2 sonuçtan 1 ila 2 arası gösteriliyor.

Konu: Render Motoru ve Kapitalizm

Render Motoru ve Kapitalizm

İşte yüzlerde tokat gibi patlayan o soru!
    hangi render motorU?
    herkese merhaba

Sketch Up için fotogerçekçilik performansı x(çarpı) hız : bölü : (bölü işaretini yapamadım!? bu arayüzle ilgili bi problem var ) kullanım ayar kolaylığı bakımından en iyi sonucu veren motor hangisi?

Bir de ben şuna takılıyorum.
    Şimdi zamanında 3Dmax le uğraşıyoduk böürüyoduk tabiri caizse. "Yaa bu işler bu kadar zor olmak zorunda mı niye daha kullanıcı dostu bi program yok", yapılmıyor derken. Skecth Up bunu duymuş gibi yetişmişti.
    Şimdi amenna, herşeyi sketch up la yapamazsn, rhino suydu, max ıydı bunların da nimetlerine inceliklerine ihtiyaç duyulactır mutlaka. Ama organik formlaraı zorlamadan tasarım yapan bir mimarlık bürosu için sketch up pek ala yeterli oluyor.

İmdi işte bu sketch up gibi bir render motoru çıkmadı mı hala!!?
    Bu işlerden biraz uzak kaldığım için bu geçen zamanda belki önemli bir gelişme olmuştur diye pat diye sorayım...

Çıkmadıysa hala burada da kapitalist rekabetçi piyasa koşullarının geçerli olduğunu düşünüyorum..
    Zorlama gibi duruyor fakat dolaylı yollardan bu ikisini bağdaştırdım. sanki iyi render'a herkes kolayca erişememeli gibi bir tutum var bu motorlarda..

Zira işte temel gün işığı veya omni direct iç ortamların optimum ayarlarını reçetesini bulmak bu kadar da mı zordu!!!!
    HI! bu kadar mı zorDU!

yoksa işler değişti mi?
    .
    .
    En son herakles tarafından düzenlendi : 26-03-2010 09:12

Aslında ne SU nede max nede Acad render motoru değildir.Bunlar modelleme programları,(bakınız: mental ra, v-RAY MAXWELL) SkechUp da bahsedilen 3d görüntüler shader görüntüleri, yani Acad daki veya max deki shade görüntülerinden farksız, onlarda da shade ayarları ile oynanarak aynı hız ve gerçekçilik elde edilebilir, shade hızı bildiğiniz gibi ekran kartı ile ilgili bir konu, oysa render işlemi işlemci ile ilgili, bazı süper ekran kartları ile istenilen hız ve gerçeklikte gerçek zamanlı shade görüntüler elde edilebiliyor,

Keşke her render gerçek hayattaki kadar hızlı olsa gözünü açıyorsun ve Render karşında, Matrix icat edilene kadar pek mümkün görünmüyor, yada belki bir renderın içindeyizdir.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •