11 sonuçtan 1 ila 11 arası gösteriliyor.

Konu: Hollanda'da Yüksek Lisans

Hollanda'da Yüksek Lisans

Herkese merhaba,

Ben İstanbul'da mimarlık okuyorum ve bu dönem mezun olacağım. Hollanda'da yüksek lisans için araştırma yapıyorum. Hedeflediğim master programı 'Mimarlık ve Reklamcılık'. Bu konuda beni aydınlatabilecek her türlü bilgiye\tavsiyenize ihtiyacım var. Özellikle Hollanda'da hangi okulları araştırmam konusunda fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

msc
    Mrb kasdeja ...
    Bende uzun zamandır bu konu hakkında araştırma yapıyorum.
    Yüksek lisan için hangi ülke ve hangi ünv. olmalı ?
    Bu soruların cvb nı almak için baya uğraştım.
    En sonunda Hollanda ve Delf ünv. karar verdim.
    Delf ünv. yüksek lisan yapan ark. konuştuğumda çok memnun kaldıklarını söylediler.
    ayrıca öğretim görevli kadrosunda Türk mimarların olmasıda onların uyum sorununu atlatmasını kolaylaştırmış ve eğitim konularındada baya destek almışlar.
    kolay gelsin...
    başarılar.

search
    Mimarlik yuksek lisans programi acisindan Hollanda'nin en gozde okullari TU DELFT ve Berlage Institute.
    Mimarlik ve reklamcilik diye bir program var mi, onu bilemiyorum.

turbolover

cok gec

selam,

delft icin cok gec kalmissiniz. burs baglaminda konusuyorum. burslar icin en gec aralik ayinda basvuru yapip okuldan kabul mektubunu almaniz gerekiyor. bu saatten sonra turkiyeden burs aramak gerekir. neden burs diyorum diye sorarsaniz eger, eger kabul alirsaniz temmuzun ortasinda yaklasik 16bin euro gibi bir meblagiyi tu delft in hesabini aktarmaniz gerekiyor. bu islemi yapmadiginiz takdirde vize bile alamiyorsunuz.

odtululer varsa eger selamlar. bundan sonra odtuden mezun ve yuksek lisans a kayit yaptirmis (odtude) ogrenciler tulip programi dahilinde delft te harcssiz yuksek lisans yapabilirler. uzun bir program sonunda iki universitedende diploma alacaksiniz. hadi iyisiniz yine.

kolay gelsin

priene
    postgraduate eğitim için bile çok değilmi 16bin euro.??

neden kanada veya avustralya gibi ulkelere gocmenlige basvurmuyorsunuz,( eger aceleniz yoksa hemen master yapmam lazim gibi)
    bu sekilde yuk.lisansinizi devlet bursuyla hic para odemeden ve size harclik kalacak sekilde yaparsiniz,hem gideceginiz ulkenin saglik,egitim vb. imkanlarindan yararlanirsiniz, okulunuz bitince cok daha iyi ucrete is bulup calisabirsiniz.

don't care

burs başvurusu?

kanada'da veya başka bir ülkede yüksek lisans yapmak için burslara nasıl başvurabiliriz? bilen varsa,yardım ederse çok sevinirim.

bozuk sut
    ben TU Delft gibi bir üniversiteye kabul edilme olasılığımı merak ediyorum. neyi ön planda tuttuklarını bilmiyorum açıkçası. portfolyo? not ortalaması? referanslar? bilen var mı?

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir buçuk sene önce bu konuyu ben başlatmıştım bir soruyla. Bugün Hollanda'da Eindhoven Teknik Üniversitesinde master yapmaktayım. Tezimi burada yazıyorum ve inanılmaz memnunum. Amacım Türk eğitim sistemi hakkındaki klişeleşmiş tartışmayı başlatmak değil ama burada gerçekten eğitim/öğretimin ne olduğunu öğrendim.
    Sadece sizlerle paylaşmak istedim.
    Ve pektabiki TUe hakkında sorularınız olursa cevaplamak isterim.

Kolay gelsin.

xhabibex
    master programın neydi?
    kabul edilme şartların msela yabancı dil, diploma notu?

ogzolkeamy

slm

meraba ben makine mühendisiyim hollandada yüksek lisans yapmak istiyorum sizin bulunduğunuz okulda maakine müh. var mı varsa nasıl başvurabilirim yada önerebileceğiniz bir okul var mı..yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •