9 sonuçtan 1 ila 9 arası gösteriliyor.

Konu: Autocad beyaz ekran

minta

Autocad beyaz ekran

Merhaba. Autocad 2009 u yükledim. Çalışma ekranı beyaz. Siyah renge nasıl dönüştürebilirim?

Merhaba.
    Tools ---> Options ---> Display ---> Colors butonuna tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır.
    Bu yeni açılan pencerede sayfanızın özellikleri yer almaktadır. (Drawing Window Colors)

Interface Element ---> Uniform Background'ı seçiniz. ( Eğer seçili ise değiştirmenize gerek yok.) En sağdaki Colors seçeneğinden renk olarak Black'i seçtiğinizde sayfanız siyaha dönüşecektir.
    ''Her rüzgarda otlar gibi eğilip bükülürsen, dağ bile olsan bir ota değmezsin.'' Hz. Mevlana

cbekleyen
    Verilen bu bilgi için Semih Borva'ya teşekkür ederim...
    Çok basit olarak halledilecek sorunumu gereksiz yere bir başka bölümde uzatmışım ilk defa yeni arabayı kullanırken çektiğimiz zorluğa benzetiyorum bu durumları...
    Neden ilk kurulumda bu color seçili anlıyamıyorum, alışmış kudurmuştan beter'dir diyebilirmiyim...
    Esenkalın mutlu kalın tekrar teşekkürler...

AutoCAD amber ekran tabir edilen ekranlardan beri var olan bir program olduğundan mütevellit arka planı siyah kalmış. Aslında bir CAD programının arka planının kağıt rengi yani beyaz olmasında bir sorun yok bence.

Çünkü AutoCAD'te siyah rengi beyaz çizgi ile çizerken kırmızı rengi yine kırmızı ile çiziyoruz ve yine siyah plan üzerinde iyi bir renk ayarı yapmışsanız beyaz kağıtta renkler cart kaçabiliyor.

AutoCAD Revit'ten gelen özellikleri kullanmaya başladı diyebiliriz.

Teşekkürler.

Cbekleyen ben teşekkür ederim.
    Zaman zaman yaşadığımız sorunlarda çözüm ararken aynı konularda karşılaşıyoruz

Autocad'in beyaz ekranı , siyah ekrana göre çok fazla göz yoruyor. Siyah ekrana alışık olmamız sebebiylede, ben ilk olarak beyaz rengi, siyaha çevirmiştim.
    Kolay gelsin.
    ''Her rüzgarda otlar gibi eğilip bükülürsen, dağ bile olsan bir ota değmezsin.'' Hz. Mevlana

cbekleyen
    Sayın AYASOFYA;
    Beyaz'dan öte krem rengi bende var idi, tabiki bu durumda çizimlerde renk kombinasyonunu sağlamak oldukça güçleşebilmektedir, yanlız beyaz renk de gözü çok bozmaz mı? refle yapma özelliğinden dolayı karlı bölgelerde de güneş gözlüğü takma zorunluğu zararlı ultraviyole ışımalarını önleme adına gerekmektedir sanırım...
    evet AutoCAD yıllar geçtikçe daha anlamlı ve kapsamlı hale gelebilmekte, bir de direkt 3D uygulamasını yapabilse, "Myhouse" da olduğu gibi...
    Açıklamalarınız için teşekkürler,Esenkalın...

Renk çok görecelidir efendim. Beyaz ekranın yorucu olduğu da görecelidir.
    Örneğin renk konusunda dikkatli olduğunuzu düşünüyorsunuz.

Aslında ne kadar dikkatsiz olduğunuzun kanıtı aşağıdaki videoda var efendim.

tıklayınız

Çok mu dikkatsizleştim acaba?Videoda sadece arka fonun değiştiğini anlayabildim.
    '' Expreyonist ''

teşekkürler

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

3 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 3 ziyaretçi)