2 sayfanın 1. sayfası 12 SonuncuSonuncu
27 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: AutoCAD eğitimi _BEDAVA_

AutoCAD eğitimi _BEDAVA_

Buyurunuz efendim.
    Yıl 1986
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

Bunu pc'nin neresine takıyoruz
    www.cetintuker.com
    Bazi Türkçe karakterleri yazamiyorum :(

Sesli tanıtım bu ya.....

Peki nasıl anlatıyor?

- Sol üstte "file" yazıyor ya, onun hemen sağında "drawing" komutları var, hah buldun mu? Şimdi orda "line" var ona kliklicen... Ne kliklemek nedir bilmiyor musun?
    www.cetintuker.com

Olur mu yahu.
    Önce kafa ayarı yapıyorsunuz. (Kendi kafa ayarınızı c64 bilenler bilir)
    Sonra bunu walkman'e takıp kulaklıkları da kulağa bağlayıp hooooppp yatağa.

Sabaha siz bir beta tester'sınız.
    Forumda hemen beta hakkında yorum yazabilirsiniz.

Bu arada Çetin'cim illa ki PC'ye aktaracağım diyorsan sana AutoCAD vereyim.

Ama iki boyutlu gerçekten iki boyutlu.
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

Az daha zorlasak taş devrine kadar yolu var..
    Erdem Akbıyık

Eveeet... Autocad 10. Ben ilk kez ilgisayarda vektörel bir şeyler çizmeye AutoCAD 10 ile başladım. Paint yapmaya başlamam ise daha eskilere gider 1988 Amstrad 6126 de Art Studio diye MS Paint benzeri bir yazılım vardı. Hatta ilk 3D modelimi de Acad 10'da yaptım. ODTÜ'de bilgisayar odasında. Manyakça bir heves ve heyecan duymuştum. Çizdigim de kötü bir Yunan tapınağı bozması bir modeldi. Sene 1992... 16 sene olmuş ya.
    www.cetintuker.com

Sonra herkesle yarışmaya niyetlisin diyorsunuz ama ben ilk AutoCAD 2.6 gördüm.
    Hem de üniversiteden önce.

İleri görüşlü Haydarpaşa End. Meslek Lisesi öğretmeni babamın öğrencisi idi. Amerika'daki eğitimini tamamlamış gelmişti. Genç yaşında kaybettik.

O bana gösterdi ilk. İyi de anlattı öğretti. Sonra okulda 10 çok yaygın kullanılıyordu.

Sonra mimarlık fakültesine girdiğimde, İTÜ'de Otomasyon Lab'ında ekrandan giriş yapılabilen monitörlerde denemek istedim. İzin alamamıştım.

Bu da böyle bir anımdır.

autocadin bu versiyonlarına sanırım tevellütüm yetişmez
    benim ilk duyduğum r12 ilk gördüğüm r13 ilk kullandığım da r14 dü
    lisede r13 vardı fakat kimse kullanmayı bilmiyordu derslerde ise 3dhome kullanmaya çalışıyorduk
    Zonguldak myo da r14 ile tanıştım ve ilk r14 de öğrendim 8 sene önce

İlk 3d modelimi ve render imi amiga 500 real de yapmıştım. Animasyon önce disketi "DD 3.5"" takar render ı başlatır, yatardım sabaha 3 saniyelik animasyon hazır olurdu. İlk tanıştığım Autocad 10 idi. Bilgisayar 386 sx16 idi. İçinde matematik işlemci olmadığı için önce matematik işlemci emülasyonunu çalıştırırdık. Sonra matematik işlemci alındı ve ben onu 90 derece çevirerek takmışım o da yanmıştı. Hiç unutmam işlemci cyrix marka idi. Sonra bi tane daha aldık onu bilgisayarcıya taktırmıştım. O matematik işlemciler 486 dx serisine kadar hep opsiyonel olmuştu. Arada 11 çıktı ve biz vay 11 diyene kadar 12 dehşet bir giriş yaptı. Belki de en iyi versiyon yükseltmesi 12 idi. Uzun süre windows ve autocad in bir arada çalışmasına karşı çıktım. Çünkü her ikisi de RAM oburu idiler. Bir arada iken sistem yavaşlıyordu. Sonra adamlar allahtan dos u kaldırdılarda dinozorluktan kurtuldum.
    ......................................................

fulyagur
    Bir kopyasını istiyorum ben
    En son architurk tarafından düzenlendi : 14-07-2008 12:53

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •