6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: 3DMax'te her yaptığım şey devasa ve abuk subuk şekil çıkıyor

delay_54

3DMax'te her yaptığım şey devasa ve abuk subuk şekil çıkıyor

Merhaba 3dmax te autocadden import ettigim bina tabani projesini yapmak istedim.import yaptim.duvar cizmeye kalktigimda duvarlarim cok buyuk uzunluk ve kalinlik olarak devasa cikiyor import yapmadan oncede unit setup dan ve import yaparken cm felan ayarlarinida yapmistim.ornegin duvar yapacagim 20cm en 300 cm yukseklik istiyorum ama sekil devasa cikiyor.kapi veya pencere yapacagim ayni sekilde box sekline benzer acayip seyler cikiyor.daha once bu tarz problemim yoktu.acaba bilgisayarimda virus cok giriyor.ve iki uc gunde bir virus koruma programi temizlik yapiyorum.viruslu dosyalar siliniyor diyor.acaba 3dmax teki dosyalar silinip bu tarz sacmaliklar yaparmi?yoksa ekran kartim mi kaldirmiyor?bilgisayarimda 3dmax autocad photoshop ve sketchup programlarini rahatlikla kullaniyorum daha hic problem yasamadim ama.lutfen biri yardimci olsun?delirecegim yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

ihsankurt_55_
    arkadaşım genelde bu sorun max'in units ayarlarından kaynaklanır.. max units ayarlarını kontrol et

burcu0908
    arkadaşım customize-units set up-metric i seç centimeters yap böylece ölçülerin cm değerinde çıkacaktır gerçek ölçülerle çalışabilirsin.Kolay gelsin.

erahead
    import ederken resize ayarlarını unit setup daki ayarlarla bir tutmaya çalış. genellikle autocad projelerinde Cm olarak çalışılır.

Autocad projenin ölçeğini kontrol etmelisin...

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •