PDA

Tam Versiyonunu Görüntüle : siyah beyaz çıktı almak

kirmizibulten
24-06-2005, 10:29
arkadaşlar çok soru sorduğumun farkındayım ve yardımcı olanlara tekrar teşekkürler.Sorum;autocad de siyah beyaz çıktı almak istiyorum ve plot style dan grayscale ve monochrome u seçiyorum.Yazdırma seçeneğide plot with plot styles ta.Fakat yazdırdığımda projedeki açık renkli kısımlar sayfada siyah fakat silik çıkıyor.Benim istediğim hepsinin aynı çizgi kalınlığında çıkması.Style editten çizgi kalınlığını aynı seçmeme rağmen sonuç değişmiyor..

celebra
24-06-2005, 10:46
plot style da acad.ctb seç,
edit düğmesine tıkla,
form view bölümünde color 1 color 2 diye renkler var,
renklerin hepsini seç ve sağda properties bölümünde color dan black seç.
böylece bütün renkleri siyah yapmış olursun.
save&close düğmesine tıklayarak kaydet ve çıktı al.

kirmizibulten
24-06-2005, 11:18
Dediklerini yaptım,aynı değişmedi.3d de yüzey renklendirmesi yaptım ve yüzey sarı olduğu için sanırım kenarları silik çıkıyor.

tupelo
24-06-2005, 14:58
merhaba,
çizimi hangi versiyonla yapıyorsunuz?
versiyonun 2004 veya sonrası olduğunu varsayarak....
"true color" renkleri ya da "color books"dan seçtiğiniz renklerle çalıştığınız zaman, plot style'dan "monocrome"u da seçseniz plotterınız "grayscale" olarak çıktı alıyor.
layerlarınızı "index color" renklerinden seçerseniz böyle bir sorun muhtemelen olmayacaktır.
iyi çalışmalar...

kirmizibulten
24-06-2005, 15:29
Autocad 2004 kullanıyorun.Evet dediğiniz gibi çıktı düzeldi.Fakat index colorun renkleri benim için yetersiz bu durumun alternatifi yok mu?Bununla mı yetinmek lazım?

tupelo
24-06-2005, 17:57
celebra'nın da yazdığı gibi "plot style table editor"de color1, color 2 diye 255e kadar giden toplam 255 adet renk var.sadece bu renklerin kalem kalınlıklarını,renklerini vb. özelliklerini değiştirebiliyorsunuz.bu yüzden de siyah-beyaz çıktı alırken "true color" renkleri sonuç vermiyor olabilir...