8 sonuçtan 1 ila 8 arası gösteriliyor.

Konu: Mimarlıkta iş bulma olanakları nasıl?

mrvnrckl

Mimarlıkta iş bulma olanakları nasıl?

ben bu sene üniversite sınavlarına girdim ve mimarlık yazmayı düşünüyorum ama iş bulma meselesi beni tereddüte düşürüyor...Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim...

hala cevap gelmediğine göre fazla iş bulma potansiyelin yok :o)

Bu biraz sana bağlı bir durum.Kendini ne kadar geliştirirsen çalışabileceğin yer sayısı artar.Sen ne kadar başarılı olursan iş bulma olasılığın o kadar artar.Mimarlık iş bulma konusunda geniş bir alan.Zaten o kadar fazla dalı var ki ve mimarlığa o kadar ihtiyaç var ki ya da mimarlara pek işsiz kalma gibi bir olasılığın yok gibi.Mimarlar genelde işsiz kalmazlar ama iş de beğenmezler.Belki bu yüzden iş bulman biraz zorlaşabilir.En kötü kriz dönemlerinde bile mimarlık ve inşaat şirketleri mimar almaya devam etmişlerdir.Am ilk başta da dediğim gibi sen bulmak istersen bulursun aranan özelliklere sahip olursan kapısını çaldığın yer ihtiyacı olmasa bile sana hayır diyemeyebilir.

mrvnrckl
    Anladım,peki geliştirmek için neler yapabilirim?Firmalar mimarlarda ne gibi özelliklere en çok dikkat ediyorlar??

bevs
    "mimarlık yazma. tıp fakültelerini tercih et.. "iş kaygısı için en ideal öneridir bence bu.

mimarlık biraz daha soyut bir mesele.. aşk gönül sevgi heyecan filan falan .....: )

Mrvnrckl, ben kendime göre sizi gayet bilinçli görüyorum.Bu aralar forumda moda mı oldu nedir işsizlik oranlarının tavan yaptığı bir ülkenin genç nesili gelecekle ilgili kaygılarından bahsedilince acayip tepkiler alıyor.
    Sizin kendinizi geliştirmeniz için en önemli nokta güncel olabilmenizdir.Mimarlık platformunda Dünya'da ,Türkiye'de neler oluyor takip etmeniz size birçok farklı görüş açısıdan bakabilmeözelliği katar.Bunun dışında mimarlık çok zor bir meslek,eğitimi çok zor bir süreç.Yetenek çok önemli.Üretkenliğiniz,üretme azminiz,tasarlayabilme beceriniz ya da en azından tasarlayabilmeye gayretiniz çok önemlidir.Bilgisayar programları inanılmaz önemli.Şöyleki aslında önemli olan sizin düşüncenizde olan tasarımınızı karşınızdaki kişiye aktarabilmeniz.Bunu yapmanız için kullanacağınız bilgisayar programları artık gerçek görüntüye yakın sonuçlar verirler.Tabiki el çizimi düşündüklerinizi çizebilmeniz önemli.Her türlü zorluğunu ancak severseniz aşabileceğiniz bu meslek insanda hiçbir meslekte olmadığı kadar tutku uyandırır.Sevdiğiniz zaman zaten arayışınız sizi aranan mimar konumuna getirecektir,tabi tecrübelerle...

mrvnrckl
    Anladım.Zaten benim bu mesleği seçmek istememdeki sebepler tasarlama fikrinin bana çok cazip ve hoş gelmesi.Aynı zamanda çizime olan merakım.Mesleği seçmek konusunda bunlar benim için bir neden olabilir mi??

arkadiss
    tabi ki ben basta cizim yeteneginin faydası olmaz diye dusunuyordum ama cok faydası var hızlı kavrayıp hızlı cizebiliyorsunuz temel tasar ve perspektif derslerinde diger arkadslar cok zorlanırken cok rahatlıkla gecebilirsin..

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

3 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 3 ziyaretçi)