3 sayfanın 1. sayfası 123 SonuncuSonuncu
41 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Dünyanın en zor meslekleri..

Dünyanın en zor meslekleri..

Arkadaşlar dünyanın en zor meslekleri sıralamasında mimarlık 3.sırada yer almış.İlk sırada Astronotluk yer alıyormuş.Tabi sizin bu konuyla ilgili bir bilginiz varmı?

MerveCan
    Bence dünyanın en zor mesleği "işsizlik" diyorum. Her mesleğin -bir şekilde- yapılabildiği bu devirde "işsizlik" git gide artıyor. Bu artış onları daha da zor durumda bırakıyor ve umutlarının kesilmesine neden oluyor. Kendimden de biliyorum. Her ne kadar bazen işlerden bunalıp çalışmamayı düşünsem de, işsizliğin verdiği zor yaşam koşullarının daha zor olduğuna inanıyorum. Tabi bu benim fikrim, ayrıca tüm işsizlerin de aynı fikirde olduğuna inanıyorum ki bu oran atmaya devam etmekte...

Shu
    MerveCan arkadasıma katılıyorum.işsizlik hemde bu devirde kotu:(

carpediem53
    dünyanın en zor meslekleri arasında mimarlığın ön safhada yer almasına şaşırmadım..güzel bir araştırma eline sağlık.. böle zor bir mesleğin içinde bulunmakta ayrıca güzel ozaman değilmi nedersiniz?

nossss
    peki sigortacilik siralamada kacici sirada ben sigortaciligin en zormeslek oldugunu dusunuyorum

Mimarlık en zor meslekler sıralamasına girmişse herhalde:

- Elektrik, mekanik, statik belki dinamik gibi farklı mühendislik disiplinlerini kontrol, idare ve kanalize etme görevleri olduğu içindir

- İşin içine kişisel zevkler girdiği ve herkesin zevki farklı farklı olduğu içindir

- Örneğin bir hastane için belki bir doktordan çok daha fazla bir hastanenin iç işleyişini bilmeniz gerekecektir. Belki sadece bu yüzden, oyunculukla beraber, tüm mesleklerden daha zordur. :-)

- Mimari hizmet almak isteyen insanlar genelde paralıdır ve paralarının hakkını sonuna kadar almak isterler. Örneğin uzun çalışmalar sonucu vardığınız sade bir çözüm karşısında "bunu ben de düşünürdüm, ne var ki?" diye düşünebilirler. Eski bir meslek olmasına rağmen hâlâ halkarasında ne işe yaradığınız bilinmeyebilir.

- Her proje neredeyse tamamen yeni bir başlangıçtır. Üstüne üstlük bazen çok sevseniz de işlemeyeceğini anladığınız bir fikri tamamen silip yepyeni bir şeye başlamanız gerekebilir.

- Proje yetişecek, yetişmeyecek stresini hemen her zaman yaşarsınız.

- Serbest çalışıyorsanız isim yapmak en az doktorlardaki kadar zordur

Dünyanın en zor mesleği midir bilemem ama benim için dünyanın yapılası tek mesleği diyebilirim. Eğer seviyorsanız hiç sıkılmadan ömür boyu yapabilirsiniz.
    "(...)Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    Yangelmişim diz boyu sulara
    Hepinize iyiniyetle gülümsüyorum (...)" T. Uyar

sesese
    Bence En Zor Meslek Ve En çok Hassasiyet Gereken Meslek Beyin Cerrahlari Cidden çok Kutsal Bir Görev En çok Kastiran Birde Benim Mesleğimiş Gibi Geliyor Yani Iç Mimarlik Herhangi Birşeyi Tasarlayip Begeniye Sunmak Ve Elinizden Gelenin En Iyisini Yaptiginizi Düşünsenizde Gene Olumsuz Eleştiri Almak Biraz Işi Can Sikici Hale Getirio Meslekten Zaman Zaman Soğumaniza Sebep Olo

ed1907
    Evet mimarlığın 3. sırada olması normal bence de.. 2. sırada ne var bilmiyorum ama doktorluk olsa gerek, en azından benim görüşüm bu yönde.Gerçekten çok kutsal bir meslek, herkesin yapabileceği bir iş değil.

Doktorluk !!!___ Öğretmenlik!!! bunlar yeterince zor.. Mimarlık 3. sırada oluşu biraz düşündürücü.
    a la hermosa labor....... rrdncc ......

Demonship
    İnsanlara kendi zevkini yapıp para almak güzeldir ama. tasarım işi çok zor

peyzaj-mimari
    Bence tamam doktorluk ve öğretmenlik kendi içlerinde zor meslekler olabilir. Ama bu zamana kadar bildiklerini uygulayan ve öğrendiklerini aktaran insanlardır. Biz mimarlarsa hem bilgilerimizi uygulamaya koyup insanların beğenisine sunuyoruz. Biz bilinmeyeni bulmaya çizmeye tasarlamaya çalışıyoruz. Müşterilerin istekleri doğrultusunda onların kafalarındakini çıkarıp oluşturmaya çalışıyoruz. Ki bir de ne istediğini bilmeyenler de çıkıyor. Sanki tasarım kolay birşeymiş gibi "değişik bir tasarım daha alalım" diyorlar ama onun üzerinde ne kadar düşünüp kafa yorduğumuzu emek harcayıp ortaya çıkardığımızı bilmiyorlar. Hele ki bilgisayar ortamın çalıştığımızda sanki işimiz daha kolaymış gibi geliyor. Ve her proje diğerinden farklı olmalıdır.
    Tabi şöyle bir durumda var ki bu her meslek için geçerlidir sanırım. Ortaya koyduğun tasarımın uygulanıp hayata geçtiğini görmek heralde tüm yorgunluğa uykusuzluğa DEĞER...

Mimarlık;tasarı ve mühendislik..

Mimarlığın 3.sırada olması normaldir.Doktorluk'ta zor meslektir ama burada arkadaşımında söylediği gibi mimarlar olmayan bir eseri oluşturuyor,tasarlıyor ve müşteriye sunuyor.Tabi bunun yanında sayısal kavram'da ayrı bir yer kapsıyor.Doktorların'da işi riskli ve önemlidir ama mimarların'da bana göre bir o kadar riskli bir mesleği var.Sıralamada ilk sırayı astronotluk aldığını biliyorum.Ama tıp kaçıncı sırada olduğunu bilmiyorum.
    En son architect9 tarafından düzenlendi : 05-03-2008 01:25

cakils
    Askeri doktorluk ve mimarlık bence...Askeri doktor çünkü normal doktordan daha fazla sorumluluğu vardır...Doktorluk zaten zordur üzerine askeri disiplin eklenince dayanılmazdır.

Mimarlık hakkında ekstra birşey söylemeye gerek yok sanırım.Herkesin bildiği herşeyi bilmek ;en azından herşey hakkında fikir sahibi olmak gerekir.

Bence en zoru ikisini birarada tutmaya çalışmaktır ki o konu dışıdır..
    En son cakils tarafından düzenlendi : 10-03-2008 23:28

SerGio
    dünyada kaç tane astranot var da belli oluyor en zor olduğu

Bir araştırmada dünyanin en büyük projelerinden en cok parayı kazanan meslekler arasında 1.İç mimarlık 2.Mimarlık 3.İnşaat Mühendisliği diye aşağıya gidiyor...

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •