3 sayfanın 1. sayfası 123 SonuncuSonuncu
37 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde Yüksek Lisans

sule

Smile Bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar,
    Ben Arkitera' yı dün keşfettim ve hemen üye oldum..Ara ara inceliyorum 2 gündür..

Ben İşletme mezunuyum ve Endüstri Ürünleri Tasarımı konusunda yükseklisans yapmak istiyorum. Bu bölümün, bazı üniv.lerde Güzel Sanatlar Fakültesi, bazı Üniv.lerde ise Fen Bilimleri Enstitülerinde okutulduğunu öğrendim. Güzel Sanatlar Fekültelerinin başvuruları sırasında eskiz dosyası istendiğini öğrendim, bir de yetenek testi.

Ben İTÜ' ye başvurmak istiyorum, çünkü bahar yarıyılında da kayıtları var. Ancak, gerekli kayıt işlemleri haricinde "özel" olarak istenen herhangi bir çalışma var mı, yetenek testi var mı, ya da mülakatta ne gibi sorular soruluyor, nasıl hazırlanabilirim, gibi birçok sorum var.
    Çalışıyor olduğum için, izin alıp İTÜ'ye gitmeyi düşünüyorum, ne var ki orada danışabileceğim birilerini bulacağımdan kuşkuluyum..

Herhangi bir fikri ya da tecrübesi olan birileri bana yardımcı olurlarsa çok sevirim.

Görüşmek üzere.
    Şule

bego

Smile

Selam,

ETMK, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu > http://www.etmk.org/
    ETMK Forum > http://www.etmk.org/modules.php?name=Forums
    ETMK Platform > http://finance.groups.yahoo.com/group/etmk_platform/
    ETMK Adres > Aslanyatağı Sokak Jones Apartmanı 13/5 Cihangir - Beyoğlu.
    ETMK Tel > +90 (212) 3235807.
    ETMK E-posta > istanbul@etmk.org

Dexigner Design Portal > http://www.dexigner.com/tr/
    Dexigner Forum > http://www.dexigner.com/forum/
    Dexigner Turk Tasarimcilar Platformu > http://groups.yahoo.com/group/dexigner/?yguid=159899141
    Dexigner E-Posta > team@dexigner.com

Istanbul Teknik Universitesi Endustri Urunleri Tasarimi Bolumu > http://www.tasarim.itu.edu.tr/
    ITU Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Adres > Taşkışla, 34437 Istanbul.
    ITU Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Tel > 90 212 2931310 (2332).
    ITU Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Fax > 90 212 2514895.
    ITU Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü E-posta > tasarim@itu.edu.tr

Bu adreslerden ayrintili bilgi alabilmen dilegi ile,
    bengisu.

OpuS
    Bence güzel sanatlarıda denemelisin..Ben marmara gsf end.tas dayım ,yüksek lisansları çok fazla zorlamıyorlar biraz uğraşarak halledebilirsin yetenek gerektiren dersleri..Kaldıki tasarım sürecinde eskizin önemini düşünürsek ,bu yönünüde geliştirmiş olursun..
    Ha buarada yük.lis. için yetenek testi yapıolar demişsin ..yapıyo olabilirler ama gelenlerden gördüüm kadarıyla buna inanmak zor.

38-248

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde Yüksek Lisans

okulumu bitirip tasarımcı olmaya karar verdiğim su günlerde(su an metalurji-malz. müh. 3.sınıf ögrencisiyim) nasıl tasarımcı olabilcegimi düsünüyorum bir arkadasımın tavsiyesi yurtdişi egitimdi .yurtdışında tasarım egitimi veren okullarla ilgili bilginiz varmı??? yada bu konuda yükseklisans yapmamın bana bir faydası olurmu???

creatFACTORY
    Sana bir arkadaşımdan örnek vereyim, arkadaşım ODTU'de mühendislik okudu ve senin gibi tasarımcı olmak isteyip yüksek lisansı yine ODTU'de E.Ü. Tasarımı üzerine yaptı ve malesef sonuç sıfır...
    E.Ü. Tasarımı için mutlak lisans eğitimi isteniyor, arkadaşımda tekrar okumaya karar verdi

Olabilir

Biraz geç degilmi?Ama zararın neresinden dönerseniz kardır diyorum.Aslında sizleri çok iyi anlıyorum.Ögretmenlerinize bu tür seyleri bilmedikleri ve sizleri dogru yönlendirmedikleri için çok kızıyorum.Varsa yoksa matematik.Güzel sanatlar diye birsey bilmiyorlar.Ailelerde suçlu.Çocukların istedigi degil kendi istedikleri önemli.Ben yıllar önce mücadele verdim.Sizler ne yazıkki neyin savasını yapacagınızı bile bilmiyorsunuz.Burda size degil sözüm.Sözüm sisteme.Kayıp bir kusak yaratıldı.Okumayan,sorgulamayan,ne veriliyorsa onunla yetinen...Yasınız biraz ilerleyincede hatayı anlıyorsunuz (çogu anlamıyor ya neyse) .Eger bu isi çok istiyorsanız,önce yüksek lisans için bir güzel sanatlar fakültesine basvurun.MSÜ,MÜ GSF ye veya olabilir derseniz Yeditepe de var.Özel okullarda da ögretmenler hep bu okullardan zaten.Ama hiç biri olmazsa ne yazıkki tekrar sınava gireceksiniz.Birde ODTÜ ve İTÜ var ama onlar endüstri mühendisi yetistiriyorlar.Aslında ne çok olanak var.Benim kızım MÜ GSF endüstri ürünleri tasarım bölümünde okuyor ve baska okuldan gelen arkadası var.Onunla konusabilirsiniz belki.Size bu zorlu yolda basarılar diliyorum.

deepsky

Wink Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde Yüksek Lisans

ben mimarlık son sınıf öğrencisiyim ve tasarım işini de çok seviyorum
    bu konuda detaylı bilgi edinmek istiyorum ve ilerlemek istiyorum. neler yapabilirim.
    bana yardımcı olun.
    vakit dar, zaman çabuk geçiyor...
    ilgililerin cevaplarını bekliyorum.teşekkürler okuma zahamtinde bulunanlara ve cevap verenler

buraktosun

Mimarlik bolumunu bitiren bir kimse Endustriyel tasarim uzerinde calismalar yapabiliyor mu.şunu unutmayin mimar olmak ya da endustriyel tasarimci olmak kolay is degil oyle kolaymis gibi bahsetmeyin olursam degil o ugurda ugrasirsam diye kullanmaya ozen gosterin.Endustriyel tasarim bence Turkiye icin guzel olacak bir bolum ama o ozgunlukte takilinirsa.
    En son lumina tarafından düzenlendi : 05-05-2007 20:20

candemirdesign

Domus academy bilinen bir okul...(otomobil tasarımı mastereda baslamıstır)
    cornell üniversitesi içmimari lisans programında dunyanın en iyi içmimarlık egıtımını vermekte...fakat master programına dair bir bilgi yok....

Dunyanın çeşitli yerlerinde farklı okullar var..ve bu okullar genel gecer olarak en iyi dıye nitelendirilmesede çıır açan tasarımcılar çıkara bılecek vizyona sahipler...ayrıca ...bir turk ogrencısının orda okuyabılme ve bırtakım maddii olanakları(burs vb) da konunun bır baska boyutu...

Ben kendimce birtakım arastırmalar yaptım.İçmimarlık alanlarında bazı listelerede sahip oldum...fakat aradıgım cok daha farklı bır acı... ki bunu sanırım urun tasarımı konusundaki okullar karsılamakta...En yaratıcı ogrencılerı mezun eden okulalrı arıyozzz mac baslamıstır....verılen bılgılerı internet linkleri ile desteklersek guzel bır ortam olusturabılırız...

italya-japonya-almöanya dunyanın heryerınden okullara acık olanbır forumdur...
    bılgılenmenız ve goruslerınızı paylasmanız dılegıyle
    CAN

Akbiyik
    Yapılacak çalışmaya bağlı bence. Endüstri ürünleri tasarımcılığının alanları çok geniş, adı üstünde "endüstri ürünleri" (bir düşünmeye çalış kaç çeşit ürün gelecek aklına )
    Benim fikrime göre düşük ihtimalli bir durum. Her ürünün madde yapısı farklıdır ve mimarlık ile ürün tasarımcılığı arasında projesi çizilen eserin hammadde yelpazeleri farklıdır. Bu da yapılacak işe has eğitim almayı gerektirir. Bence herkes uzmanlaştığı alanda çalışmalı. En azından bir endüstri ürünleri tasarımcısı bir yapı tasarlasa bile bir mimar kadar başarılı olamayacağı gibi mimar da ürün tasarımı alanında endüstri ürünleri tasarımcısı kadar başarılı olamayacağını düşünüyorum. Tabii ki istisnalar çıkabilir, resmi alanda (okul vb.) olmasa bile kişisel hayatta bu alana yönelinip başarı sağlanabilinir, ama eğitimini almış olanlara göre oranıda düşüktür. İstisna dememin sebebi de bu oluyor.

kocher

Exclamation cvp

hollanda da çok iyi okullar var

KelebeKırmızı
    Hakkında çok detaylı bilgim yok ama Gijs Bakker'ın iyi bir tasarımcı olduğunu biliyorum.Okulun da başarılı bir okul olduğunu duymuştum.
    www.designacademy.nl
    Başlığı açanlara teşekkürler

buraktosun

O zaman neden Mimarlar

Neden Endustriyel tasarim bolumleri dekanlari ve ogretmenleri Mimar.Neden mimarlar Endustri urunleri tasariminda onculer ve soylesi yapanlar.

06design
    Alıntı Orijinal metin buraktosun tarafından gönderilmiş
    Neden Endustriyel tasarim bolumleri dekanlari ve ogretmenleri Mimar.Neden mimarlar Endustri urunleri tasariminda onculer ve soylesi yapanlar.
    o bir donemmis, ilk kuşak eğitimciler ankara da mimari istanbul da iç mimarlik diplomalari olan kisilermis.

ama o donem artik, bitti bitiyor... ODTU de epeydir bolum baskanlari hep tasarimcidir mesela...

buraktosun

Boyle Bir Yonelme Bogulmak

Yureginin goturdugu yere gidemeyen tasarimci nasil gerceklere kavusacak dersiniz. Adam yol mimari olsun ama ufkunu kesecektir. Tasarim da oyledir. Tasarimda ufkun neyi kesfedebilecekse o kadarliksin. Benim merak ettigim soru Mimarlar Endustriyel Tasarima Imza yetkisi var mi. Sonucta gerceklerle gizemleri birlestirmek icin mimarlik var.Gercekleri toplarlamak ta bu zamanda olur. Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Son olarak dediginiz gibi olsaydi Mimara insaat tasarimcisi demek lazimdi. Ama mimarin esas adi tasarimci bence bu insaat olarak bir baslangic tabi burada da ufkun takilmamasi lazim. mesleginiz nedir?
    En son lumina tarafından düzenlendi : 05-05-2007 20:22

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •