9 sonuçtan 1 ila 9 arası gösteriliyor.

Konu: Revit - Primavera / Ms Project ilişkisi

Revit - Primavera / Ms Project ilişkisi

Sevgili Revit dostları, kullanıcıları ve ustaları...
    Revitte çizilimiş olan bir projenin gerek metraj gerekse zaman boyutunda proje yönetim programlarına çıkışı mümkün müdür?

Bildiğim kadarıyla Allplan primaveraya doğrudan veri verebilmekte, aynı şey revit - primavera arasında da olabilir mi?

bilenler paylaşırlarsa sevinirim...
    şimdiden teşekkürler...

saygılarımla....
    N. Caner ÇAMBEL - Mimar (İ.T.Ü.)
    "Dubito ergo sum"

ODBC ile mümkün.

Açık veri tabanı bağlantısı? hiç kullanmadım...
    bilmiyorum...
    lütfen açarmısınız...

zira ilgili microsoft sitesinde veri alış verişi yapılacak programların sürücülerinin yüklü olması şartından bahsediliyor. Bu ilgili programların yüklü olmasıyla ilgili bir şey mi yoksa bahsedilen sürücü farklı bir katalizör mü?
    "Dubito ergo sum"

"Dubito ergo sum"

Windows XP de ODBC sürücü kontrolü ve yüklemesi için ilgili ara yüze ulaşmak üzere aşağıdaki yolu izlemek gerekir:

Veri Kaynakları (ODBC) öğesini açmak için, Başlat’ı ve Denetim Masası’ı tıklatın. Yönetimsel Araçlar’ı, sonra da Veri Kaynakları (ODBC) öğesini çift tıklatın.
    Veri Kaynakları (ODBC) kullanımı hakkında bilgi için, ODBC Veri Kaynağı Yöneticisi iletişim kutusunda Yardım'ı tıklatın.
    "Dubito ergo sum"

Şöyle...

Öncelikle ODBC ayarlarınızı tam olarak yapmalısınız. Bu programlar arası veri bağlantısını sağlar. Revit'in ODBC kaynağı çıkışı vardır.
    Yani metraj datasını ODBC bağlantısına açabilirsiniz.
    Aynı şekilde veri alacak program Primavera örneğin, onun da ODBC bağlantısını sağlarsanız CANLI olarak veri paylaşabilirsiniz. Yani Revit'te yapılan değişiklikler aynı anda diğer programda da gözlenebilir.

Openoffice'in ODBC desteği olmadığından Mücrosoft Excel ile Revit metrajını bağlayabilmiştim ancak.

Kolay gelsin.

primavera mimarlıkta da kullanılıyor mu

primavera kursuna giden var mı aranızda ?

primavera eğitimi faydalı oluyor mu ya

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •