15 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Autodesk'in doymak bilmez iştahı üzerine...

Autodesk'in doymak bilmez iştahı üzerine...

Autodesk'in önüne gelen rakibini mideye indirmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sizce bu işin sonu nereye varacak?
    "(...)Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    Yangelmişim diz boyu sulara
    Hepinize iyiniyetle gülümsüyorum (...)" T. Uyar

'Autodesk canavarı','beyin fırtınası' diyebilirim ....Autodesk çığır açmaya devam edecektir.Sadece değişen zaman olacak.
    '' Expreyonist ''

Alıntı Orijinal metin architect9 tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    'Autodesk canavarı','beyin fırtınası' diyebilirim ....Autodesk çığır açmaya devam edecektir.Sadece değişen zaman olacak.
    Biraz daha açar mısınız? Özellikle "beyin fırtınası" ve "değişen zaman olacak"la ne kasdettiğinizi...
    "(...)Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    Yangelmişim diz boyu sulara
    Hepinize iyiniyetle gülümsüyorum (...)" T. Uyar

ex Cathedra
    Alıntı Orijinal metin architurk tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Autodesk'in önüne gelen rakibini mideye indirmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sizce bu işin sonu nereye varacak?
    Merhaba,

Gelecekte Adobe'yi satın almayı deneyeceklerini sanıyorum.

Saygılarımla.

Dünyanın en popüler 2B ve 3B yazılımlarını geliştirdi ve imalat, inşaat, altyapı, medya ve eğlence sektörlerinde nereye bakarsanız bakın bir autodesk imzası vardır. Her yıl farklı teknikler ve çizim portföyü sunan, hiç durmayan bir yazılım devi olması bana 'autodesk için, sadece değişen zamandır' çağrışımını yaptı..

Ve fikirlerimizi nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü görmeyi de 'beyin fırtınası' diye nitelendirdim.
    En son architurk tarafından düzenlendi : 11-05-2008 09:00
    '' Expreyonist ''

just
    Alıntı Orijinal metin ex Cathedra tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    ...Gelecekte Adobe'yi satın almayı deneyeceklerini sanıyorum...
    Adobe da kendi alanının tekeli olma yolunda giderken mi?
    Adobe-Macromedia birleşmesi daha çok yeni sayılır nihayetinde ve öyle kısa vadeli bir birleşme olacağını da düşünmüyorum ben, ayrıca Autodesk'in web, çoğulortam(multimedia), sadece 2B grafik,vb. alanlara da gireceğini sanmıyorum...

Discreet ve Revit'i satın almalarını gerektiren sebepler vardı.
    Sadece 'bilgisayar destekli tasarım' değil de 'yapı bilgi sistemi' diye de bambaşka bir kavram var artık ne de olsa. Başka bir deyişle 'Bilgisayar Destekli Mimari Tasarım(Computer Aided Architectural Design)' kavramı yerini 'Bilgi Tabanlı Mimari Tasarım(Knowledge-Based Architectural Design)'a bıraktı. Desktop sürümü ile tam olarak 'obje tabanlı tasarım programı' olayı gerçekleştirilemeyince bir şekilde Autocad'in geliştirilmiş halinden başka bir yazılım şart olmuş idi. Dolayısı ile Revit'i satın alıp geliştirerek kendilerine entegre ettiler, dosya dönüşüm olanakları sağladılar ki aynı zamanda Autocad'in pabucu da tamamen dama atılmamış oldu. (ki çeşitli müdahaleler için hala bir ihtiyaçtır sanıyorum)
    VIZ da Max ile yarışamazdı, zaten onun altyapısını sınırlı olarak kullanıyordu, bunun için Discreet'i mideye indirmekten başka çare yoktu...
    (Umarım yanlış bir bilgi vermemişimdir.)

Ancak Adobe'a göz dikmeleri için bir sebep göremiyorum ben, birinci dereceden rakip değiller çünkü...
    Belli de olmaz tabii...
    En son just tarafından düzenlendi : 10-05-2008 20:01

Alıntı Orijinal metin ex Cathedra tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

Gelecekte Adobe'yi satın almayı deneyeceklerini sanıyorum.

Saygılarımla.

Merhaba,

Ben de Archicad programını satın almayı deneyeceklerini tahmin ediyorum. :K
    Revit'in önü açılır belki

Saygılarımla.

Bir bakarız Google hepsini alır
    Erdem Akbıyık

Alıntı Orijinal metin rtheme tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Bir bakarız Google hepsini alır
    Sketchup tatmin ediyor olsa gerek Google'ı

tartışmayı başke yerden şu şekildesürdürsük biz de.

Grafficafe.net v2 - Autodesk Realviz'i de satın aldı

Başlık çok anlamlı olmuş, yeni fark ettim. Autodesk artık bana çok itici geliyor. Eskiden tofaşın tampon, direksiyon simidinin, egzosunun değiştirilip son model diye lanse edildiği bir anlayışla her sene "Bak bu daha yeni! " mantığıyla program satmaya çalışmalarıdır. 5-6 senelik kullanıcılarına çok cuzzi, hatta hiç bir fiyat avantajı sunmadan göz ardı etmelerini sebep olarak gösterebilirim. Dur bir yahu, kendine gel, kafanı topla. Cazip kampanyalar yap, Dünyadaki krizi göz önüne alıp fiyat avantajı sun!

Graphisoft bana daha sevimli geliyor. İlk kullanıcılarına bile son sürümü indirimli satmalarını takdir etmek lazım. Onun da bir kusuru var yıllardır değişmeyen ArchiCAD'in arayüzünü daha göz alıcı bi hale getirseler eminim daha çok satacaklar.
    "Göremiyorsan kendini aynada, kabahat aynada değil, kirli olmasında." Anlaşılmadı mı? O zaman şöyle yazayım. "Aynayı kirleten sende!"

Kusura bakmayın arkadaşlar ama autodesk in programlarındaki kararlılık ve altyapı gelişimi bu şekilde gitsin hayatta sırtı yere gelmez. Normal kullanıcı olarak pek farkedilmeyebilir ama yazılımın çalışma şekli, ilave plugin geliştirmesine imkan vermedeki becerisi bugüne kadar kullandığım bırakın cad programını hiçbir bilgisayar programında yok. Microsoft bile windows üzerine autodesk kadar başarılı yazılım yazamıyor. O yüzden autodesk bu kafa ile gitsin hiçbir şey olmaz onlara.
    ......................................................

autodesk vs herhangi bir firma microsoft vs açık yazılım karşılaştırması gibi kısır kalacaktır diye düşünüyorum

merhabalar.Ben bu sitede yeniyim.Ben nasıl konu açabilirim?Bir de tarihlere bakıyorum da çok eski tarihler yazıyor bazı konularda.Şu anda aktif olarak kullanılmıyor mu bu site?Benim de sorularım var da sormak istediğim.

Kullanılıyor efendim ama her gördüğünüz bölüme yazmamanızı rica edeceğiz
    Yukarıda sonra hangi konuda soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" bölümüne tıklamalısını

Teşekkürler.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •