4 sonuçtan 1 ila 4 arası gösteriliyor.

Konu: Yüksek lisans şartları

Yüksek lisans şartları

Merhaba, araştırdım ancak bu konuda pek bi bilgiye ulaşamadım.
    Yüksek lisans yapabilmek için aranan özellikler önem sırasıyla nelerdir?
    Yüksek lisansta not ortalamamızın yeri nedir? Okuduğum kadarıyla portfolyodan önce geliyor. Peki ales not ortalamasının önüne geçmiyor mu?
    Aslında sormak istediğim şey, okul süresince not ortalamamızı yüksek tutmak mı birinci hedefimiz olmalı? Not ortalaması yerine yarışmalara katılıp, başarı elde etmek insana daha çok şey kazandırmaz mı?
    Yine bununla ilgili sormak istediğim diğer bir şey yurt dışında yüksek lisans yapabilme koşulları nelerdir, öğrencide neler aranır?

en azından içlerinden birini cevaplayacak kimse yok mu =)

Merhaba.
    ALES sınavında aldığınız puan ile, üniversitelerin ALES için istediği puan arasında farklılıklar olabilir.
    Genelde 55 ve üzerinde puan isteniyor.
    İngilizce eğitim veren üniversitelerde, İngilizce yeterlilik sınavıda dikkate alınıyor.
    Yüksek Lisans için ALES şarttır.
    Aslında ilgilendiğiniz okul ile direkt olarak irtibata geçebilirseniz daha kolay bilgi edinebilirsiniz.
    Yüksek Lisans ile elde edeceğiniz başarı ile, yarışmalara katılıp elde edeceğiniz başarı arasında kıyaslama yapmanız pek doğru değildir.
    Çünki her ikiside farklı kriterlerde diye düşünüyorum.

http://ilan.memurlar.net/kategori/11/?expired=true;
    ''Her rüzgarda otlar gibi eğilip bükülürsen, dağ bile olsan bir ota değmezsin.'' Hz. Mevlana

Bir kaç kez yüksek lisans adayları mülakatında bulundum. Tabii seçici tarafta.

Her seçici kurulun farklı bir yaklaşımı var. Hangisinin en önde geldiğini ise kurulun kendisi tayin eder(di). Benim zamanımda öyleydi.

Kişisel fikrim ise kesinlikle kişinin yaptıkları (diğer bir deyişle protfolyo) önemlidir. Notun çok çok düşük olmadığı sürece benim gözümde büyük bir değeri de olmuyor. Zamanında ben de çok iyi notlara sahip biri olmadığımdan...

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •