8 sonuçtan 1 ila 8 arası gösteriliyor.

Konu: Aday üyelik

Aday üyelik

mesaj ve dil kirliliklerinden dolayı bir tür adaptasyon ya da oryantasyon süreci niyetli aday üyelik sistemi ile ilgili son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum var. herşeyde olduğu gibi tariflenen koşulları nitelikten çok nicelikleri üzerinden yorumlamak ve de halledilmesi gereken formaliteler olarak kavrayışımızdan kaynaklı bir davranış biçimi gelişmekte. sanırım aday üyelikten "yırtmak" için belli sayıda mesaj göndermek gerekiyor. ama keskin türk zekası hemen çaresini de üretiyor: ilgili ilgisiz, gündem dışı ya da değil denk gelinen konuların son mesajına "evet bence de", "katılıyorum" gibi "skor-mesaj"lar yazınca kota "doldurulmuş" "üye"lik "seçkin"liğine erişilmiş oluyor.
    birşeyler yapmaya çalışsanız "vay diktalar" diye yaygara kopacak onun da farkındayım.
    ama ben de bu içerik sıfırlayıcı, lüzumsuz mesajlardan sıkıldım.

Daha kötüsü de var.

Çalışmanın altına

"İyi gibi görünüyor ama çok eksiği var."

Yazıp bırakan var. Mesaj sayısı kaç 4. Bu dört mesaj da biribirinin aynısı. Sen kimsin neden böyle dedin. Var mı bir argümanın? Yok. Bari eleştirdin doğrusunu da yazıver. Yok.

Aslında Ekşi Sözlük gibi yapalım dedik ama olmadı bence. Bu 10 mesajın içeriğine bakılıp ona göre üye yapalım dedik. O kadar çok üye olmak isteyen var ki .(Bana sorarsamız bir kişin birden fazla hesabı oluyor devamlı) mesai verilemeyecek durumda.

Bir çaresine bakmak istiyoruz tabii.

Toplantıda konuşuruz.

Sonra da küfürü işitelim. "Önce insan olun" densin bize.

Haydi bakalım.

aeon_irem
    Son dönemlerde yaşann sıkıntılar ve sadece rakamlara takılmalara bakarak 50 rakamını kaldırıp yöneticilerin görüşleri doğrutusunda üyeliğe geçilecektir denilse bu sorun birazda olsa azalmaz mı acaba?
    Saygılarımla.

O zaman da iyice padişah gibi davranmaya başladılar derler, neye göre seçiyorsunuzlar, seçkinciler gibi benzeri laf gırla ortalıkta gezinir herhalde ya da bakın ben şu kadar düzgün mesaj yazdım hani üyeliğim diye hesap soranlar bile türeyebilir.

aeon_irem
    Siz de haklısınız...
    Kolay gelsin
    Saygılar

merve1616
    üye adayıyla, moderatör onayıyla ilgili konulara yorum yapmak istiyorum ama konular kapatılmış.kapatılmamış olsa bile mesajımın görünebilmesi için moderatörün onayını beklemem gerekiyor.

yöneticiler diyor ki; üye olmak için en az 50 mesaj gerekiyor.herkes üye olmak istiyor ama bazıları gereksiz yazıyor ya da dil kurallarına dikkat etmeden yazıyor. herkes üye olamaz.

tepki gösterdiğim şey 50 mesaj olayı değil kesinlikle. madem üyelik için 50 mesaj gerekiyor, madem moderatör onayı gerektirecek bir uygulama var o zaman moderatörler ilgilensinler biraz daha.
    moderatör sayıları arttırılamaz mı diye sormuştum."olmaz sonuçta bu gönüllü olarak yapılan bir şey" dedi bir yöneticimiz.o da haklı tabi.bazı yöneticiler forumda çok aktif.öyleyse o aktif olan moderatörlerin yetki alanları arttırılsın.bu da bir fikir.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •