4 sonuçtan 1 ila 4 arası gösteriliyor.

Konu: Çevre kontrolü ve yapı teknolojisi yuksek lisans programı

begum

Çevre kontrolü ve yapı teknolojisi yuksek lisans programı

arkadaslar ben hazıran ayında mımarlık bölümü mezunuyum ve itüde bahar yarıyılında bu alan üzerine yüksek lisansa basvurmayı düşünüyorum. eger bu bölümde eğitimini sürdüren , eğitimini tamamlamıs yada bana bu konuda fikir verebilecek arkadaslar varsa yorumlarınızı bekliyorum. akademisyen olmayı düşünmüyorum bu bana mimarlık sektöründe çalışırken yüksek lisans için iyi bi tercih olur mu?

giant
    Malzeme, yapı elemanı tasarımı ve fiziksel çevre kontrolü stüdyolarının oluşturduğu programda farklı çalışma alanları bulabilirsin. Yüksek lisans çalışması meslek sahibi kişinin akademik gelişimle sektörde ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır. Tamamen bireysel motivasyon ve çalışma stratejisi ile yaşanan eğitim sürecinde senin belirleyeceğin tez kapsamı doğrultusunda eğitimine ayırman gereken zaman da belirlenebilmektedir. Doğrusal açıdan iki senelik kısa bir eğitimde kapsamını geniş tutman yapacağın bilimsel araştırma için ayıracağın zamanı da çoğaltmak demektir. Fakat diğer taraftan bilimsel araştırma aceleci yöntemlerle uygulandığı zaman geçireceğin iki senelik süreçte bilim adına yaptığın çalışmalar tatmin edici olamayabilir. Burdaki tatminkarlık yaptığın çalışmanın boyutu değil, yaşadığın süreçtir. Eğitim sürecinde aynı anda dışarıda da çalışıtığın zaman tez danışmanınla görüşmelerin son dakikalara kalırsa bu acele etmen gerekiyor demektir ve unutma ki yüksek lisansta lisanstaki gibi amaç notla ders geçmek değil, olabildiğince derinlemesine araştırmalar yaparak bir hipotezin gerçekliğini ispat etmektir. Çevre kontrolü ve yapı teknolojisi programında çok çalışmalısın. Öznel bir bakış açısıyla da şunu söyleyebilirim, üniversite seçtiğin danışmanın çok önemlidir ve her zaman öğrencisini çok çalıştıran danışmanlar olduğu gibi esnek davrananlarda vardır. Hayatının kısa bir iki senesini verimli kullanmak senin elinde...

begum
    teşekkürler yorumların için. bu yüksek lisans programına kısa bir zman içerinde başvurucam. hayatımın ıkı senesinin nasıl geçeceği yakında belli olmaya başlıcak sanırım...

rüzgar
    Alıntı Orijinal metin begum tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    teşekkürler yorumların için. bu yüksek lisans programına kısa bir zman içerinde başvurucam. hayatımın ıkı senesinin nasıl geçeceği yakında belli olmaya başlıcak sanırım...
    merhaba, bu mesajın yazıldığı zaman epey eskide kalmış. ben de bu bölüme başvurmayı düşünen biri olarak, merak ettim acaba programa başvurdun mu? hayatının iki senesi keyifli mi, tatmin edici mi, tam tersi mi nasıl geçmekte?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •