3 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
37 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde Yüksek Lisans

huomenda

domus akademi

ya bildiğim kadarıyla domus endüstriyel tasarım üzerine en iyi okul. domusta tam olarak alıştığımız şekilde bir master programı yok, daha kısa süreli 6-7 ay gibi bir eğitim dönemi oluyor. diğer okulları pek bilmiyorum ama domus kendine göre bir değerlendirme yaparak portfolyoya bakarak öğrencileri alıyor. bu durumda ciddi bir dosya gerekiyor :(
    benim sormak istediğim ise, bu burslar nasıl alınıyor? sırf tasarım olarak değil de yani yurtiçi ve yurtdışı nerelere başvurmak gerekiyor?

mesut88/8

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde Yüksek Lisans

Selam. ben bir mimarlık öğrencisiyim.Ama ilk tercihim entastı. şimdi mimarlığı bitirince entasta yüksek lisans yapsam iyi bi endüstri ürünleri tasarımcısı olabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

gün
    entas nedir?

sedaozcetin
    Yüksek lisans yaparak entasç olamazsın zira bu meslek edindirmeye yönelik bir programdan ziyade araştırmaya yönelik bir program.

chagri

Tabiki de

Merhaba arkadaş!Tabiki de olabilirsin!Kim demiş olamazsın die?Böyle bi mantık yok olamazda zaten.Bakıyorum Seda arkadaşımız olamazsın gibi bişeyler demiş.Bende aksini söylüyorum kesinlikle olabilirsin!Hatta içini daha da rahatlatacak örnek vereyim sana. Hayranı oldugum ve dünyaca ünlü Murat Günak tan bahsedeyim sana!Tanımayan yoktur herhalde.Bu üstadımız Sahne Dekorları Ve Kostümü bölümünü okumuş ve bitirmiştir.Daha sonra Otomobil Tasarımı üzerine 2 yıllık yüksek lisanas okumuş ve daha sonra Peugeot ve Mercedes te tasarımcı olarak çalışmıştır.Hatta Mercedes te Tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı görevinde!Çok uzatmayım en son ise Volkswagen'in 35 yıllık tasarımdan sorumlu baskanının yerine getirildi.Suan ise Volkswagen de Tasarım Başkanı.Görüyosun demi 2 yıllık yüksek lisanla nerelere kadar gelmiş.Sen bu kadar gelmesende olur herhalde : ))) Tekrar söylüyorum bana kalırsa olabilirsin!

like.no.other

chagri

Entas nedir?

bu arada sevgili arkadaşım Entas ,Endüstri Ürünleri Tasarımı nın kısaltılmışıdır!Kısaca Entas deniliyorrr!!!
    like.no.other

kuti
    her zamanki tartışma..

murat günak örneğine bakarsak tabii ki olabilirsin.. hatta murat günak tek örnek değil, ama göze batan bir örnek.. fakat bu işin okulunu okuyan ve başarılı olan tasarımcıların sayısı, bu işi okumadan yapan başarılı tasarımcıların sayısından çoook daha fazladır.. tek bir örneğe dayanıp bu işe kesin olur gözüyle bakmak doğru da olmaz.. eğer çok yetenekliysen, çevren yeterince iyiyse, kendini iyi tanıtabiliyor ve pazarlamadan anlıyorsan tasarım yapabilmek için mimarlık okumana da gerek yok, doğrudan işe dal derim

yine de mimarlık ve endüstriyel tasarım en azından birbirine yakın sayılabilecek disiplinler.. dolayısıyla mimarlık okuyup sadece tasarım yüksek lisansı yapan ve piyasada çok başarılı olan dostlarım da var.. yine de keşke lisans eğitimi de görselerdi diye düşünürüm her zaman, o ayrı tabii...

mesut88/8
    ya aslında bunları düşünmek için erken biraz herhalde yani daha hazırlık okuyorum.Ama aklımı kurcalayıp duruyordu.Acaba mimarlığı seçerek yanlış bişimi yaptım diye.Neyse sağolun şimdi biraz rahatladım hiç olmasa entasla biraz ilgilenebilirim diye
    Buarada Murat Günak örneğİ içinde teşekkür ederim içimi açtı Ben en iyisi bunları düşünmeyi şimdilik bırakayım. Moralimde yerine gelmişken daha fazla kurcalayıp olumsuz bişiler bulmayayım Hepinize teşekkür ederim kendinize iyi bakın.

chagri
    kuti arkadasım haklısın tabiki.sana katılıyorum.ben mesut arkadasımızın bu bölümü çok istedigini ve yapabilecegini varsayarak söyledim.ki yazdıklarından da o anlaşılıyor gibi.yani bu işe çok istekli ggörünüyoo.yoksa bu bölümü okumadan tasarım yapanlarda var!!!

like.no.other

platinium
    Alıntı Orijinal metin mesut88/8 tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Selam. ben bir mimarlık öğrencisiyim.Ama ilk tercihim entastı. şimdi mimarlığı bitirince entasta yüksek lisans yapsam iyi bi endüstri ürünleri tasarımcısı olabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.
    hocam bende senle şu anda aynı durumdayım:(

prodetas

entas ve mimarlık

mimarlıktan sonra entas master programı, sizin mobilya ve benzeri konularda ürün tasarımı yapmanıza yardımcı olur ben entas odtü sonrası hacettepe iç mim . master ı yaptım bazı konularda iç mimarın yapabileceklerini yaparım ama tam bir iç mimar olamam ayıp olur..

casonic
    peki end.tasarımmezunu biri mimarlıkta yüksek lisans yapabilir mi?

Emrextreme
    Alıntı Orijinal metin casonic tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    peki end.tasarımmezunu biri mimarlıkta yüksek lisans yapabilir mi?
    Yüksek lisans programı açan okulların duyurularına bakabilirsin ama ben daha önce hiç görmedim.

casonic
    Alıntı Orijinal metin Emrextreme tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Yüksek lisans programı açan okulların duyurularına bakabilirsin ama ben daha önce hiç görmedim.
    teşekkürler cvp için.geçi suan için çok erken ama bilgilenmek istedim sadece.

yeşil-mavi

aynı hayalle gelmiştim

bende şuan mimarlık birinci sınıftaydım.mimarlığı tercih ederken bende masterı entas üzerinne yapmayı yada yan dal yapmayı düşünüyordum fakat şimdi okuduğum okulda entas yok. master içinde artık kendime pek güvenemiyorum çünkü mimarlık zaten başlı başına zor bir bölüm ve hakkıyle yapabilmek için gerçektende çok çalışmak ve iyi bir gözlemci olmak gerekiyor. önce kendi alanınızda iyi olmanız gerektiğini hatırlaytmalıyım. zaten gerisi kendiğilinden gelecektir

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •