3 sayfanın 3. sayfası İlkİlk 123
37 sonuçtan 31 ila 37 arası gösteriliyor.

Konu: Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde Yüksek Lisans

Merhaba. mimarlığın kendi başına zor bir bölüm olduğu doğru ama lisans eğitiminde sonra yapılacak bir yüksek lisans nasıl daha zorlaştırıcı bir etki olabilirki?
    Yanlış mı düşünüyorum?

bahana
    ben de işletme bölümü mezunuyum.şuan entasta yüksek lisans yapıyorum.bence insanın yapabilecekleri isteğiyle ve azmiyle ilgili diye düşünüyorum
    ben farklı bir alandan geldiğim için bir yıl bilimsel hazırlık göreceğim.tabiki lisans okumaya benzemez ama çabalamaktan yanayım
    paylaşmak istedim
    teşekkürler.

Tabiki çabalayınca engin dağlar bile yıkılır ama insanın istediği alanının en iyisi olmaksa lisans okumadan bunu başarabilir mi? Fikrimi söylemek için değil gerçekten cevap almak için sordum bunu. Ne dersiniz?

jaded
    inşaat mühendisliği lisans eğitimi almış olan bir arkadaşım yüksek lisansını entasa yaptı yine entasa şuanda doktarasını yapmakta. kendisi gayet mutlu ve işleride gayet tıkırında paylaşmak istedim..
    aslında bende şuanda şehircilik eğitimi alıyorum 3. sınıf öğrencisiyim ve mimarlıkta yükseklisans yapmak istiyorum.. bu verdiğim örnek benide çoğu zaman tetiklesede yinede zaman zaman acaba gerçekten bu şekilde mimar olabilirmiyim diye düşünüyorum.. sonuçta 4 sene yi 2 seneden ayıran birşey olmalı diye düşünüyorum.. aslında sanırım bende çelişkideyim

İşte benimde aklımı ençok karıştıan o. Madem bi yüksekle entasçı olunuyor o zaman o 4 yıllık lisans eğitiminin bi ayrıcalığı yok mu?
    Bu arada mesut88/8in adına yazıyorum bunları. Kendisi henüz üye adyı olduğundan buraya mesaj yazamıyormuş.

alya_esat
    merhaba bu konuda internette bilgi aratırken tesadüf eseri bu mesajla karşılaştım üstünden yıllar geçmiş, belki siz çoktan bu bölümde yüksek yaptınız ve bitirdiniz, ben de tam olarak sizinle aynı durumdayım, olur da mesajım size ulaşır diye küçük bir ihtimalle yazıyorum, ben de aynı şekilde işletme mezunuyum ve bu bölümde yüksek yapmak istiyorum, eğer mesajım elinize bir şekilde geçerse ve yanıtlarsanız çok memnun olurum, teşekkürler.

mfyzb
    Bende isletme 2006 mezunuyum. 2007 de endustri tasarima basladim(lisans olarak).
    Acikcasi bende cok dusundum. Yuksek mi yapsam yoksa tekrardan lisans mi yapsam diye. Uzun bir analiz sonucunda yuksek lisanin daha az faydali olacagina karar verdim. Sonucta 4 senelik bir egitim herseyi en temelinden, daha uygulamali olarak veriyor. Belli bir tasarim dusuncesini oturtmak icin cok faydali. Sonucta isletmeden cok farkli bir kafa yapisi var. Ornegin cizimle dusunebilmek, problemlere yaklasim, kullanma senaryolari yaratmak, urunu sorgulama, kullanici testleri, form verme, materyalleri anlama, uretim sekilleri, vs.. bir de bunlara surdurulebilirligi katin... Cok genis bir brans. Butun bunlarin genel bir semasini 4 senelik egitimde az cok olarak aliyorsunuz. Ancak yuksek lisans ta daha cok teorik agirlikli. Uygulama az, ama bayaa bir makale yazmak var sonunda.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •