Anket Sonuçlarını Görüntüle: Arkitera CAD Bölümü yöneticilerinden Memnun musunuz?

Oy verenler
28. Bu ankette oy kullanamazsınız
  • Evet,memnunum

22 78,57%
  • Hayır,memnun değilim

6 21,43%
Çoktan Seçmeli Anket
2 sayfanın 1. sayfası 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Mimari Görselleştirme Forumu'ndaki Yönetim Anlayışı

alper_ist

Mimari Görselleştirme Forumu'ndaki Yönetim Anlayışı

Bu konu omerselcuk'un "göl kenarında 3 ev" konusunda,konu dışı konuşmalar sebebiyle burada konuşulması gecikmeli olarak yöneticiler tarafından tavsiye edilmiştir...Ben baştan uyarmıştım aslında isterseniz başka yerde konuşalım diye ama orada konuşulması tercih edildi ve bu konu da malesef kapatıldı...Konunun başlangıcı şudur...

alper_ist
    http://forum.arkitera.com/showthread.php?t=11025&page=2

Tartışmanın başladığı link budur...Mesajları tek tek yazmaya kalktım çok uzadı,linkini koyuyorum...
    En son alper_ist tarafından düzenlendi : 11-02-2007 16:46

alper_ist
    Ben,yönetimin "bu forumu kaliteye yönlendireceğim" derken aşırı dikta ve yukarıdan bakan bir hale büründüğünü düşünüyorum...Hoşgörü ve saygıyla konuşmak yerine bu yakışıksız tarzı benimsediklerine inanıyorum...Buna katılan katılmayan tüm yorumları buraya yazalım...Böylece hiçbir konuda gereksiz,konu dışı tartışmalar yaşanmaz,tüm o tartışmalar artık burada "konu içi" dir...

Benden kurtuluyorsunuz sevgili Ayasofya ve Çetin Tüker..."Katlanamıyorsanız kendinize forum kurun" önerinize katılıyorum.Madem bu kadar rahatsızım neden hala yazıyorum değil mi?Forum kurmayla falan uğraşamayacağım,ona hit al,pagerank'ını yükselt gibi işler büyük mesai ve reklam ister heralde,bunlara ayıracak zamanım da yok,isteğim de yok,param da yok Ben daha çok "CHP'den ayrılıp parti kuralım" ın değil,"CHP içinde kalalım,içerden katkı yapalım" derdindeydim...Teşbihte hata olmaz,CHP'yi hizipleriyle ünlü olduğu için örnekledim...

Bana göre yanlış olan durumları sineye çekmek değil,kendimce,karşıya da genele de faydalı olayım derdindeydim,bu konuda tek başıma olmam da umurumda değildi,yani yanlışa yanlış demek için 2 kişi olmak gerekmiyor...Demek ki ifade edemedik kendimizi...Arkitera Forum'daki son konudur bu açtığım...Ve bu konuda da bir iki laf edip (cevap vermem gereken durum olursa) daha mesaj yazmayacağım...Başka isimle üye olma gibi küçülmelerle de işim olmaz...

Herkese mimarlıkla dolu güzel bir yaşam dilerim...
    En son alper_ist tarafından düzenlendi : 11-02-2007 17:19

Alıntı Orijinal metin alper_ist tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Herkese mimarlıkla dolu güzel bir yaşam dilerim...

Size de efendim size de...

alper_ist
    Bu nasıl bir egodur ya!Anket zaten sizin hakkınızda,kendinize oy veriyorsunuz...Yuh yani!!!

"Evet kendimden memnunum" (!)

Ayrıca öyle bir oy ki tam 5 oy değerinde...5-2 durumunda iken sizin oyunuzdan sonra 10-2 oluyor...Normal...Top sizin,saha sizin,tribün sizin,oynar durursunuz artık bol bol...

gün
    "Biz bizim alternatiflerimizin olmasını can-ı gönülden isteriz. İşini gücünü bırakarak zaman harcayarak forum ortaya çıkaranları görmek isteriz."

Açıkçası ne demek istenediğini tam olarak anlayamadığım için, Ayasofya'nın şu sözü biraz garibime gitti. İlgili ve bilgili olanlar ya da ne bileyim parası-pulu olanlar kurar, gerek var mıydı bilemiyorum.

Bu foruma gelmeyelim mi? (yani herhangi biri için), geliyorsak yönetimi eleştirmeyelim mi?

Haklı, haksız konusuna girmeden, yönetici vasfındaki arkadaşların, ya da abi-ablalarımızın bazen biraz agresifçe davrandıklarını düşünüyorum. Bugüne kadar söylemedim gerçi ama madem böyle bir konu açıldı, değineyim dedim.

Bunlara gerek yok (iki taraflı-karşılıklı olarak tabi) hakaret edilmediği sürece...

Birbirimizin mimiklerini vs görmedğimiz için çoğu zaman söylenenler ters algılanıyor, ondan sonra veryansın...

Forum kullanıcıları olarak rakip olmaya değil, katkı yapmaya, yararlanmaya ve eğlenmeye geliyoruz, daha ötesi yok.

Herkese kolay gelsin...

http://forum.arkitera.com/showthread.php?t=11025&page=2

Tartışmanın başladığı link budur...Mesajları tek tek yazmaya kalktım çok uzadı,linkini koyuyorum...
    Acilen özür dilemeniz lazım bana kalırsa... "Kim oyladı?" linki açık açık hangi isimlerin oy verdiğini gösteriyor:

Evet,memnunum: Ziyaretçi architebu ayasofya camelot Emrextreme gurgur hebedebe LKDel lumina Omer Yilmaz tolgabeyaz alf cAd
    Hayır,memnun değilim: alper_ist marvell

alper_ist
    Ne için?

Bende görünen ekran 2 dk.öncesi itirbariyle budur...10 kişi oy kullanmış "memnunum" diyen,13 görünüyor...

Ayrıca ben başka bir şeyden bahsediyorum,böyle kendine oy vermeye bir insan neden tenezzül eder,onu soruyorum..."Kendimden memnunum".E iyi memnun olmaya devam et,ne güzel işte...
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

Ne için?

Bende görünen ekran 2 dk.öncesi itirbariyle budur...10 kişi oy kullanmış "memnunum" diyen,13 görünüyor...

Ayrıca ben başka bir şeyden bahsediyorum,böyle kendine oy vermeye bir insan neden tenezzül eder,onu soruyorum..."Kendimden memnunum".E iyi memnun olmaya devam et,ne güzel işte...
    Siz kendi açtığınız ankete neden "tenezzül ettiyseniz" ondan olabilir mi acaba?

Allah allah

Ben bir yöneticiyim ve diğer yöneticilerden memnunum
    İstediğime oy veririm ben.
    Allah allah.

Hem demediniz mi ben tek olsam da HAKLI davamda devam edeceğim diyorsunuz ya.

Ne bu şiddet bu celal. Oylama devam ediyor. Bu arada ben oyumu kullandım bir oyum var. Hakkımdır. Siz neden memnun olmayanlara oy kullandınız ki? Başbakan oy kullanmıyor mu siyasi seçimlerde.

Altta niye toplamdan az yazıyor anlayamadım. Sistemden kaynaklanıyor galiba. Ömer Yılmaz bir bakar mısınız?

Arkitera yönetimini değiştirmede direkt etkisi olacak bu oylamayı ciddiye almak lazım.

Haydi diyelim ki bir yanlışlık var. Düşelim 3 kişi. Durum değişmiyor.

Diyelim ki (yöneticilerin anketin sonuçlarını değiştirmeye yetkileri yok galiba Sadece küfür hakaret filan varsa silinebiliyor anket) Biz çok fena yolsuzluk yaptık ve TENEZZÜL EDİP 3 kişi artırdık. Eh o zaman alttaki toplamı da değiştirmez miydik.???????

Ne güzel
    Sonuç istediğiniz gibi olmadı "tribün sizin, o sizin, bu sizin" isyan
    Sonuç istediğiniz gibi olunca ne olacaktı acaba.
    Ne güzel anketmiş bu yahu.

Geçiyoruz.

Gelelim forum kurma işine.
    Para puldan bahsetmedim ben ama öyle güzel HARİÇTEN öğütler veriyorsunuz ki gören de forum ÜSTADI sanacak. Ben de gören görmeyen herkesin anlamsı için forum kurun diye size öğüt veriverdim.

Siz bize öğütler verince ithamlarda bulununca KUTSAL bir çaba da
    biz öğüt verince neden olmuyor.

Forum kurmak paranın dışında başka şeyler de gerektirir efendim. "Forum kurmayla falan uğraşamayacağım,ona hit al,pagerank'ını yükselt gibi işler büyük mesai ve reklam ister heralde,bunlara ayıracak zamanım da yok,isteğim de yok,param da yok" demişsiniz.

BİZ BU FORUMU HAZIR BULUP ÜZERİNE YERLEŞMEDİK EFENDİ!
    Biz bu forumu beğenmediğiniz yöntemlerle bu hale getidik. Bizi sevmeyen uslubumuzu beğenmeyen çoktur. Evet öyledir.

Ancak genelinde bizim amacımız BİZİ SEVSİNLER Alper_ist gibiler RAHAT OLSUNLAR öğütleri DERHAL yerine getirilsin istedikleri konu silinsin her önüne gelen çalışma gönderip övgü alsın diye almazsa "çekerim bak" denilip çekilsin konu MUNDAR edilsin diye çalışıp çabalamıyoruz.

Sevgi saygı ayrıdır. Bizi sevmeyenler de çoktur. Bir hoca olarak (ki padişah madişah lafları da sarf edildi. Tebrikler) derslerde sevilirim. Sizin hoşlanamdığınız sonuçlar anketlerde derslerde de çıkmıştır. Hah burada ben sevilmem Çetin'i öyle böyle bulurlar ama forum ilerler. Devamlı hiti büyür. Sizin çekindiğiniz yapamadığınız şeyleri biz yaptık da o yüzden mi bu şiddet bu celal.
    Sanki babadan kalma bir forum devralmışız gibi konuşuyorsunuz.

Ama hazır forum bulunca konu açar sonra konudan hiç kimseye bahsetmeden yazdıklarınızı siler, sonra defalarca kereler yöneticiden konuyu silmesini istemezsiniz.

Önce konu içinden istediğiniz anda mesaj silinip konuyu mundar etmemeyi öğrenelim de sonra öğütler verlim anketler açalım.

Şu ankette toplam sayısını memnun olan kısmından düşeriz devamına bakarız. Kimse 3 oya tenezzül etmez efendim. Sistemde bazen başka garip şeyler de oluyor. 10 mesaj üstü olan kişiye bu konuya giremezsiniz hatası geliyor. Bazen anketi açan kapatamıyor. Bunlar oluyor. Düzeltilir siz heyecanlanmayınız.

Budur.
    En son ayasofya tarafından düzenlendi : 13-02-2007 01:38

Bu arada "yuh yani" lafını silseniz iyi olur. Ayıptır.

alper_ist
    Yahu yönetici dediğimiz kim,keşke yazsaydık,Çetin Tüker ve Ayasofya..."Yöneticilerden memnun musunuz arkadaşlar,ben memnun değilim" diyorum,buna benim cevap vermemle yöneticinin cevap vermesi aynı şey mi?

Bu basit konuda bile,saçmalık konusunda bile ittifak yapmaya ne meraklıymışsınız...Kendinize oy veriyorsunuz,konu zaten sizsiniz,ben oylamayı açmışım ve kendi görüşümü de oya yansıtmışım,yöneticileri üyeler oyluyor(oylaması gerekirdi)...

Özel mesajımda rencide olduğum bir konuda dilekte bulunmuştum sizden doğrudur...Adını da söyleyelim...Formula-Mall alışveriş merkezi...Şimdi Amerika'da özellikle,büyük alışveriş merkezlerine verilen bir tanım bu,istediği ismi koyar,istese siteler kebap salonu koyar yani,bize ne...Gmall(Gima-Mall) örneğin...Tüm rencide edici,yıkıcı eleştirileri geçtim de bu isme takılıp,"Mal Türkçe'de başka şeye derler" gibi ucuz,kahve ağzıyla konuşulan bir konu oldu malesef benimki,mal halk arasında öküze denir arkadaşlar,konuya burdan giriyor çok tecrübeli şahsiyet...Eleştiri şeklinize dikkat edin,çekicem yoksa projeyi dedim,kaale alan olmadı ve çektim ben de...Şimdi burada size hocam diyen,padişahım çok yaşa diyen ahali kendine yapılsaydı başka davranırdı öyle mi?Öyle...Demek ki neymiş arkadaşlar,bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasınmış...

http://forum.arkitera.com/showthread.php?t=10574

Şimdi ben sevgili "büyüğümüz" Ayasofya'ya bir özel mesaj atma gafletinde bulundum...Dedim ki,
    "Hem buzları eritme amacıyla hem de beni ve müşterimi çok rencide ediyor konunun şu hali,zaten kapalı durumda,silerseniz sevinirim" diye bir ricada bulundum...

Cevap:
    "Konuyu siz mundar ettiniz (murdardır onun doğrusu),silemem"

Böyle bir artniyet var mı ya,silseniz ne kaybedeceksiniz?Zaten kapalı konu,oradaki laflar halen benim moralimi bozan derecede ağır......(Ayrıca defalarca kere değil,2 kere...İkincisi de başka bir kullanıcının talebi üzerine konusunu sildiniz,neden çifte standart yapıyorsunuz,benimkini neden silmiyorsunuz dedim,oof of!)

Şimdi de gelmişsiniz bu özel mesajımı deşifre ediyorsunuz aklınız sıra,asıl bu ayıp...

Önce insan olmak lazım.Nezaket,alçakgönüllük ve hatta mimarlık konusunda Asteria'dan ders almanızı tavsiye ederim...Keşke bu agresif yanınızı bir kenara bıraksanız da daha kendine güvenen,dingin birer insan olsanız onun gibi...

Asla kendinde hata görmeyen ve görmeyecek olan müthiş kibirli iki insansınız(hatta Ömer Bey'le 3),yönetin durun akşama kadar,şuraya yazdığım mesajlara yanıyorum valla keşke daha faydalı şeyler yapsaymışım...Yazıklar olsun....Bu son mesajımdır,cevap vereceğim derecede ağır yazmazsanız sevinirim,bunun dışında hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim,okumayacağım...
    En son alper_ist tarafından düzenlendi : 12-02-2007 17:30

Asla kendinde hata görmeyen ve görmeyecek olan müthiş kibirli iki insansınız(hatta Ömer Bey'le 3),yönetin durun akşama kadar,şuraya yazdığım mesajlara yanıyorum valla keşke daha faydalı şeyler yapsaymışım...Yazıklar olsun....Bu son mesajımdır,cevap vereceğim derecede ağır yazmazsanız sevinirim,bunun dışında hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim,okumayacağım...
    Size bir sorum var: Neden konularla değil de kişilerle uğraşıyorsunuz? Ben bugüne kadar sizinle ilgili tek bir yorum bile yapmadım. (Yanlıyorsam şimdiden özür dilerim.) En önemli hastalığımız bu bizlerin. Bırakın benim kibirimi falan, konuya odaklanın...

www.tdk.gov.tr

Der ki

http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx...&KELIME=mundar

Murdar'ın halk ağzı ile söylenişi. Ve aynen "biribirine" yazmak yerine halk ağzı ile "birbirine" yazılmış ve tutmuştur.

Ben bir şey demiyorum. Tdk diyor.

Son mesajınıza cevaben yazacak bir şey de yok.
    Saçma sapan iş yaptığınızı düşünüyorsanız gidin anlamlı bir şey yapın. Neden saçma ve yararsız bir şey yaptığınızın farkındasınız da bunu da yazıyorsunuz.

Özel mesaj konusunda da buraya iletirken canınızın istediğini yazıyorsunuz canınızın istemediğini yazmıyorsunuz. Sırf kullanıcı istiyor diye konuyu kapamdık başka gelişmeler oldu diyorum. Onu unutyorsunuz. KOnu içinde yazdıklarını silip konuyu garip hale sı-okup sonra yöneticiden konuyu silin demek oflanacak bir durum değil. Silieceklerim sizin yazdıklarınız değil başkaların yazdıkları olacak. Forumu takip edip bir konu silinince yeniden ricanız depreşiyor.

"İstediğim konuyu kapatmanın ne zararı var" deyip özel istekleri zorlamanın ondan sonra forumu kurtaran kahraman kişi öğütleri de çok tezat canım. Çookkk.

Geçiyoruz efendim. Bir de Ömer'i de olaya dahil ettiniz. Yakında Arkitera'nın forumunu içeren web suncusunun teknik elemanı da dahil olursa şaşırmam.

"Önce insan olmak lazım" lafınızı da aynen iade ederim. İnsan olmayınca ne oluyoruz.
    Ne demek istiyorsunuz.

Terbiyesizliğin lüzumu yok.
    Haddinizi biliniz.

"Yuh yani"den sonra bu ikinci oldu kendinizi kovdurmaya niyetiniz varsa anlayalım. Böyle yok daha yazmayacağım okuyacağım gibi durumlara gerek yok. Lütfen düzgün yazınız.

Sizin gibi öğüt verme konusunda bonkör birinin birbirinden değerli öğütlerinden yoksun kalmak istemezdik. Ancak işler hakarete varıyor.

Nasıl isterseniz öyle olsun.

--
    Not: An itibari ile gördüğüm kadarı ile anket için toplamdaki yanlışlık görünmüyor. (Sistem belki de üye adaylarını mı saymadı nedir?) Şimdi düzelmiş. İstiyorsani oy verenlere tek tek soralım verdin mi diye? Sonuç istediğiniz gibi çıkmayınca tribün bizim oluyor ya. O yüzden demiştim.
    En son ayasofya tarafından düzenlendi : 13-02-2007 02:06

marvell
    Merhabalar

Uzun süredir forumu dışarıdan takip etmekteyim. Dikkatimi çeken bir konuda buradan sormak istediğim birşey var.
    Forumda özensiz Türkçe kullanımından kaynaklanan ikazların sürekli yapıldığı ve uyulmadığı taktirde ise uyarı verildiğini biliyoruz.
    Forum yöneticileri, üyeler arasında farklılık gözetmeden kural uygulamakla yükümlü kişilerdir. Yanlış isem düzeltiniz.

Alıntı Orijinal metin giraffe tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    merhaba arkadaslar
    uzun zamandir bir sey yollamamistim.
    cunku kisisel calismalarimdan hic bir sey tamamlamadim.
    bu son dis goruntuleri tasarimlari bana ait olmasa da yollamak istedim. umarim ayasofya kizmaz
    herturlu elestirinizi bekliyorum.
    sevgiler
    Kullanıcı kim olursa olsun Türkçe olmayan, karakter sorunlu mesaj yazan kişiler konu içerisinde hep belirtilmiştir. Fakat bu istisna hariç.

Yukarda verdiğim örnek benim için yazım eksiği olan bir örnek değildir.Ama arkitera kuralları açıktır.

Bkz.
    Alıntı Orijinal metin Çetin Tüker tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Tolgahan, Türkçe'nin de bu çizimler gibi olmasını bekliyoruz.

Lütfen...
    Alıntı Orijinal metin tolgahang tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Sizde Türkçe forumu yaptınız burayı iyice ama gecenin 3:30 unda dikkat edememişim kusura bakmayın...
    Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Evet öyle yaptık.
    Bundan sonra dikkat etmenizi bekliyoruz.

www.dahianlmindakideayriyazilir.com

En sevdiğimiz sitelerden. Bir kere de ülkemizde Türkçe'ye de önem gösteren bir forum olsun değil mi?

Saygı bekliyoruz.
    Kolay gelsin.
    Yukarıdaki yapmış olduğum alıntılar "TOLGAHAN'ın CGTALK Macerası" isimli konu içerisinden alıntı yapılmıştır.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •