12 sonuçtan 1 ila 12 arası gösteriliyor.

Konu: Cafe & bar projesi yardım

Hybrid View

architecturengineer

Cafe & bar projesi yardım

Cafe restaurant ve bar benzeri işlevlerle kullanılabilecek bir mekanı tasarlarken çözülmessi gereken ana sorunlar nelerdir nasıl çözümlenir. aslında var olan bir mekanı dönüştürürken nelere dikkat edilmelidir
    yaptığım yer eski un fab deposu 20*25 ve yüksekliği 8m bir mekan ve kısa kenar porsuk çayına bakıyor.

Fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler. Saygılar

Bir işletmeci olarak cevaplamak istiyorum. işletmenin tarzını belirleyin - yakınındaki veya alternatif mekanlara göre olması gereken durumu- pek çok sorunun cevabını bu verecektir zaten.

Kritiklerden birisi mutfak / bar grubunun kesinlikle mekana hakim olması ve içeriden / dışarıdan hemen belirlenmesi gereksinimi. Tuvalet ve lavabo hacimleri geniş ve temiz olmalıdır -işletme dekoru salaş bir mekanı tanımlasa bile-. Aynı zamanda kontrol edilebilir bir yerde yer almalıdır güvenlik açısından. Özellikle tuvalet lavabo hacimleri için yazdıklarım müşterilerden geri dönüşler

eski fabrika .... keşke benim işletmem olsaydı .... kıskandım işletmeciyi...

architecturengineer
    teşekkürler yardımınız için...

erdogmus
    bende 8 m yükseklik cok iyi tasarım acısında bir kısmıne asma kat ile değelendirebilirisin ve mekan içinde mekan çözümlemeleride yapmak keyifli olabilyor insanlar tek düzey mekanlarda zamn geçirmekten hoşlanmıyorlar.

il once mekanı bolumlere ayırmalısın ve bu bolümleri de farklı tasarım nalyaışlarını benimseyerek (farklı mimari akımlardan yola cıkarak ) tasarlamalısın anccak her bölümün ortak noktada buluşabildiği bir obje veya materyal olmalı ki bölümler birbirinden cok da bagımsız ve rahatsız edici aykırılıkta olmasın bence tarif eetiğin mekan cok kullanışlı bir mekan cam duwarlar mekanları ayırmak içimn kullanıslı olabilir ama benim tavsiyem zeminde oluşturabileceğin farklılıklar ile mekan lara ayrılmış hissi werebilirisin dah fazla yardımcı olabilirim istersen

sinangenc
    Merhaba,
    Konu yazılalı uzun zaman geçmiş olmasına rağmen otel,restaurant,gemi mutfağı tasarlayan ve imalatını yapan biri olarak nacizane düşüncelerimi aktarmak isterim. Bunlar;
    1- Cafe & bar denilince akla insanların akşamları güzel bir yemekten sonra içkilerini alacakları bir mekan olmalıdır. Bunun için Alakart mutfak(sipariş üzerine) ise Bunun için pişirme ekipmanları,soğutma ekipmanları, hazırlık tezgahları (doğrama makeup vs.) olması gerek. Bunun yanısıra tabiki bulaşıkhanesi de olması gerekmektedir. Özenle üstünde düşünülerek bir çalışma ortamı yaratılmalıdır.
    2- Bar kısmı özellikle yaratılmak isteniyor ise; evyesi, bardak yıkama makinesi,çöp ünitesi, cam kapaklı tezgah tip buzdolapları, espresso kahve makinesi, meyve sıkma cihazları , kahve tezgahları vs. olması gerekmektedir. Tabi bu mahallere malzeme girişi de müşterilerin önünden olmamalıdır mutlaka başka bir yer veya arka kapıdan giriş yapılmalıdır. Nacizane düşüncelerim bunlardan ibaret.

Daha sayabileceğim birçok ayrıntı var ama tabi ne yaratılmak isteniyor. Bazen müşteriler çok özel projeler isteyebiliyor. Ama işlem basamakları say denildiğinde bunlar göz önünde bulundurulmalı..

Selamlar,
    İyi Çalışmalar,

merhaba hala aktif misiniz forumda bilmiyorum ama eğer kullanıyorsanız bir mimarın yardımına ihtiyacım var dönerseniz teşekkür ederim projem için

İş Detayları
    İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri sektörünün öncü kuruluşlarından Web Home Bakırköy şubemizde görevlendirilmek üzere Grafik Tasarım, Görsel İletişim veya Güzel Sanatlar bölümlerinden mezun, en az 3 yıl web-reklam ajanslarında WordPress Uzmanı olarak çalışmış, ileri düzeyde WordPress, Opencart, PHP, HTML, CSS, MySql, JavaScript bilen ve ihtiyaç dahilinde Photoshop kullanabilecek, tercihen mobil site tasarımı konusunda tecrübesi olan, e-ticaret web sitesi, banner, e-bülten tasarım ve uygulamaları konusunda çalışmış, müşterilerimizin taleplerine göre tasarım yapacak WordPress Uzmanı aramaktayız.

Çalışmalarını gösterebilecek, kreatif ve özgün işlere imza atacak, hevesli ve tasarım yapmayı hayatının bir parçası olarak gören, çalışmasına ve esnek çalışma saatlerine yatkın kişilerin başvurmasını önemle rica ediyoruz. İş sorumluluğu ve ahlakına sahip olmayan, müşterileri ile iletişimini saygı ve sevgi çerçevesinde tutmayan kişilerin Web Home bünyesinde yer almamasına özen göstermekteyiz.

İş tanımını karşılayan adayların iletişim formu ve online başvuru yöntemleri ile bize ulaşmasını talep ediyoruz.

İş Profili
    Faaliyet Alanı: İnternet-Reklam-Bilgi Teknolojileri
    Personel Sayısı: 3
    Departman: Web Tasarım
    Pozisyon: Uzman
    Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
    Eğitim: Üniversite

Maaş ve İmkanlar – Web İş İlanları
    Maaş + Prim + Yol + SSK imkanları.
    Pazar günü ve resmi tatillerde izin yapma imkanı. 1 yıl şirket bünyesinde çalışanlara 14 günlük tatil yapma hakkı.

Gerekli Nitelikler – Web İş İlanları
    Web Home bünyesinde WordPress Uzmanı olarak çalışmak isteyenlerin öncelikle en az 3 yıl deneyimli olması ve mesleğin gerektirdiği tasarım programlarını kullanıyor olması gerekmektedir. Kişi ve firma taleplerine göre web site tasarımı yapacak olan adaylarda aradığımız nitelikler:
    Üniversitelerin Grafik Tasarım, Görsel İletişim veya Güzel Sanatlar bölümlerinden mezun,
    WordPress uzmanı olarak en az 3 yıl çalışmış,
    HTML5 ve CSS konularında uzmanlık derecesinde bilgi sahibi,
    Adobe Photoshop programına iyi derecede hakim,
    Dreamwiever, Indesign, Illustrator, Flash, Java Script programlarını etkin kullanabilen,
    Tercihen mobil site tasarımı konusunda tecrübesi olan,
    Yenilikçi ve dijital trendleri yakından takip eden,
    Tasarım yeteneğine sahip, görsel gücü yüksek,
    Daha önce hazırladığı siteleri/çalışmaları referans gösterebilecek,
    Özgün tasarım yeteneğine sahip, yaratıcı, yenilikçi, motivasyonu yüksek, sözlü ve yazılı iletişimi kuvvetli.
    Avrupa yakasında ikamet eden,
    Takım çalışmasına yatkın ve detaylara önem veren,
    Yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak.

Adayın Sahip Olması Gereken Nitelikler
    3 Yıl Tecrübe
    Wordpress
    HTML
    CSS
    Photoshop
    Dreamweaver

İletişim Bilgileri
    Adres: Kartaltepe Mahallesi, İncirli Caddesi, Alpay İzer Sokak, No:4/B Bakırköy İstanbul
    Telefon: 0850 532 30 98
    Çağrı Merkezi: 444 30 98
    Kurumsal GSM: 0549 550 30 98
    Email: ik@webhome.com.tr
    Web: www.webhome.com.tr

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
    http://kariyer.webhome.com.tr/

[/center]

Tezgah seçimi konusunda da ben yardımcı olmak isterim.
    Corian Tezgahlar gıda sektörü için vazgeçilmez bir alternatiftir. Örnek uygulama alanları için ziyaret edin. http://www.dengetasarim.com.tr/foto-galeri/corian-gida

siz yanlış yere ilan vermişsiniz. Grafikerler.net'e bir bakın lütfen. Burası Mimarlara ve Mimarlık Öğrencilerinin forumu

Ben Elektronik mühendisiyim fakat ilgini çekeceğini düşündüğüm cafe-bar-otel gibi yerlerde projelendireceğin sana fikir verebilecek bazı led ve aydınlatma uygulamalar
    https://www.youtube.com/watch?v=xkohbr9ApMo https://tr.pinterest.com/pin/71916925275293227/

umarım faydalı olabilmişimdir.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •