6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Nilüfer’de taksi durakları tek tip olacak

Hybrid View

Nilüfer’de taksi durakları tek tip olacak

Arkitera Ana Sayfası'nda da olan haberi belediye sitesinden alıntılıyorum :

Yaptığı kentsel düzenlemelerde kent estetiği adına yeni uygulamaları hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, bu kapsamda ilçedeki taksi duraklarını da standart hale getiriyor. Nilüfer ilçe sınırları içinde muhtelif noktalara yerleştirilecek olan taksi duraklarında; 50 metrekarelik ofis, kapalı ATM ve kiosk bölümleri ile genel tuvalet ve büfe bölümleri olacak.
    Ataevler Pazar yeri yanında yapılacak olan Ataevler Taksi Durağı’nın temel atma törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Görükle Belediye Başkanı Mustafa Biltekin, Çalı Belediye Başkanı Ali Karamık ve Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu ile çok sayıda taksici ve davetli katıldı.
    Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüferli taksicilerin her zaman en iyiyi hak ettiğini dile getirirken, “Bu proje ile Nilüferlilerin 24 saat hizmetinde olan taksici esnafımızın biraz daha rahat etmesini amaçladık. Bizler onların yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Elimizden geldiğince onlarla ortak projeler üretmeye çalışıyoruz” dedi. Bozbey, gerçekleştirilecek olan taksi duraklarının özelliklerini de anlatırken, projenin tüm taksicilere ve Nilüferlilere hayırlı olmasını diledi.
    Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu ise, Mustafa Bozbey’in kendilerini çok iyi anlamasının sebebini odanın eski üyesi olmasına bağlarken, “Bu projenin hayata geçmesiyle esnafımız büyük bir rahata kavuşacak. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey’e sonsuz teşekkürler sunuyoruz” dedi.

Temel atma töreninin ardından Oda Başkanı Hasan Topçu, Başkan Mustafa Bozbey’e çiçek vererek teşekkür ederken, Başkan Bozey daha sonra Ataevler Taksi Durağı’na giderek taksici esnafıyla sohbet etti. İlk örneği Ataevler Taksi Durağı’nda uygulanacak olan proje, ardından Nilüfer’deki 13 taksi durağına yaygınlaştırılacak.

Bursa Nilüfer Belediyesi

Her zaman olduğu gibi mimar ismini yine yazmamışlar. Mimarını da ben vereyim: Ümit Yücel.
    Bildiğim kadarıyla çok uzun zaman üzerinde düşünülen bir proje oldu. Taksi durağı deyip geçinilmedi...
    "ölmek için mi yaşamak? yaşamak için mi ölmek?"

crazy_art

Basit ama önemli bir proje şehir mobilyası niteliğinde. Temiz bir alanda temiz bir proje gibi gözüküyor.
    "Taksi durağı deyip geçilmedi " diyorsunuz şunu biraz daha görselden çıkarıp diğer detaylarını da yayınlarsanız, Forum'un ameliyathanesinde masaya yatırabiliriz.
    Yarışma projeleri henüz gelmediği için, çoktandır proje kesip biçmedik, kadavraya giremedik yani.

Belediye tarafından yapılmak isteneni de, çözüm olarak üretilen projeyi de oldukça başarılı buldum. Mesleğimizi m² üzerinden yapmadığımıza güzel bir örnek. Müellifini kutlarım. Tamamlandığı zaman mutlaka fotoğraflarını eklerim.

Proje ile ilgili detaylı veri elimde olsa müellifin izni ile yayınlamayı isterdim. Ama ben de sadece duyum olarak bildiğimi iletiyorum. Daha fazla veri elinde olan varsa görüp yorumlamak isteriz. Biz ameliyat yapmayız belki ama neşter uzatabiliriz.
    "ölmek için mi yaşamak? yaşamak için mi ölmek?"

crazy_art

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •