4 sonuçtan 1 ila 4 arası gösteriliyor.

Konu: İTÜ / Bilgi Üniversitesi

metin polat

İTÜ / Bilgi Üniversitesi

Merhaba,

Önümüzdeki eğitim yılı için İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık(Tezsiz) Yüksek Lisans programına ve Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans programına tam bursu olarak kabul edildim. Lise yıllarından beri bir İTÜ aşığı olmam ve ne yazık ki kazanamamış olmam, bilinçaltımın beni İTÜ'ye yönelmem konusunda ikna etmesine rağmen, mantıklı düşününce Bilgi'nin eğitiminin yoğunluğu, atölye yürütücüleri ve burslu oluşu tercih sebebi olarak daha ağır basmakta. Akademisyen olmak gibi bir arayışım mevcut değil, sadece kendimi geliştirmek niyetindeyim, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunuyum, Vakıf üniversitesinde okumanın kendi içindeki sıkıntılarını az çok biliyorum, bu sebeple imkanım var iken devlet üniversitesinin sıcak kollarına atlamam da doğru olabilir. Bursun kesilmeyeceğini, sadece başarısız olunan dersin ücretinin alınacağını öğrenmiş olsam da vakıf üniversitesi kavramı korku dolu çağrışımlar uyandırmakta ve tereddüte sebep olmakta. Daha yenilikçi ve yoğun bir eğitim mi? Yoksa Türkiye'nin en köklü okullarından bir tanesi olan İstanbul Teknik Üniversitesi mi? Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Saygılar.

metin polat
    Pek haz edilmeyen bir üyeyim sanırsam ya da yüksek lisans hakkındaki konular çok ilgi çekmiyor.

art79

Seçim sana kalmış ama...

Merhaba,
    Geç oldu belki bilmiyorum ama cevap yazamadan geçemedim. Ben de hayatın getirdiği önceliklerden dolayı bir türlü yüksek lisans yapamayan biri olarak (ileride inşallah yapacağım tabii) bu konuyla hala ilgiliyim.
    Ben olsam; Bilgi üniversitesi derim. Tabii verilen derslere ve akademisyenlere bakman gerekir. Onlardan alabileceğin yüksek lisans eğitimi dışında profesyonel hayatla ilgili tecrübeleri de önemlidir. Zor bir karar değil aslında. Bir kez düşün ve karar ver. Ve dönme kararından.
    Hayatta başarılar....

Benimde bu konuyla ilgili bildiğim ( hatalıysam biri beni düzeltsin) Bilgi üniversitesindeki yüksek lisans eğitiminin teknik açıdan diğer ünvlerinkine denk görülmediği sebebini bilmiyorum.ancak eğitmenler ve eğitim kalitesinin Bilgide itüdekinden daha iyi olduğunu duydum.Etiket olarak itü ama eğitim olarak Bilgi diyebilirim. tabi tercih size kalmış.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •