7 sonuçtan 1 ila 7 arası gösteriliyor.

Konu: Autocad çizimini jpeg olarak kaydetme

landscape84

Autocad çizimini jpeg olarak kaydetme

Arkadaşlar bir sorum var çok acil işyerinde lazım sunum için autocadde çizilen bir projeyi jpeg olarak nasıl kaydedebiliriz yardımcı olursanız sevinirim hepinize kolay gelsin

btl
    Plot alma seçeneğinde name başlığı altında publish to web.jpg.pc3 olarak yapılabilir..

btl

landscape84
    çok sağol çok işime yaradı

eogreden
    Daha mı kaliteli oluyordu yoksa ölçekli mi alabiliyorduk tam bilemiyorum ama okulumda birçok kişi ve bende şöyle bir yöntem uyguluyorum:

-Plotter Managerdan Add New Plotter seçiyorsun ve çıken pencerelerin tamamına Next diyerek işlemi tamamlıyorsun.
    -Ondan sonra Plot dedikten sonra Device olarak Post Script Level 1 seçiyorsun. Bu sürekli next dendiğinde kendi atadığı ismi eğer değiştirdiysen onnu seçeceksin.
    Bu pencere de ayarlarını yapıyorsun, kağıt, ölçek vs. çıktı alıyormuş gibi bütün ayarlarını burda yapıyorsun ve Plot to file seçeneğini işaretliyorsun.
    Ondan sonra pencereden Plot dediğinde nereye kaydediym diye soruyor ve EPS formatında bir dosya elde ediyorsun.
    Photoshop ile açılabiliyor bu dosya ve basıldığında normal kaliteye oldukça yakın sonuç veriyor.
    Arkası şeffaf olarak oluşuyor ve bunu da gidermek için Photoshop ta layerı sağ tıklayıp Flatten demek yeterli oluyor.

Alternatif bir yöntem, okulumuzda bunu kullanmamız önerilmişti ama nedendi hatırlayamadım. Bilen varsa yazacaktır zaten.

Uzun gibi gözükür ama birkaç kez yaptıktan sonra o kadar uzun olmadığını farkedeceksiniz. Zaten plotter ekleme olayı sadece ilk yapışında yapmanız gereken birşeydir bu arada.

landscape84
    Evet aslında bana lazım olan sadece jpeg olarak çıktı almak değildi, bu çizimleri photoshop'ta düzenlemekti, bu daha iyi oldu sağolun. Ben bir de pdf writer adı verilen bir program duydum, bu program da işe yarıyormuş, acaba bilgisi olan var mı, ya da nasıl ulaşabileceğimi bilen?
    En son architurk tarafından düzenlendi : 26-06-2008 18:54

PDF oluşturma konusunda daha önce forumda yer verilmişti: http://forum.arkitera.com/yazilimlar...lusturmak.html

Pdf formatını da doğrudan Photoshop'ta açabiliyorsunuz.
    "(...)Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    Yangelmişim diz boyu sulara
    Hepinize iyiniyetle gülümsüyorum (...)" T. Uyar

CambaZ
    Resim olarak export da edebilirsin.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •