1.anlamsal olarak sevimli
2.şekilsel olarak ise:Senin adın ve soyadının vurgulu olduğu SE
2a. İsmin olan evrimin R sinin italik ve düşük olduğu ve belki "registered" a tekabül edecek ve ucuna bir megaron takılı hareketli bir R harfi
3. sonuç olarak: R si hareketli ve düşük olan anlamsal olarak SEVİMLİ, şekilsel olarak SEVRİMLİ olan bir şey...Umarım anlatabilmişimdir. İyi şanslar

evrim82
04-07-2007, 23:50
Belki biraz fazla sempatik bir isim önerisi olacak ama: :-) SEVİMLİ MİMARLIK 'a ne dersin?
1.anlamsal olarak sevimli
2.şekilsel olarak ise:Senin adın ve soyadının vurgulu olduğu SE
2a. İsmin olan evrimin R sinin italik ve düşük olduğu ve belki "registered" a tekabül edecek ve ucuna bir megaron takılı hareketli bir R harfi
3. sonuç olarak: R si hareketli ve düşük olan anlamsal olarak SEVİMLİ, şekilsel olarak SEVRİMLİ olan bir şey...Umarım anlatabilmişimdir. İyi şanslar

:) Anladım :) Bu da çok ilginç ve de gerçekten sevimli bi fikir.. Teşekkür ederim mimar 1977.
var mı farklı fikirleri olan..:p

zehra83
06-07-2007, 16:40
"Sevimli Mimarlık" benim şuan iş arama safhasında olduğum için sıkça rastladığım bir isim..Siz bilirsiniz...

habibolcek
20-10-2007, 13:35
Nekadar güzel; ülkemin mimarları yapacak iş bulmuş lakin isim bulamamış. :) (Afedersin ama bana çok garip ve komik geldi, yüzümde bozamadığım bir tebessüm)