11 sonuçtan 1 ila 11 arası gösteriliyor.

Konu: Zaha Hadid

Zaha Hadid

Zaha Hadid, Kartal Kentsel Dönüşüm projesini de kapsayan bir içerikle bugün saat 18:30 da CNN Türk'te!

Bugün yani 26 Ağustos Pazar.
    Cnn Türk'ün sitesinde Limit isimli bir programa denke geliyor. Sanırım onun içinde.

İzleyelim yorumlarımızı yapalım.

Haber için teşekkürler Archeon.

Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Bugün yani 26 Ağustos Pazar.
    Cnn Türk'ün sitesinde Limit isimli bir programa denke geliyor. Sanırım onun içinde.

İzleyelim yorumlarımızı yapalım.

Haber için teşekkürler Archeon.
    rica ederim Ayasofya! Bu arada programı da kaçırmış oldum !:K

Ben de...

Seyreden anlatsın bari.

Ben seyrettim.
    Kartal'daki projeye son 5 dakika yer verildi, daha fazla yer etmesini bekliyordum.
    Programda genel olarak bilinen şeylerden bahsettiler aslında. Projelerinin uzun bir süre kabul görmeyip, sonra Pritzker Ödülü'nü kazanmasıyla birden herşeyin değişmesinden bahsedildi.

Ama en çok hoşuma giden, insanların bazı şeyleri kabul etmemesine rağmen sabırla üzerine gitmesi, savunduğu şeylerden vazgeçmemesi oldu. Zaten Zaha Hadid'i, Zaha Hadid yapan da bu olmalı....

Çok güzeldi. Sessiz olarak seyretmek durumundaydım ama altyazılardan takip edebildiğim kadarıyla çok iyi bir programdı.

Hadid'in kaleminden Singapur'da konut projesi

Singapur'da 36 katlı konut blokları ve 12 villadan oluşuyor.

Haberin tamamı için: Farrer Court, Singapore Residential Towers, Architect
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar    
    "(...)Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    Yangelmişim diz boyu sulara
    Hepinize iyiniyetle gülümsüyorum (...)" T. Uyar

Zaha Hadid 90 lı yıllarda İTÜ de öğrenciyken proje konum olmuştu. O zaman yaptığı projeler akıl almaz geliyordu. Günümüzde birçok projesini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu projeler bulundukları şehirlerde ikonik yapılar oluyor ve şehre ayrı bir kimlik kazandırıyor. Çok çok yaratıcı ve başarılı bir KADIN mimar)

http://www.3oda1salon.net/yurtdisi/c...u-opera-binasi linkteki yazıyı ve fotoğrafları beğeneceğinizi umuyorum...

kendisiyle Bakü`de bir proje için çalışmıştık, gerçekten çok enteresan bir bayan. insana bakarken bile farklı bakıyor...

nadidegr
    Alıntı Orijinal metin TERRAZZO tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    kendisiyle Bakü`de bir proje için çalışmıştık, gerçekten çok enteresan bir bayan. insana bakarken bile farklı bakıyor...
    nasıl yani

Harika proje olmuş.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •