10 sonuçtan 1 ila 10 arası gösteriliyor.

Konu: Dik Açılı Üçgen Duvar Nasıl Çizilir?

Dik Açılı Üçgen Duvar Nasıl Çizilir?

merhaba bir 3-4-5 üçgeni düşünün 5 olan kısmı dalga dalga inen bir duvar nasıl yapabilirim.. bunu resimle anlatmak isterdim ama yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim

orucserdar
    design menüsünün altındaki complex profile/profile manager da çizmek istediğiniz duvarın kesitini oluşturun ve profile olarak kaydedin. Sonra wall tool unun altında complex profile seçeneğini işaretleyip daha önce oluşturduğunuz profile i çağırın.
    En son lumina tarafından düzenlendi : 23-04-2010 15:40

Biliyorum bu cevap için biraz geç oldu ama 3 aydır ara ara uğraşıyorum ama başaramadım. wall toolun altındaki complex profile seçeneğini bulamadım biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim..
    En son lumina tarafından düzenlendi : 02-09-2010 22:37

Ekteki görseli takip edin.

Complex Profile işlemi için bkz:

http://forum.arkitera.com/showthread...lex#post139947
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

Teşekkür ederim lumina
    En son lumina tarafından düzenlendi : 02-09-2010 22:37

merhaba arkadaşlar, çok faydalı bir bilgi buldum bu sayfada öncelikle teşekkürler.. bişey de ben sormak istiyorum üstteki resimde kırmızı dairenin içindeki compleks structure bende cut fill olarak çıkıyor hep onu nasıl değiştirebilirim acaba?ve bir de bu elemanın materyalini nasıl değiştiririm? sadece side material seçeneği var, diğer iki yüzeyi değişmiyor? umarım görüp cevaplayan olur, teşekkürler...
    En son emek tarafından düzenlendi : 18-03-2014 18:44

Hangi versiyonu kullanıyorsunuz? 17'de durumlar biraz değişti de.
    ---------------------------
    www.ikikalem.com

16yı kullanıyorum şimdilik, her yüzeyin materyalini değiştirmeyi buldum ama yeni bişey yapmak istiyorum da onu yapamıyorum.
    Name:  vaziyet.jpg
Views: 687
Size:  154,6 KB Name:  ön görünüş.png
Views: 796
Size:  465,6 KB
    binanın çatısı bu şekilde. elemanın da kesiti cephede göründüğü gibi. compozit duvardan ben ürettim. vaziyette üçgen şeklinde taradığım alanı çıkarmak istiyorum hocam ama bu elemanların plandaki dikdörtgen izi değiştirilemiyor mu? yani slabde olduğu gibi içinden parça çıkartabilir miyim?bu yöntemle olmuyorsa bunu yapabilceğim başka bir yol var mı acaba? saolun ender hocam
    En son emek tarafından düzenlendi : 22-03-2014 14:01

Merhaba.

Vaziyette görünen iki parça çatıdan çizdiğiniz üçgen alanı en hızlı solid element operation ile çıkartılabilirsiniz. Yukardan bakıldığında o üçgenleri oluşturan (ve çatıları bir şekilde kesen) iki adet üçgen prizma şeklinde morph (ya da tek parça dikdörtgen prizma morph) yapıp parçalardan substract edebilirsiniz.

Böyle bir çatı formu için bir dahaki sefere shell kullanmanızı tavsiye ederim, sonrasında da plan düzleminde 2d poligonlar yardımıyla shell'den boşluklar açabiliyorsunuz. (create hole in shell)
    ---------------------------
    www.ikikalem.com

teşekkürler, çok işime yaradı hocam

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •