2 sayfanın 1. sayfası 12 SonuncuSonuncu
25 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: mental ray: Faydalı Bağlantılar

ex Cathedra

mental ray: Faydalı Bağlantılar

Merhaba,

Mimari görselleştirme konusunda, mental ray kullanıcıları ve merak edenlere yardımcı olmak amacıyla, faydalı bazı link'leri aşağıda sunuyorum.

İngilizce'ye hakim olmak, her bilişim konusunda olduğu gibi, bu yazılımı öğrenmenin de belkemiğini oluşturuyor.

Saygılarımla.

My Mental Ray Community

Burası bizim gibi kullanıcıların faydalı bilgileri birbirleriyle paylaştıkları bir forum. mental ray'i bir yazılıma ek olarak kullananların yanı sıra standalone kullananlar için de ayrı bir bölüm var.

zap's mental ray tips

mental images çalışanı Zap Andersson'ın şahsi blog'udur. Burada bu kişi elinden geldiğince bizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Dikkat: mental images'ın resmi sitesi değildir.

CGPortfolio - Jeff Patton

Son yılların dikkate değer şahsiyetlerinden Jeff Patton'ın blog'udur. Buradan büyük miktarda önemli bilgiye ulaşabilirsiniz.

JeffPatton.net

Jeff Patton'ın şahsi internet sitesidir. Burada önemli miktarda dosya ve bilgi var. Bu kişinin çalışmalarının niteliğine dikkatinizi çekmek isterim.

LAmrUG.org

Los Angeles mental ray® User Group'un internet sitesidir. Bu sitede mental ray standalone version için yazılmış makaleler var. Genel olarak da uygulanabilir bilgiler de mevcuttur.
    En son architurk tarafından düzenlendi : 03-05-2008 10:57 Nedeni: Kullanıcı isteği doğrultusunda

ex Cathedra
    Merhaba,

Ek olarak bir link daha sunuyorum.

Saygılarımla.

German Mental Ray Forum :: Index

Almanca bilenler için (alles über mental ray) çok değerli bir site. Bazı üyeler İngilizce de yazışmaktadır.

Şu ana kadarki paylaşımlarınız için hiç teşekkür etmiş miydim? Edeyim
    Elinize sağlık, sağolun, varolun...
    En son nesriny tarafından düzenlendi : 24-04-2008 05:19

ex Cathedra
    Merhaba,

Bir link daha sunuyorum.

Saygılarımla.

louis marcoux - 3ds Max Tips & Tricks

Bilgiler temelde 3dsMAX üzerine, ancak yerel mental ray bilginizi geliştirmenize de katkısı olacaktır. Burada ileri derece kullanıcılar için bile bir kaç ufak bilgi paketçiği var.

gakko42
    verdiğiniz linkler çok güzel eline sağlık.çok işime yarayacak.sağol..

ex Cathedra
    Merhaba,

Geçen gün animasyon konusunda hayati önem taşıyan bir link buldum. Aşağıda sunuyorum.

Biliyorsunuz, animasyonda en önemli sorunlardan birisi 30fps hızda gösterim yaparken her bir karenin diğeriyle uyumlu bir şekilde ışık hesabının yapılmış olmasıdır. Kamera hariç hiçbirşeyin hareket etmediği bir senaryoda (örneğin mimari görselleştirme) mental ray'de bunu bize Global Illumination (GI) sağlıyor olsa da, daha nitelikli bir görselleştirme için Final Gather (FG) kullanmak istediğimizde çok önemli bir sorunla karşılaşırız: FG hesabı kameranın o karedeki durumuna özeldir ve en küçük bir harekette yenilenmelidir. Bunu yapmazsak 30fps'de kabul edilemeyecek boyutta hareketli "noise" ("flicker" olarak da bilinir) ile karşılaşırız.

Aşağıdaki link'te Ramy Hanna adlı kişi FG hesabımızı hareketimizin tümü için hesaplayıp GI ile beraber animasyonumuzu üretmenin yöntemini anlatıyor.

Ayrıca bu sitede diğer konularda çok miktarda değerli bilgi var. Umarım herkese faydası olur.

Saygılarımla.

"Flicker" konusu için: 3ds max rendering: Why does my animation flicker?

Sitenin geneli için: 3ds max rendering

ex Cathedra
    Merhaba,

mental ray için çok işe yarayabilecek bazı shader'ları içeren bir bağlantı sunuyorum. Özellikle toon shader'a dikkatinizi çekerim.

Saygılarımla.

David Lanier 3D - Download Mental Ray shaders

ex Cathedra
    Merhaba,

Bir bağlantı daha sunuyorum. Burada VRay üzerine de çeşitli çalışmalar mevcut.

İyi çalışmalar dilerim.

viostudio

ex Cathedra
    Merhaba,

mental ray malzemelerinin toplanmaya başladığı yepyeni bir sitenin bağlantısını sunuyorum. mental ray programlama bilmeyen kullanıcılara nispeten yeni sunulduğu için bu tür siteler de henüz kurulma aşamasındalar.

Saygılarımla.

Welcome to Mr Materials!

Çok teşekkürler gerçekten çok faydalı olacak linkler. Elinize sağlık.

ex Cathedra
    Alıntı Orijinal metin ex Cathedra tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

mental ray malzemelerinin toplanmaya başladığı yepyeni bir sitenin bağlantısını sunuyorum. mental ray programlama bilmeyen kullanıcılara nispeten yeni sunulduğu için bu tür siteler de henüz kurulma aşamasındalar.

Saygılarımla.

Welcome to Mr Materials!
    Merhaba,

Bağlantısını vermiş olduğum site, Jeff Patton'ın blog'unda yazdığına göre, 21 Temmuz Pazartesi günü resmi olarak açılıyor. Arroway şirketi burada 20 adet yüksek çözünürlüklü bitmap'i ücretsiz sunacakmış.

Burası mental ray kullanıcıları için çok önemli bir site olmaya aday.

Bahsettiğim Site: Welcome to Mr Materials!

Jeff Patton'ın Blog'u: CGPortfolio - Jeff Patton
    En son ex Cathedra tarafından düzenlendi : 20-07-2008 11:37 Nedeni: yazım hatası

Alıntı Orijinal metin ex Cathedra tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

Bir link daha sunuyorum.

Saygılarımla.

louis marcoux - 3ds Max Tips & Tricks

Bilgiler temelde 3dsMAX üzerine, ancak yerel mental ray bilginizi geliştirmenize de katkısı olacaktır. Burada ileri derece kullanıcılar için bile bir kaç ufak bilgi paketçiği var.
    ex Cathedra,bu link için teşekkürler.Max kullanıcıları ve öğrenenler için faydalı linkler.
    '' Expreyonist ''

ex Cathedra
    Merhaba,

Bazı önemli konularda detaylı bilginin olduğu bir bağlantıyı sunuyorum:

CAVE | Projects

Oren-Nayar yansıma modeli, 3ds Max mental ray'in Arch & Design malzemesindeki BDRF parameterleri ve diğer pek çok konu hakkında geniş kaynak arayanlara çok yararlı olacaktır. Ayrıca buradan başka faydalı bağlantılara da ulaşabilirsiniz.

ex Cathedra
    Merhaba,

Jeff Patton'ın hazırladığı bir ders Gnomonology'de sunuldu. mental ray kullananlar için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Gnomonology - Vehicle Rendering in 3ds Max 2009 (Includes 3 Scene Files)

ex Cathedra
    Merhaba,

Bazı genel fikirlerin basitçe anlatıldığı bir site sunuyorum:

CG Education

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •