PDA

Tam Versiyonunu Görüntüle : Sizce En İyi Mimarlık Fakültesi Hangi Üniversitede?

PuDRa
16-04-2004, 19:38
sizce en revaçta olan mimarlık bölümünün olduğu okul hangisi?

5N1K
20-04-2004, 11:57
Gerçi daha çok çok az oy atılmış, bu değerlendirmeyi daha sonra yapmak gerekir ama mimar sinan şu anda odtü ile başabaş... mimar sinanlıların bile okullarına laf ettikleri düşünülecek olursa :D davulun sesi uzaktan hoş geliyor galiba...

arkitek
20-04-2004, 12:53
Anketin sonucunu aynı zamanda "arkiterayı en cok hangi okulun mezunları ögrencileri takip ediyor" sorusuna cevap olarak da kullanabiliriz bence.

dolayısıyla ben dahil bir cok katılımcının objektif olarak cevap verecegini düşünmüyorum...

benim cevabım mı?
"herseye ragmen MS(gs)Ü :))))

tuana
21-04-2004, 16:09
arkitek'e katılıyorum bende 9 eylül üniversitesinde okuyorum ve herkesin üniversitesi kendine mimarlık zaten göreceli bir kavramken hangisinin daha iyi olduğu cevabı çok zor objektif olunması da zor tabi.:K

5N1K
21-04-2004, 16:30
Sevgili tuana, anketler zaten asla objektif değildir ki, tabii ki göreceli olacak sonuç. Ankete katılan kişinin fikri sorulur objektif yaklaşması beklenmez ki.

Evet, bu anket arkitek'in de belirttiği gibi aynı zamanda forumu hangi okullardan öğrencilerin takip ettiğini gösteriyor. Bir sakıncası var mı ki bunun? Hatırlatırım ki sorunun açıklaması, aslında başlığa rağmen en iyi okulu sormuyor, hangi okulun revaçta (=tercih edilir) olduğunu soruyor... ;) belki de çift başlık karıştırdı aklı...

tuana
29-04-2004, 22:53
5N1K vermiş olduğunuz cvp gerçektende çok pozitifti konuşamayan ya da susturulan bir toplumda yaşarken böyle olumlu yanıtlar almak gerçekten de çok hoş, düşününce gerçekten de vurguladığınız gibi bir anlam kargaşası olabilir...

efem
15-05-2004, 02:22
her koyun kendi bacağından asılır arkadaşlar. kişi kendini ne kadar iyi yetiştiriyorsa veya verileni ne kadar alıyorsa o kadar mimardır. tabi okulların değeri kesinlikle yadsınamaz bir gerçek ama ben iş kişide biter derim.:C

SoulBlade
25-09-2004, 16:58
Sizce bu anketteki üniversite listesi eksik değil mi belki bizim okul pek interaktif değil ama yeni bir oluşum kurmaya çalışıyoruz başarılı olursak daha interaktif bir KTÜ Mimarlık bölümü geliyor.

Eskiz
05-10-2004, 13:09
Yapılan bişey varsa amacı olsun ... Bu başlık adı altında mimarlık fakültesi olmayan okullar var... AYRICA ne yapılmak istediğini anlamadık ... Bu tip amaçsız yarışları bırakalım da aynı ülke için eğitim aldığımızı hatırlayalım ... Yapabiliyorsanız gidin hangi okulların mimarlık bölümlerinin olduğunu öğrenin !!! :Ç

acikrikci
08-10-2004, 20:01
Bu Forumun YÖnetİcİlerİne Seslenİyorum Bu Nasil Bİr Ankettİr.anket DedİĞİnİz Bİlİmsel Olmali Sİz Kalkiyorsunuz TÜrkİyedekİ Mİmarlik BÖlÜmlerİnİn İyİlİk KÖtÜlÜk Anketİnİ Yapiyorsunuz Ve Butun Lİste Yerİne Sadece Kisitli Bİr Lİste Yapiyorsunuz
KtÜ Olarak Kiniyoruz
Arkİtera ya YakiŞmadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

archilem
09-10-2004, 16:38
Bence artık okul mesele değil internet çağındayız her bilgi elimizin altında .Ayrıca kişi ne kadar iyiyse okul ona göre o kadar iyidir her okul kendi bünyesinde iyi çalışmalar yapmaya başladı kendinize güveniyorsanlz iyisinizdir

taymazfusun
05-11-2004, 21:40
bence anketi hazırlayanlar öncelıkle bir alt yapı oluşturmamış :( mimarlıgın temeli araştırmada yatmaz mı arkadaşlar :K o zaman bu nasıl bir araştırma :K eksikler, taraflar,ve yanıltmalarla dolu...
gümbür gümbür gelecegiz inşallah eskiz klubu olarak!!!! şimdi bize dogu-batı, imkan-kısıtlanma tartışması yaptırmayın ve lütfen arkitera ve mimarlıga yakışır araştırmalarda bulunun :Ç
artık temele oturmuş anketler beklıyoruz!!!!!
KTÜ MİMARLIK ESKİZ KLUBU

ndg
17-11-2004, 14:34
Ben bu konuda ktü'lü arkadaşların reaksiyonunu biraz abartılı buluyorum. Sonuçta bu sadece bir anket, ortaya çıkan sonuç resmi bir belge niteliği taşımıyor, hele ki taraflar yanıltmalar falan yok. ayrıca ben bu anketi "en çok hangi okulun öğrencisi arkitera'yı takip ediyor" anketi olarak da görmüyorum. bu anketi yanıtlarken ben, bildiğim okulların bazı somut özelliklerini düşündüm (mezunlarının sektörde nerede durduğu, okul kaynakları, kütüphaneleri ve bilgisayar lableri, bunların kullanılabilirlikleri, stüdyoların durumu, genel olarak bir akademisyene kaç öğrenci düştüğü, proje derslerinin yürütülme mantığı, ortaya çıkan ürünler - en azından archiprixlerde neler olup bitiyor ona bakabilirsiniz - okulun talep edilme durumu ve bulundurduğu öğrenci profili gibi (eh öss puanları da bir kriterdir sonuçta)). Şimdi diyebilirsiniz ki tüm okulların her verisine nasıl ulaşabildin? ulaşamadım, bildiklerim (istanbul'daki fakülteler ve odtü) arasından bir seçim yaptım, ve seçtiğim kendi okulum değildi.
yine tekrarlamak lazım, bu bir araştırma değil, bir anket sadece. olayı büyütmemekte fayda var.

Eilstina
17-11-2004, 16:46
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ EN İYİSİ......
Neden eksik bir liste yapılmış anlamak çok zor...

turist
24-11-2004, 00:47
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ EN İYİSİ......
Neden eksik bir liste yapılmış anlamak çok zor...
Hangi yönüyle EN İYİ olduğunu açıklarsan sevinirim.....

Mourner
24-11-2004, 02:54
Ben de cok merak ettim Yeditepe Universitesinin Mimarlık bolumunu ?

Neden iyi ?

Bir okul sadece sundugu imkanlar ve hocalar sayesinde iyi olabilir.

Ben bir İTÜ öğrencisi olarak gayet iyi durumda oldugumuzu söyleyebilirim bu acilardan.

Ama sonuc olarak insanın kendi becerileri yolu çiziyor.

SİNAN'IN TORUNU
28-11-2004, 02:52
:Ç anlamıyorum bi türlü en iyiilerin odtü itü yada ytüde olduğunu nereden biliyorsunuz niçin ankette tek düzelikten vazgeçmiyor gözünüzü açmıyorsunuz anlamıyorum.. niçin ankette KTÜ yokkkkk? :Ç :Ç
hiç karşılaştırma yaptınızmı siz bi :A KTÜ lü arkadaşla diger arkadaşları... hayır.... :A
siste çoook değişti bence ... görmeyenler görsünnn duymayanlar duysun : KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE büyük değişiklik var bişeyler yavaş yavaş aşılıyor
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TARTIŞILAN BÖLM HANGİSİ OLURSA OLSUN HAKETTİĞİ İTİBARI BULSUN ARTIK.. Biz bunun peşini bırakmıycazzz :A :A :A

acikrikci
03-12-2004, 19:30
Ben bu konuda ktü'lü arkadaşların reaksiyonunu biraz abartılı buluyorum. Sonuçta bu sadece bir anket, ortaya çıkan sonuç resmi bir belge niteliği taşımıyor, hele ki taraflar yanıltmalar falan yok. ayrıca ben bu anketi "en çok hangi okulun öğrencisi arkitera'yı takip ediyor" anketi olarak da görmüyorum. bu anketi yanıtlarken ben, bildiğim okulların bazı somut özelliklerini düşündüm (mezunlarının sektörde nerede durduğu, okul kaynakları, kütüphaneleri ve bilgisayar lableri, bunların kullanılabilirlikleri, stüdyoların durumu, genel olarak bir akademisyene kaç öğrenci düştüğü, proje derslerinin yürütülme mantığı, ortaya çıkan ürünler - en azından archiprixlerde neler olup bitiyor ona bakabilirsiniz - okulun talep edilme durumu ve bulundurduğu öğrenci profili gibi (eh öss puanları da bir kriterdir sonuçta)). Şimdi diyebilirsiniz ki tüm okulların her verisine nasıl ulaşabildin? ulaşamadım, bildiklerim (istanbul'daki fakülteler ve odtü) arasından bir seçim yaptım, ve seçtiğim kendi okulum değildi.
yine tekrarlamak lazım, bu bir araştırma değil, bir anket sadece. olayı büyütmemekte fayda var.
anket yapılırkende bir arastırma yapılır ankette bir nevi bilimsel veri niteliğindedir. once nasıl anket yapılır bunu bir arastırın sonra anketı duzenleyın
mesela kişi basına dusen org gorevlisi sayısı nı krıter aldım demıssınız mesela ktu turkıyede 4.sırada bu krıterde kım sıze anket hazırlamanızı soyledı anlamıyorum
arkitera hala uyuyormu bizim yazdıgımız konuları yerınden kaldırıp baska yerlere tasıyorlar burda sacma sapan bir adına anket denen bir olayı kac gundur yayında tutuyorlar bendce suclu ARKİTERA :COM

ndg
03-12-2004, 19:45
anketi yapan kişi ben değilim acikrikci, ben sadece sizin gibi bir kullanıcıyım, anketi yanıtlarken (hazırlarken değil) hangi kriterleri göz önüne aldığımı yazdım. bence siz de "anket nasıl düzenlenir?" diye ahkam kesmeden önce kimle hangi konuyu tartışıyorsunuz dikkat edin. "arkitera hala uyuyor mu" "kim size anket hazırlamınızı söyledi" gibi agresif tepkileri bir kenara bırakın lütfen. zamanında ankette ktü unutulmuş olabilir, bu anket hazırlanalı aylar oldu, oylama da aylar önce bitti. noktalama işareti kullanmadan, bir hışımla peşisıra 8 cümle yazmadan önce bir durup okuduğunuzu anladınız mı diye bir bakın bence.

Rabia Alga
03-12-2004, 19:51
Sayın Çıkrıkçı,

Arkitera Forum herkesin yorumuna açıktır. Dileyen herkes her konuda anket açabilir ve bu anketlere oy kullanabilir. Ayrıca burada açılmış olan anketin Arkitera tarafından açılmadığını size belirtmek isterim. Anketin kapatılması için bir neden görmediğimiz için de ankete herkes oy kullanabilir.

Forum'un yenilenen formatıyla konular kendi başlıkları altında toplandı ancak buna rağmen ilgisiz konuları farklı başlıklar altında görebiliyoruz. Tabi bunları düzenlemek de yöneticilere düşüyor. Forum'un doğru ve kolay takibi için bu gerekli. Bu konuda anlayışlı olmanızı rica ederiz.

blur
03-12-2004, 20:23
Sayın Çıkrıkçı,

Arkitera Forum herkesin yorumuna açıktır. Dileyen herkes her konuda anket açabilir ve bu anketlere oy kullanabilir. Ayrıca burada açılmış olan anketin Arkitera tarafından açılmadığını size belirtmek isterim. Anketin kapatılması için bir neden görmediğimiz için de ankete herkes oy kullanabilir.

Forum'un yenilenen formatıyla konular kendi başlıkları altında toplandı ancak buna rağmen ilgisiz konuları farklı başlıklar altında görebiliyoruz. Tabi bunları düzenlemek de yöneticilere düşüyor. Forum'un doğru ve kolay takibi için bu gerekli. Bu konuda anlayışlı olmanızı rica ederiz.
İşte cevap :C

turist
04-12-2004, 02:37
:Ç .... niçin ankette tek düzelikten vazgeçmiyor gözünüzü açmıyorsunuz anlamıyorum.. niçin ankette KTÜ yokkkkk? :Ç :Ç
hiç karşılaştırma yaptınızmı siz bi :A KTÜ lü arkadaşla diger arkadaşları... hayır........
Evet ben karşılaştım, çok da iyi bir arkadaş ve mimardı..
Buradaki ankette okulunuzun adının olmamasının nedenleri olabilir... bir kere önce şunu sormak istiyorum:

Okulunuz kaç senedir ve yılda kaç mezun veriyor?
Mezunların ne kadarı şehir dışına çıkıyor?
Mezunların % kaçı sizin gibi okulunuzu internette tanıtmaya çalışıyor?

Evet ben şanslıydım ki o arkadaşımla tanıştım.. ama okulunuzun çok uzun zamandır mevcut olmadığını duymuştum, tam süreyi bilmiyorum.... başka şehirlerde çalışan mezunlarınız olmazsa, internette tanıtan olmazsa biz başka şehirlerde yaşayanlar sizin okulunuz hakkında nasıl bilgi sahibi olabiliriz ki???

Böyle agresif bir şekilde davranmaya devam ederseniz okulunuzun hiç de hoş olmayan reklamını yapmış olursunuz, bunu da lütfen unutmayın....

acikrikci
04-12-2004, 16:27
Ktu Turkiyenin 4. Universitesidir.turkiyede Mimarlik Egitimi Veren İtu Ytu Mimar Sinan Univlerinden Sonra Odtu İle Bereber Mimarlik Egitimine Baslamistir. Ktu Yu Itu Lu Mimarlar 1955 Te Kurmustur.turkiyede Yuksek Lisans Egitimi Veren 4 Teknik Univden Biridir.mezunlarimiz 1963 Ten Beri Cesitli Kamu Ve Ozel Sektorde Calismaktadir...sorun Sadece Sehrin Merkeze Uzak Olmasidir....
Bİlmeyenlere Duyurulur

turist
05-12-2004, 03:22
Verdiğin bilgiler için teşekkürler...
İtiraf etmeliyim ki okulunuzun bu kadar uzun zamandan beri mezun verdiğini bilmiyordum, çok daha yeni zannediyordum :Ş

SİNAN'IN TORUNU
06-12-2004, 20:28
Evet ben karşılaştım, çok da iyi bir arkadaş ve mimardı..
Buradaki ankette okulunuzun adının olmamasının nedenleri olabilir... bir kere önce şunu sormak istiyorum:

Okulunuz kaç senedir ve yılda kaç mezun veriyor?
Mezunların ne kadarı şehir dışına çıkıyor?
Mezunların % kaçı sizin gibi okulunuzu internette tanıtmaya çalışıyor?

Evet ben şanslıydım ki o arkadaşımla tanıştım.. ama okulunuzun çok uzun zamandır mevcut olmadığını duymuştum, tam süreyi bilmiyorum.... başka şehirlerde çalışan mezunlarınız olmazsa, internette tanıtan olmazsa biz başka şehirlerde yaşayanlar sizin okulunuz hakkında nasıl bilgi sahibi olabiliriz ki???

Böyle agresif bir şekilde davranmaya devam ederseniz okulunuzun hiç de hoş olmayan reklamını yapmış olursunuz, bunu da lütfen unutmayın....
şunu söylemeliyimki yapılanlar reklam amaçlı ama neyin reklamı ????
reklamlara dikkat ettiniz mi bilmiyorum ilk ürünün yada kötü malzemenin reklamı yapılırr agırlıkta ama sunu unutmayın KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ( K T Ü) yeni ve kötü bir üniversite değildir...
KTÜ'nün kuruluş tarihinin 40'lı yıllara dayandığını 60'lı yıllardan bu yanada konusunda uzman mimarları piyasaya sunduğunu belirtirim... BAKINIZ ERDEM AKSOY
AMACIMIZ BİLİNMEYEN KTÜ'YÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAK ....... OLANI TANITMAK DEĞİL.....
YAZIMI OKUYANLARDAN RİCAM TANIDIKLARI BİR KİŞİYE OKUDUKLARI BU YAZI HAKKINDA YORUM YAPTIRMALARIDIR....

HAYDİ KTÜ İLE ELELE.....

SİNAN'IN TORUNU
06-12-2004, 20:35
:Ç eleştirisi sadece (bizden bağımsız) diye yazılmış sözlerin bulunduğu bir yazıyı alıp kendi forum sayfanıza iliştirip sonunada işte cevap yazmanız sizin farklılık yaptığınız anlamına gelmez eğer öğrenciyseniz nasıl bir platformda çizgi yarışı yaptığınızı merak ediyorum bilmelisinizki işte cevap yazmanız sizi ankete girememiş üniversitedeki öğrencilerdende daha büyük yapmaz......
eğer bir yarış varsa bu yarış adil olsun hak kısıtlaması olmasın o zaman ak da bellii olur karada..... :Ç

SİNAN'IN TORUNU
06-12-2004, 20:46
anketi yapan kişi ben değilim acikrikci, ben sadece sizin gibi bir kullanıcıyım, anketi yanıtlarken (hazırlarken değil) hangi kriterleri göz önüne aldığımı yazdım. bence siz de "anket nasıl düzenlenir?" diye ahkam kesmeden önce kimle hangi konuyu tartışıyorsunuz dikkat edin. "arkitera hala uyuyor mu" "kim size anket hazırlamınızı söyledi" gibi agresif tepkileri bir kenara bırakın lütfen. zamanında ankette ktü unutulmuş olabilir, bu anket hazırlanalı aylar oldu, oylama da aylar önce bitti. noktalama işareti kullanmadan, bir hışımla peşisıra 8 cümle yazmadan önce bir durup okuduğunuzu anladınız mı diye bir bakın bence.

anlamadığınız bi nokta tartışma platformu yaratmayalım güzel güzel konuşalım diyoruz ama saptırıyorsunuz bişeyleri.... sayın ndg başkalarının yazılarındaki Türk dili kurallarını araştıracaginiza şunlara dikkat etseniz herşey daha muntazam olacak::...
ANKETİN BAŞLAYIŞ BİTİŞ TARİHLERİNİ EZBERLEMEKTENSE anketin yarattığı sonuçları irdelemenizi tavsiye ederim
bir eksiz var ve biz bunu savunuyoruz dikkat edin bi eksikkkk.......
ama büyük bi eksik gaf derecesini aşmış mimar adaylarının tartıştığı bi eksiiikkk
artık geleceği biz tayin ediyoruz yani KTÜ' nün geleceği de bize emanet...
biz bu emaneti yakışan yerlerde görmek istiyoruz sindiremiyoruz bu tutumu yapılan haksızlığı... size kızmıyorum çünkü KTÜ maneviyatından habersiz çiziyorsunuz bişeyleri...
KABALIKTAKİ ÇITKIRILDIMLIĞA VE İNCELİKTEKİ KALINLIĞA KARŞI.......

turist
07-12-2004, 01:06
.... ama sunu unutmayın KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ( K T Ü) yeni ve kötü bir üniversite değildir...
KTÜ'nün kuruluş tarihinin 40'lı yıllara dayandığını 60'lı yıllardan bu yanada konusunda uzman mimarları piyasaya sunduğunu belirtirim... BAKINIZ ERDEM AKSOY
AMACIMIZ BİLİNMEYEN KTÜ'YÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAK ....... OLANI TANITMAK DEĞİL.....
....
Burada KTÜ için "yeni ve kötü bir üniversitedir" diyen olmadı. Ben sadece açıkça fazla bilgim olmadığını söylemiştim ve de tanıtılmasını rica etmiştim.
Görülüyor ki benim gibi KTÜ'nün tarihini bilmeyen pek çok kişi var ki ankete de koyulmamış, bilinse neden koyulmasın?

Mourner
07-12-2004, 16:56
Hakikaten narkadaslar KTÜ 'ye kim kötü bir üniversite dedi ?

Ayrıca denilse ne olur ki ? İTÜ' ye de Mimar Sinan 'a da kötü diyenler oluyor.

Mimar Sinan 'lı arkadaşlarım İTÜ'den mimar çıkmaz diye takılırlar bana hep.

Tepkiniz dogru unutulmus demek ki anketi acan kisi tarafından universiteniz, ancak şiddeti yanlış tepkiniz.

Burası bize sunulmus bi lükstür, Arkitera olmasa böyle dijital bir platformu nereden bulacagiz tartismak için ?

Biraz daha sakin olmak da fayda var.

sel
07-12-2004, 21:20
okulunuzu tanıtmak istiyor olabilirsiniz fakat bunu tavırlı bir dil kullanmak yerine sakin bir şekilde yapabilirsiniz, çünkü böyle davranarak iyi bir tanıtım yapmış olmazsınız(eğer amacınız tanıtımsa).ayrıca kimsenin ktü hakkında kötü bir fikri yok, neden hiddetlendiniz :)

ndg
08-12-2004, 14:36
anlamadığınız bi nokta tartışma platformu yaratmayalım güzel güzel konuşalım diyoruz ama saptırıyorsunuz bişeyleri....

Peki sayın SİNAN'IN TORUNU, bana tam olarak neyi saptırdığımı söyleyebilir misiniz? hatta neyi neyden saptırdığımı da açıklarsanız harika olur...

ANKETİN BAŞLAYIŞ BİTİŞ TARİHLERİNİ EZBERLEMEKTENSE anketin yarattığı sonuçları irdelemenizi tavsiye ederim.

Şu sonuçları bize net olarak açıklayabilir misiniz?

Gelin beraber irdeleyelim bu sonuçları, olaya en başından bakarak: Nisan ayında, PudRa rumuzlu arkadaş tarafından açılmış tamamen gayrı resmi (ve de Arkitera ile doğrudan bağı bir bulunmayan) ankette KTÜ unutulmuş. Pudra herhalde ilk aklına gelen üniversiteleri bir çırpıda yazıp hazırladı bu anketi, ve çok büyük olasılıkla en ufak bir art niyeti de yoktu.
Anket yapıldı, kapandı, üzerinden aylar geçti.. Burda üzerinde durulması gereken sorun KTÜ'lü arkadaşların bu "gaf"ın üzerinde gereğinden fazla durmaları, hatta bunu da geçtim, bu anketin KTÜ'ye karşı özellikle düzenlendiği gibi en aklıselim ifadeyle "garip" düşüncelere kapılmasıdır.. turist ve Mourner da belirtmiş, kimse KTÜ'nün kötü bir üniversite olduğunu düşünmüyor ya da karalamaya çalışmıyor, ama bu agresif tavırlardan forum müdavimleri rahatsız oluyorlar ister istemez. Ben de bunu dile getirmeye çalışıyorum.

Ayrıca dil kurallarına riayet etmeniz gibi bunun gibi ciddi bir forumda hem sizin hakkınızda hem de temsil ettiğiniz üniversite ve fakültenin saygınlığı hakkında insanlara bazı ipuçları verir. Sonuçta herhangi bir forumda yazmıyoruz bu mesajları.

SİNAN'IN TORUNU
09-12-2004, 22:08
Peki sayın SİNAN'IN TORUNU, bana tam olarak neyi saptırdığımı söyleyebilir misiniz? hatta neyi neyden saptırdığımı da açıklarsanız harika olur...

Şu sonuçları bize net olarak açıklayabilir misiniz?

Gelin beraber irdeleyelim bu sonuçları, olaya en başından bakarak: Nisan ayında, PudRa rumuzlu arkadaş tarafından açılmış tamamen gayrı resmi (ve de Arkitera ile doğrudan bağı bir bulunmayan) ankette KTÜ unutulmuş. Pudra herhalde ilk aklına gelen üniversiteleri bir çırpıda yazıp hazırladı bu anketi, ve çok büyük olasılıkla en ufak bir art niyeti de yoktu.
Anket yapıldı, kapandı, üzerinden aylar geçti.. Burda üzerinde durulması gereken sorun KTÜ'lü arkadaşların bu "gaf"ın üzerinde gereğinden fazla durmaları, hatta bunu da geçtim, bu anketin KTÜ'ye karşı özellikle düzenlendiği gibi en aklıselim ifadeyle "garip" düşüncelere kapılmasıdır.. turist ve Mourner da belirtmiş, kimse KTÜ'nün kötü bir üniversite olduğunu düşünmüyor ya da karalamaya çalışmıyor, ama bu agresif tavırlardan forum müdavimleri rahatsız oluyorlar ister istemez. Ben de bunu dile getirmeye çalışıyorum.

Ayrıca dil kurallarına riayet etmeniz gibi bunun gibi ciddi bir forumda hem sizin hakkınızda hem de temsil ettiğiniz üniversite ve fakültenin saygınlığı hakkında insanlara bazı ipuçları verir. Sonuçta herhangi bir forumda yazmıyoruz bu mesajları.

TAMAM SAYIN NDG BELLİKİ BAZI SÖZLERİMİZ SİZİ ENDİŞE BOYUTUNA SÜRÜKLEMİŞ HATTA DOKUNMUŞ BAZI SÖZLER SİZE ÖZÜR DİLERİM SİZİ KIRMAK VE SİNİRLENDİRMEK GİBİ BİR NİYETİM YOKTU.. ANLATMAM NE DEĞİŞTİRİR BİLMİYORUM AMA BU RUH MESELESİ DEDİMYA OLAY BİR ANKET BOYUTUNDAN ÇIKIP GELECEĞİ YÜKLENENLERİN MASASINA AŞ OLMUŞTU AMAAAAAA
TAMAM BAZI KONULARDA HAKLISINIZ AMA NOOOLUR BİZEDE HAK VERİN TUTAMIYORUZ KENDİMİZİ SEVİYORUZ İŞTE ÜNİVERSİTEMİZİ AZICIK BİZE İNANSANIZ BUNUN İNSANA NASIL Bİ HAZ VERDİĞİNİ ANLARSINIZ BİZ KARGAŞA ORTAMI YARATMIYORUM FİKİR BULUŞMASINA ORTAKLIK YAPIYORUZ EEEE ARA SIRA KIZMAK SİNİRLENMEKTE EN DOĞAL HAKKIMIZ AMAAAA
SİZDE BU OLAYI "Ayrıca dil kurallarına riayet etmeniz gibi bunun gibi ciddi bir forumda hem sizin hakkınızda hem de temsil ettiğiniz üniversite ve fakültenin saygınlığı hakkında insanlara bazı ipuçları verir. Sonuçta herhangi bir forumda yazmıyoruz bu mesajlar" GİBİ AÇIKLAMALARLA BULANDIRIP GÜZEL SOHBETİMİZE DAMGANIZI VURURSANIZ BU TARTIŞMANIN HİÇ Bİ ÖNEMİ KALMAZ DİMİ... :A
SUNUDA SÖYLEMELİYİMKİ FİKİRLERİMİZE DEĞER VERİP BİZE MESAJ YAZMA NEZAKETİNDE BULUNDUĞUNUZ İÇİN AYRICA TEŞEKKÜRLER SAYIN NDG... ;)
HEP BEREBER EN İYİYE EN İYİLERLE :) :)

Eskiz
11-12-2004, 01:33
Eskiz Kulübü adına Organizasyon Komitesi Başkanlığı ,

Forum üzerinde yapılmış olan bu akette yaşanan laf kirliğini kınıyoruz ... Biz kimseye KTU nün büyük olup olmadığını ANLATMAK ve ya EMPOZE etmek arayışı içerisinde değiliz... Burda varsak Arkitera ve diğer üyeler gurur duymalıdır!...

Ne NDG arkadaşımız gibi çok lafla az şey söylemeyi tercih edenler ne de yöneticiler bunun farkına varamamış ki bu denli üzücü söylemlerde bulunmuşlar...

Biz forum yönetimini kimseye öğretmeye gelmedik buraya ama şahsım adına günde binlerce mesajın yazıldığı bir forumda yönetici olarak şunu belirtmeliyim ki hiçbir forumda o forumda yazılan mesajdan biz sorumlu değiliz diye beyanda bulunulamaz... Birisi burda bir yanlış yaparsa düzeltmek size düşer , inkar etmek değil...

Biz bu ankette yoksak ve bunu dile getirmişsek , ve hala bu anket aylarca sonrasında bile yayındaysa yönetim bunu düzeltmekle yükümlüdür... yahut bir açıklama , ya da silinir gider!!!

Yazımın özü şudur ki bu kadar çok tepki toplayan bir yanlışın hala forumda tutulması KTU de eğitim gören arkadaşlarımı rahatsız ediyor... Arkitera yöneticilerinin geçte olsa bunu anlamalarını umut ediyorum ...

Lütfen herkes işini yapsın....

Saygılarımızla ,

KTU Mimarlık Öğrencileri

mimce:)
11-12-2004, 02:02

Forum üzerinde yapılmış olan bu akette yaşanan laf kirliğini kınıyoruz ... Biz kimseye KTU nün büyük olup olmadığını ANLATMAK ve ya EMPOZE etmek arayışı içerisinde değiliz... Burda varsak Arkitera ve diğer üyeler gurur duymalıdır!...

Ne NDG arkadaşımız gibi çok lafla az şey söylemeyi tercih edenler ne de yöneticiler bunun farkına varamamış ki bu denli üzücü söylemlerde bulunmuşlar...

Biz forum yönetimini kimseye öğretmeye gelmedik buraya ama şahsım adına günde binlerce mesajın yazıldığı bir forumda yönetici olarak şunu belirtmeliyim ki hiçbir forumda o forumda yazılan mesajdan biz sorumlu değiliz diye beyanda bulunulamaz... Birisi burda bir yanlış yaparsa düzeltmek size düşer , inkar etmek değil...

Biz bu ankette yoksak ve bunu dile getirmişsek , ve hala bu anket aylarca sonrasında bile yayındaysa yönetim bunu düzeltmekle yükümlüdür... yahut bir açıklama , ya da silinir gider!!!

Yazımın özü şudur ki bu kadar çok tepki toplayan bir yanlışın hala forumda tutulması KTU de eğitim gören arkadaşlarımı rahatsız ediyor... Arkitera yöneticilerinin geçte olsa bunu anlamalarını umut ediyorum ...

Saygılarımızla ,

KTU Mimarlık Öğrencileri

eskiz e kesinlikle katılıyorum
bu saçma anketi de esefle kınıyorum...

blur
11-12-2004, 09:52

Saygılarımızla ,

KTU Mimarlık Öğrencileri
"Lütfen herkes işini yapsın" derken Arkitera Forum yöneticilerinin işini yapmadığını ima ettiğinizi anlayarak cevaplıyorum:

Forum yöneticileri üzerlerine düşenin layıkıyla yapmış durumdalar. Yazınız çeşitli suçlama ve mantıksızlıklar içeriyor bunlara tek tek cevap vermeyeceğim. Arkitera Forum'da yasalara ve genel ahlak kurallarına aykırılık olmadığı sürece sansür olmadığını herkes biliyor, sizin de biliyor olmanız gerekir.

Benim kişisel fikrimi soracak olursanız siz bu şekilde gocunarak tamamen hatalı davranıyorsunuz. Zaten KTÜ Mimarlık Fakültesi'nin etkinliğini forumdaki mesajlarınızda ya da Eskiz Kulübünüzle gösterdiniz, gösteriyorsunuz. Forumdaki ankette olsanız ne yazar olmasanız ne yazar siz takmadıktan sonra; bir ankette siz açın...

acikrikci
11-12-2004, 17:10
Ben Karadenİz Teknik Universitesinde Egitim Goren Arkadaslara Seslenİyorum
Bu Anket Hakkinda Artik Yorum Yapmayalim .....zaten Anket YanliŞ Ve GeÇmİŞte KalmiŞ Bİz Kendİmİzİ Zaten GÖsterİyoroz Bu TÜr Polemİklere Gİrmeyelİm .....en Yakin Zamandada Arkitera Forum Yonetimi Sayin Omer Yilmaz Ve İdİl Erkol Bu Anket Hakkinda Bİr Duzenleme Yaparlar............bu Konuya Takilmayalim Arkadaslar .....
Abdullah ÇikrikÇi
Karadeniz Teknik Univ. Mİmarlik Eskİz Kulubu YÖnetİm Kurulu BaŞkani

Metin Karadağ
03-11-2006, 13:34
"Benim Üniversitelerim..." - Maksim Gorki

:)

Şaka bir yana...

"Mimarlık Okulları Akreditasyon Kurulu" kuruldu.

Haberiniz var değil mi?

hatice kolak
05-03-2007, 23:51
konuyu baya bir geriden takip ettim ama doğrusu hangi kriterlere göre bu seçenklerin belirlendiğini merak ettim ve anlam veremedim bu duruma.
öss puan sıralamasında ki zirveleri mi ele alıyoruz yoksa genel önyargı(genel bir yargı) olarak ilk akla gelenler mi öncelikli olarak belirlenmiş?
ayrıca buradan çıkacak sonuç da neyi ölçecektir?

soyutsimit
14-05-2007, 23:39
Heh ben bu sene tercih yapacam. Mimarlık olduğu kesin gibi, ama hagi bölüm karar veremedim? Ve büyük umutlarla bu konuya girdim. Ama malesef bu güne kadar konuştuğum mühendisleri ve özellikle metematik hocamı şimdi bir kez daha anmak zorunda kaldım. Ne demişlerdi? "Mimarlar özellikle de mimarlık öğrencileri kendine beğenmiş olurlar, hepside en iyi fakültenin kendisinin ki oluduğunu söyler, ve gram olsun toz kondurmazlar." Ki şimdiden sert yorumlar yapılacak gibi geliyor bana; olsun, ironisi içinde(!!!) Hak vermiştim. çünkü estetikle uğraşan insanlar, genelde kasım kasım kasılarak estetiğe varıyorlar, Konservatuarda veye güzel sanatlar lisesinde okuyan onlarca arkadaşımdan istisna çıkmadı :D Tabi konumuz bu değil.

Öncelikle bir öneri bir istek olarak şunu sunayım. Benim gibi bu sene veya gelecek senelerde mimarlık yazacak öğrenciler, internette muhtemelen ilk bu siteyle karşılacaklar. Ve fakültesini seçerken en iyi tavsiyeyide siz verebileceksiniz. Her üniversitenin olanaklarını, o üniversite da okuyan öğrencilerin yazacağı bir konu başlığı açabilir misiniz? Hatta üst tarafada iğnelersiniz. Bi çok kişiye fayda sağlamış olup hemde yeni öğrencileri erkenden siteye üye yapmış olursunuz.

Özellikle olanaklarını dedim; neden? Çünkü kimisi geniş kampüs için kimisi sokrates-erasmus için, kimisi istanbul, ankara için kimisi estetik öne planda olduğu için kimisi pozitif kısmı fazla olduğu için tercih yapar. Bunu eleştirmek farklı bir konudur, ikisi aynanda çözümlenmez, analitğin ruhuna aykırı, denklem içinde denklemi tek seferde çözmeye benzer. Ama şöyle yaparsanız
1) Mimarlık bölümünde seçim yaparken nelere dikkat edersiniz
kapmüsü,hocaları-şehirdeki mimari eserler-şermerkezine yakınlığı-yurt olanakları .... ve diğer değişkenler, puanlanır yada sıralanır

sonra her üniversetenin bu olanaklarına tek tekgöre puan verirsiniz. Örneğin:
Kampüs İtü 5, MSGSÜ 4, ODTÜ 7, KTÜ 8
Yurt olanakları İtü 6 MSGSÜ 4, ODTÜ 3, KTÜ 10 ....... falan filan.
Sonra bu iki denklemi birleştirirseniz. Toplumun öznelliğinde nesnel sonuç elde edersiniz :D Kapüs kat sayısı 8, İtü kampüs kat sayısı 5, 8*5=40 ... her özellik böyle itü için toplanır ve itünün puanı çıkar. Puanlarda sıralanır.

Gayet uzun bir mesaj, babamlar tayinleri böyle yapıyolardı. bilmem ne yöntemi deniyodu hatırlamıyorum..