7 sayfanın 1. sayfası 1234567 SonuncuSonuncu
105 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Mimarlar Odası 41. Dönem Seçimleri (Mart 2010)

Mimarlar Odası 41. Dönem Seçimleri (Mart 2010)

Yeni seçim hangi tarihte?
    Veni, vidi, vici

kemalersin
    kasım-aralık aylarında temsilciliklerde
    ocak-şubat aylarında şubelerde seçim süreçleri yaşanmaktadır

kemalersin
    | Mimarlar Odası Genel Merkezi |
    mimarlar odası web sitesinden

1 tarih çoğunluklu 2 tarih çoğunluksuz olarak belirlenmiş

Mimarlar Odası Şube Genel Kurul Tarihleri Belli Oldu

09.12.2009

Mimarlar Odası Şubelerinde Genel Kurullar başlıyor. Şube Yönetim Kurulları Genel Kurul tarihlerini belirledi. Buna göre Şubelerimizin çoğunluklu ve çoğunluksuz Genel Kurul tarihleri şöyle:
    ŞUBE ÇOĞUNLUKLU ÇOĞUNLUKSUZ ADANA 16-17 Ocak 2010 / 23-24 Ocak 2010
    ANKARA 13-14 Şubat 2010 19-20-21 Şubat 2010
    ANTALYA 9-10 Ocak 2010 16-17 Ocak 2010
    BALIKESİR 6-7 Şubat 2010 13-14 Şubat 2010
    BURSA 20-21 Şubat 2010 27-28 Şubat 2010
    ÇANAKKALE 13-14 Şubat 2010 20-21 Şubat 2010
    DENİZLİ 30-31 Ocak 2010 6-7 Şubat 2010
    DİYARBAKIR 23-24 Ocak 2010 30-31 Ocak 2010
    ELAZIĞ 16-17 Ocak 2010 23-24 Ocak 2010
    ESKİŞEHİR 16-17 Ocak 2010 23-24 Ocak 2010
    GAZİANTEP 9-10 Ocak 2010 16-17 Ocak 2010
    GİRESUN 9-10 Ocak 2010 16-17 Ocak 2010
    HATAY 20-21 Şubat 2010 27-28 Şubat 2010
    İSTANBUL BK 20-21 Şubat 2010 5-6-7 Mart 2010
    İZMİR 23-24 Ocak 2010 30-31 Ocak 2010
    KAYSERİ 16-17 Ocak 2010 23-24 Ocak 2010
    KOCAELİ 16-17 Ocak 2010 23-24 Ocak 2010
    KONYA 6-7 Şubat 2010 13-14 Şubat 2010
    MALATYA 16-17 Ocak 2010 23-24 Ocak 2010
    MERSİN 9-10 Ocak 2010 16-17 Ocak 2010
    MUĞLA 23-24 Ocak 2010 30-31 Ocak 2010
    ORDU 6-7 Şubat 2010 13-14 Şubat 2010
    SAMSUN 6-7 Şubat 2010 13-14 Şubat 2010
    TRABZON 20-21 Şubat 2010 27-28 Şubat 2010
    VAN 20-21 Şubat 2010 27-28 Şubat 2010
    ODA GENEL KURULU
    9-10-11 Nisan 2010
    16-17-18 Nisan 2010

İstanbul Şubesi Kadıköy Temsilciliği için aday olan bir grubun açıklaması:

Değerli Meslektaşımız

Anadolu 1.Büyükkent Bölge Temsilciliği Olağan Genel Kurulu 9 Ocak 2010 cumartesi günü saat 11.00-17.00 arasında, oy verme işlemi ise 10 ocak 2010 pazar günü saat 09.00-17.00 saatleri arasında temsilcilik binasında (Rıhtım cad.İskele sk.no:27 Kadıköy) yapılacaktır.

Aşağıda çalışma programının ana akslarını açıklayan Demokrat Mimarlar önümüzdeki dönem yönetim kurulu için göreve taliptirler.

Katılım ve katkınızı bekliyoruz..

Biz,

-Kuruldugu gunden bu yana Oda'nin gelistirdigi devrimci-demokrat tarihsel birikim ve degerlere sahip cikan;''toplum icin mimarlik'' ve ''toplum hizmetinde Mimarlar Odasi'' siarini benimseyen,

-AB sureci ve uyum yasalari cercevesinde 10 yili askin bir donemdir Oda'nin surduregeldigi;mimarlik egitimi-meslege kabul ve meslek ici egitim konularindaki muktesabat rotasinin, Oda'nin tarihi boyunca ve ozellikle 1970'li yillardan sonra surdurdugu bagimsizlikci politikalar suzgecinden gecirilerek yeniden degerlendirilmesini savunan,

-Odanin toplum-sektor-mimarlik meslegi ve meslekdas acisindan mesruiyetinin yeniden tanimlanmasinin onemini vurgulayan,

-Meslek ici egitimin ihtisas alanlarina ozel ve sertifikalandirma kapsami disinda kalanlarinin tamaminin ucretsiz verilmesini kamu yararina bir anlayis ve toplum hizmeti olarak goren,

- Mimarlik egitiminin demokratiklestirilmesini;ogrenci gencligin universite yonetiminde soz ve karar sahibi olacagi akademik-demokratik mucadele eksenine sahip cikacak Oda politikalarini olusturarak savunan ,

-YOK duzenine mimarlik fakultelerindeki ogretim uyeleri ve ogrenci genclik olarak karsi cikarken,YOK'un dayattigi mimarlik diplomasi vermek yerine ''mimarlik egitimi almistir'' uygulamasini zorunlu ve parali egitim programlarina mesnet olarak kullanan Oda politikalarina karsi olan,

-Oda yonetimlerinde kusaklararasi gorev paylasiminin onunu acacak olan; yeni mezun mimar adaylarinin orgutlenmesi icin demokratik acilimlar oneren ve genc mimar adaylarinin Oda'ya kayit olmalarina onculuk edecek programatik acilimlari calisma anlayisinin ayirdedici ekseni olarak benimseyen,

-Farkli alanlarda calisan ve cagin geregi farklilasan mesleki uygulama pratigindeki meslekdaslarinin Oda icinde orgutlenmelerinin politikalarini olusturabilme ustaligini gosteren,

-Kurum ve kuruluslar ile olan iliskilerinde bireysel ve dar kaliplarin disina cikilarak ortaklasa olusturulmus Oda politikalarinin sozcusu olunmasini savunan,

-Mimarligin toplum icin yapilmasinin onundeki sosyolojik engellerin kaldirilmasi dogrultusunda akademik ve uygulamaya donuk yeni acilim arayislari icinde olan,yapi yapma kulturu konusunda binlerce yil olarak ifade edilebilecek birikimi toplumun ihtiyaclarina cevap verecek bir iliski haline getirecek calisma akslarini olusturan,

-Kentsel donusum projelerinin kentin islahi,sagliglastirilmasi dogrultusunda oneminin altini kamu ve toplum yarari anlayisi ile cizen ve ulusal deprem politikalari ile kacinilmaz bagini kuran,

-Kentsel yagma ve talana karsi;o kentsel alanda yasayanlarin kendi yasamsal kalitelerinin gelistirilmesini saglayacak alansal orgutlenme modelleri onerilmesini onemli bir aks olarak kabul eden,

-Ucretlilesen ve issizlesen meslek grubunun ekonomik-demokratik ve mesleki alanda orgutlenmesini onumuzdeki yillarda onemli bir calisma alani olarak goren,

-Tüketici dostu-kamusal alani koruyan ve nitelikli emegin yabancilasmasina ve egretilesmesine karsi duran politikalar olusturan,

-Oda'yi erk alani olarak degil orgutlenme platformu olarak goren,

-Oda kaynaklarının kullanımı konusunda;Oda politikalarına denk düşen gider bütçelerini oluşturan,Genel Kurulların bilgi ve onayına sunan şeffaf ve denetlenebilir bütçe anlayışını savunan,

-Farkli dinamik ve nesnelliklerin Oda icinde var olmasini zenginlik olarak goren;delege olma sureclerinin demokratiklesmesini ''delegenin niteligi'' ve ''delege oranlarindan'' onemli bulan politikalari savunan ve gelistiren,

-Cogulculuk ve katilimin saglanmasi konusunda yönetimlere aday tum gruplarin aldiklari oy oraninda delege sayisi ile Genel Kurullarda temsil edilmesini savunan ve Yonetmelik degisikligi Genel Kuruldan gecene kadar centilmenlik esasina gore bu uygulamayi hayata gecirmeyi savunan ve oneren,

Demokrat Mimarlar olarak:
    Demokratik-Şeffaf-Hümanist ve Etik Yönetim Anlayisi ile

BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN
    BAŞKA BİR MİMARLAR ODASI MÜMKÜN diyoruz...

İstanbul Şubesi ve/veya Genel Merkez için aday olan bir gruba ait henüz aktif hale geçmemiş olan web sitesi:

http://www.tummimarlarplatformu.org/

bakirkoy@mimarist.org email adresinden gelen email aşağıda:

Mimarlar Odası Seçimleri Devam Ediyor.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Büyükkent Bölge Temsilcilikleri seçimleri 09-10 Ocak 2010 tarihlerinde yapıldı.

Bakırköy, Zeytinburnu, Güngören, Bahçelievler, Esenler, Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Başakşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece ilçelerinin bağlı bulunduğu Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği seçimlerinde iki liste yarıştı. Özellikle spekülatif imar süreçlerine ve şehircilik ilkelerine aykırı imar tadilatları ile TOKİ? nin Bakırköy? deki arazi satışlarına karşı verdiği mücadeleyle de kamu oyunda bilinen Bakırköy temsilciliğinin seçimlerinde; Mimarlar Odası çalışma kültürünü ve geleceğini savunan mevcut yönetimin devamı niteliğindeki Çağdaş, Demokrat ve Toplumcu Mimarlar gurubu; kullanılan 371 oyun 244 ünü alarak seçimleri kazandı.

Gurup adına açıklama yapan Ali HACIALİOĞLU, Mimarlar Odasının, Ulusal ve evrensel sorumluluklarını sürdürmek, geleneğini ve kimliğini korumak, mimarlık mesleğinin toplumsal duyarlılıkla uygulanmasını sağlamak amacıyla aday olduklarını ve bu düşüncenin mimarlarca bir kez daha tescil edildiğini belirtti. Tüm üyeleri oda çatısı altında birlikte çalışmaya da davet eden HACIALİOĞLU, toplumun, mimarlığın ve mimarların hizmetinde olacaklarını söyledi.

Mimarlar Odası Bakırköy BKBT

Alıntı Orijinal metin Omer Yilmaz tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Demokrat Mimarlar'ın web sitesi:
    http://demokratmimarlar.110mb.com/
    Acilen arkadaki müziği kapatsalar da web sitesine bakabilsek.

Tam kapatacakken kesildi. Gerçeklten güzel mi diye koymuşlar bilinmez...

Büyükkent Şubesi için ben Demokrat Mimarları destekliyorum.

Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar'ın isminin
    Sandalyeye Yapışkan Yönetimci Mimarlar olarak değiştirilmesini öneriyorum.

Yuh artık 30 yıl oldu yahu hala aynı yönetim. Hiç mi yanlışı hiç mi tekdüzeliği yoktur. Bu memlekette Deniz Baykal'dan daha eski bunlar.

İşte liste...

Name:  syym.jpg
Views: 588
Size:  48,0 KB

Günhan Danışman geçen yıl vefat etti; bu liste eski olmasın?

Valla sitelerindeki liste bu. Ben onların yalancısıyım.

http://www.cagdasdemokrattoplumcumim...daylistesi.doc

Başka nereden bakabilirdim bilmiyorum ki.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •