9 sonuçtan 1 ila 9 arası gösteriliyor.

Konu: Cinema 4D Türkçe Kaynak ve Architectural Edition hakkında...

Cinema 4D Türkçe Kaynak ve Architectural Edition hakkında...

merhaba,
    son zamanlarda 3D modelleme konusunda Studio Max'ten ve tutoriallarından sıkılmış bir halde dolanırken, eski bir dost olan C4D'i görüp özellikle enson versiyonu hayranlığımı kazanan bir mimar olarak iki sorum var...
    ilki, C4D ile ilgili türkçe kaynak internet ortamında yada basılı medya olarak mevcut mu?
    ikinci sorumsa, "Arhitectural edition" olarak lansmanı yapılan C4D'nin demosu bulunmak mümkün mü?

teşekkürler...
    ncc

not: yanlışlıkla aynı konuyu Kabul Salonu'nda ilgisiz bir alt foruma (Kabul Salonu Nedir?) mesaj olarak yerleştirdim. Kusura bakmayın...
    En son ncc tarafından düzenlendi : 17-05-2007 17:00 Nedeni: ekleme

asteria

Merhaba,

Konuyu doğru yere açarak düzenleme yaptığınız için teşekkürler.

Cinema 4D demosunu Maxon'un sitesinden indirebilirsiniz. Önce bir form dolduracak ve sonra 'indirme' sayfasına yönlendirileceksiniz.

Cinema 4D R10 yükleyince 'The Architecture Extension Kit'e de ulaşabilirsiniz. (CINEMA 4D R10 kurulumu gerekiyor)

MAXON - The makers of CINEMA 4D and BodyPaint 3D

İyi çalışmalar

Architectural extension kit...

C4D R10'u demo version olarak yükledim.
    Acaba bahsettiğiniz mimari eklentiyi nereden indirebilirim.
    Maxon'un resmi sitesinde (demoları indirdiğim) rastlamadım.

Aramaya devam edeceğim ancak doğrudan bir link yahut resmi bir site varsa, iletirseniz sevinirim.

teşekkürler...

ncc

asteria

Ne yazık ki, ben de 'extension kit'e ulaşamıyorum. İndirmeğe izin verilmemiş, sadece malzemelerden örneklerin bulunduğu görüntleri izlemeye imkan sağlanmış. Sanırım sdece satın ala gerçekleşirse bu mümkün olacak.

İyi çalışmalar

Baris Colak
    C4D kullanmıyorum ama, geçen gün gözüme çarpan bir kaç linki paylaşayım; belki aradığın tarzda eğitsellere ulaşabilirsin. Bir çoğu yeni kuruluyor anladığım kadarıyla. Kısa vadede olmasa da, ilerleyen dönemde faydası olacağını umuyorum.

C4d-turk grubu
    cinema4d-turk : CINEMA 4D-TURK

Şu anda aktif değil site ama, önümüzdeki günlerde açılacağı söyleniyor:
    http://www.cinema4d-turk.com

Bu da şu anda aktif olan bir site. Arayüzü ingilizce gibi görünüyor ancak forum mesajlarına baktım; Türkler var
    http://www.cinema4d.tv

şimdilik bu kadar. Kolay gelsin

Türkçe kaynak...

teşekkürler...
    ingilizce ve almanca olan kaynakları kullanabiliyorum, ancak türkçede C4D ile ilgili kaynak arayışındayım.
    adresler için teşekkürler Barış Bey...
    olmadı FGA'nın eğitimlerine gideriz...
    sanırım hala eğitim veriyorlardır...
    Ama hala umudum var, Nemetscheck kurdu bi dostum işte kaynak budur diyerek çıkacak diye vuslatı bekliyorum

iyi çalışmalar

Baris Colak
    Rica ederim...

Önümüzdeki dönemde, C4D kullanımı yaygınlaşacak diye düşünüyorum. Bazı özellikleri mimari modelleme ve görselleştirme için oldukça iyi; bir çok render motoru da destek verdi son dönemde. Kullanım arttığında kaynak açısından da sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Tekrar kolay gelsin...

archccool

Smile

yarın vista ile cinema 4d mimari versiyonun nasıl çalıştığını kontrol etmeye niyetliyim. bakalım perrformansı nasıl olacak? eğer xp deki gibi hızl cevap veriyorsa vista + c4d çok yaygınlaşacak diye düşünüyorum.

Türkçe kaynak konusunda photoshop ve 3d max haricinde ciddi kaynak eksikliği var. yabancı dil öğrenmeden bilg. programları ile haşır neşir olmak zor gibi.

Türkçe Kaynak hazırlansa bile 2 versiyon öncesine ait oluyor herhangi bir programda( mesela archicad 11 için balmıştım piyasada archicad 9 için kitap var). Ayrıca bu kitaplar temel bilgiler içeriyor genel olarak. İki ay kapanıp tam anlamıyla öğrenmeye çalışmak için programların kendi tutoriollarını okumak gerekiyor. 300-400 sayfadan aşagıda değildir sanırım.

vakit olsa otur çeviri yap

orucserdar
    fga mimarlığın sitesinde c4d kullanımı ile ilgili eğitim notları ve Türkçe tutorialler mevcut.Siteye üye olduktan sonra rahatlıkla indirebiliyorsunuz.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •