5 sonuçtan 1 ila 5 arası gösteriliyor.

Konu: Maxwell render hakkında

eyoz

Maxwell render hakkında

slm arkadaslar
    maxwellde render aldıgımda (5-7 saatlik) dokular tam net olarak cıkmıyor.. üzerlerinde pürüz varmış gibi noktacıklar kalıyor.
    bunun çözümünü bilen arkadslardan yardım bekliyorum.
    şimdiden tesekkür ederim.

Mehmet ATASAYAR
    ayarlarını kontrol etmen lazım maxwell render hakkında fazla bir bilgim yok... Ama sana tavsiyem vray render'ı kullanman... render motorlarının en iyisidir...

geç bir cevap daha

bunun nedeni kamera ayarlarından
    cevap ise fotografçılık ile ilgili DOF u araştırın derim

renderı "maxwell studio" dan başlat derim
    maxwell studio da "auto focus" yapan bir kısa yol hatırlıyorum "ctrl+a" olmalı deneyebilirsin

camera ekranının ortasında bir daire var o kısım kırmızı veya mavi görünüyorsa görselleştirmeye başlama derim çünkü kırmızı ve mavi yakın ve uzak bulanıklığı ifade ediyor.
    ayrıca aynı ekranın sağ yanında bazı rakamlar gözüküyor orada yakın ve uzak net çıkacak mesafeler yazıyor net görünmesini istediğiniz kısım o mesafeler arasında olmalı
    ayrıca DOF görselleştirmenize gerçeklik katacaktır

"focal distance" ve "f stop" / "shuter speed" ayarları ile DOF dan kurtulabilirsiniz

xsekox
    Alıntı Orijinal metin Mehmet ATASAYAR tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    ayarlarını kontrol etmen lazım maxwell render hakkında fazla bir bilgim yok... Ama sana tavsiyem vray render'ı kullanman... render motorlarının en iyisidir...
    Arkadaşım bu ibare biraz yanlış olmuş.Böyle kesin konuşulmaması gerekir.Maxwelle vray renderı karşılaştırmak bile aslında pek doğru değil.Çünkü maxwell ışık simülatörü olarak yapılmış bir sistem.Ve kamera ayarları gerçek dünyadaki gibi eş zamanlıdır.Vrayphysical kamera gerçek bir kamera gibi davranamamaktadır.
    Diğer arkadaşın sorununa gelirsek maxwell gerçekten güçlü bir sistem istiyor.Doğru kamera ayarlarıyla tabii ki güzel sonuçlar elde ediliyor.Sample lvl değerini çok yüksek tutmak biraz mantıksız 16-20 arasında bir değer işinizi görecektir.Beyaz duvarları genelde 255,255,255 rgb değil 242,242,242 olarak seçmenizde noise azaltacaktır.

arkdaslar ben de birşey sormak istiyorum. windows da kayıt ettiğim mxs dosyasını mac işletim sisteminde açamıyorum. bir bilgisi olan var mıdır acaba??

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •