2 sayfanın 1. sayfası 12 SonuncuSonuncu
29 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Arkitera Forum izlenirliğindeki azalma

cureyen

Arkitera Forum izlenirliğindeki azalma

Diyalektik, diyalektik!..
    Bir de tabi, Arkitera ve Forum'un kurduğu zemin, kapitalist örgütlenme eşiğini bulmasıyla önemini -biraz da olsa- yitirmişe benziyor. Yeni de değil aslında. Uzun zamandır Forumdaki başlıklar ivecen, (sebebi anlaşılmasa da) ukala, ''Kraldan da kralcı'' ve iktidar meraklısı gönüllü yöneticilerce yürütülüyor(!). Türkçe zabitliğine soyunulduktan ve onca üye bu nedenle ''uyarı-men'' CEZAsı aldıktan sonra (hatta türünün hangisi olduğunu bilmediğim klavye yüzünden bile), yöneticilerin hem Türkçe hem de kavram bilmedikleri ortaya saçılınca (bilinmeyebilir ayrıca (ayıp olsa da))... Projesini yayınlama cesareti göstermiş bir ekibe ''herşey''i söyleyebilme (hatta anlayabilme kapasitelerini bile sorgulama...) hakkı verilmişken(!), atanmış yöneticinin saçmaladığını (demogoji = retorik) düşündüğüm ve ''sus istersen'' dediğim için -galiba 3 ay- men cezası almıştım. Bir kaç yarışmada, sonuçlar üzerinden -Ömer Yılmaz-ın da baskın rol aldığı ''algı yönetimi''ni saymıyorum.
    Demem o ki, sanırım bu ortam -nadiren- Haydar Karabey-Azmi Açıkdil ve Azmi Açıkdil-Ben arasındaki ''atışmalara'' kalacak!

Cahil cesareti diye bir söz var. Sizin içinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlatıyor. Sıkıntınız devam ederse yeni bir konu açın olur mu. Sizin vaktiniz bol belli ki, zamanı olmayanlarınkini boşa harcamayın. Bir de tabi ile tabii arasındaki farkı öğreniverin.

cureyen
    Yazma esnasında olabilecek bu maddi hatayı bırakın da, ''Cahil cesareti diye bir söz var.'' daki ''cahil cesaretini'' tırnak içine almayı öğrenin sonra, yöneticilerinizin yazı geçmişine bakın! Sıkıntımsa size konu açmak değil. Görüldüğü üzre de çalışma saatleri içinde değil, özel olması gereken saatler içinde yazılmış ve bir değerlendirme yazısıdır. Neden Arkitera Forum'un izlenirliğinin düştüğüne dair. Birisine cahil diyebilmeniz için önce kendi kalibrenizin farkında olacaksınız! O cümleyi kurabilmek için de, hedefinden donanımlı olmalısınız! Yersiz özgüvenden kaynaklanan ''kasaba tüccarı'' biçeminiz de, bu konuda iyimser olmanın önüne geçiyor.
    Yazdığım yazının içeriğine bakıldığında, eleştiri konusunun ne olduğunu anlamak için ortalama bir IQ yeterlidir Sn. Ömer Yılmaz. Dikkate alır yada almazsınız sizi ilgilendirir. Arkitera Forum'u izlenir kılanlara ve izleyenlere sizin ve yönetici (gönüllü demeliyim sanırım) arkadaşlarınızın tutumu da en masum ifadeyle ''tahammülsüzlük'' ve ''bu benim topum'' diye anlatılabilir. Bunu da anlamak için ortalama bir IQ ve tarama yeterlidir.
    Arkitera Forum'a bulunduğunuz yerden değil de başka bir yerden bakmayı becerebilirseniz ''zaman çalma''nın olanaklı olmadığını da görürsünüz. Neredeyse biz bizeyiz bu ortamda.

Bu yazıdan sonra ne olacağını bildiğimden (uyarı, geçici men, üyelikten çıkarılma ve bu yazının silinmesi vs) değil ama, bitmesi gerek. Tartışmak için de yazmamıştım, istemiyorum da zaten.

Not: ''mutemel''deki eksik ''h''yi farketmeme rağmen, sizin için olduğu gibi bıraktım. Konu olur size.

"Pazar günü yazdım, dilediğimi yazarım." kabul edilebilecek bir savunma değil. Görünen o ki sıkıntınız devam ediyor. Sizden ricam mesajınızı silmeniz ve yeniden konu açmanız. Beklediğiniz cevabı vereceğim eğer bunu yaparsanız. Yok yapmam diyorsanız daha bir memnun olurum. Bu durumda sıkıntınız kalmamış olacak. Benzer tartışmalarla da Arkitera Forum'u meşgul etmeyiz böylece.

Birincisi yazılarınız laf sokma kabalığından öteye geçmiyor. Hak ediyorsunuz yani size yazılanları. İkincisi cahillik meselesi. Açın da konuyu neden cahilce yazdığınızı anlatayım. Lütfen artık bu konuya yeni bir mesaj göndermeyin. Yeni konu açınız sıkıntınız için.

cureyen
    Söze konu yazı ilgisiz gerekçelerle yazılmadı, bunu görebilmeniz için, yazımdan iki mesaj öncesine bakmanız yeterlidir. Konu açmaya değer birşey değildi yazım, Arkitera Forum'un izlenirliliğinin neden düşmüş olabileceğine ilişkin bir değerlendirmeydi. Ve o yazıda ne Arkitera'nın ne de ticari uğraşlarının eleştirisi vardı. O nedenle ki, ''Diyalektik, diyalektik'' diye başlar. Sürecin doğal işleyişine yapılan bir anıştırmadan öte değildi. Beni ilgilendiren yada sizin yanıtlamanızı gerektirecek bir konu olmadığı gibi, konu başlığı açmak lüks olacaktı.
    Açmayacağım da yazmayacağım da ancak şu ''laf sokma''yı örnekleseniz ne iyi olurdu. Taradığınızda göreceksiniz ki (hatta oldukça kabalaştığım yazılarda dahi) birşeyler anlatılmaya çalışılmıştır. Kendimce doğal olarak.
    Yazılanları ''haklı'' bulmanız, katıldığınıza işarettir ki bu da, bir önceki yazımda geçen ''kalibre'' ile açıklanabilir.
    İyi kalın deyip, topunuzu size bırakayım.

Alıntı Orijinal metin cureyen tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    İyi kalın deyip, topunuzu size bırakayım.
    Önceden de bu tür bir son cümlesi vardı.
    Kısacası hiç zannetmiyorum.

Böyle bir kaç ay sonra, yine ortaya çıkıp "Foruma ilginin az olduğunu" bahane edip demediğinizi bırakmazsınız.

Eğer zaten kapitalist filan rezil bir yerse, az izlenir olması sizi neden rahatsız eder ki? Eğer zaten dediğiniz gibi yöneticiler sayesinde "rezil" olmuş bir yerse, neden "az izlenmesi durumu"na karşı böyle garip tepkiler veriyorsunuz. "Beter olsunlar" temalı yazılardan sonra dayanamayıp yeniden mesajlar düzmeler ne oluyor. Bir kere deyin rahatlayın sizi 3 ay men cezası vermiş bir yere uğramayın. Yazık değil mi sizin gibi egosuz birine?

Hani yöneticilerin "gönüllü" olmalarına fena takılmışsınız ya. Siz de mi gönüllüsünüz de bırakıp gitmiyorsunuz?
    Yok gitmeyin tabii de bilelim iç dinamiklerinizin çelişkilerini yani.

Zamanında bana "sus artık yeter" diyen şimdi neden durmuyor duramıyor. Topu bırakıp gidemiyor.

Hiç zannetmiyorum. Arkitera Forum ayakta durdukça kendinizden geçip paragrafsız, matematik formülü gibi parantezli marantezli, çok edebi bir hakaretler serisi ile rahatlamanızı bekliyoruz. Böylece şu kapitalist düzenin beline beline ayrı darbeler indirmenizi merakla izliyoruz. Ha gayret...

Dur bakalım ne zaman gelecek.
    En son ayasofya tarafından düzenlendi : 26-10-2010 13:38

palimpsestus
    Paragraf düzeni ile parantezsizlik mesajlara anlam katıyor gerçekten.
    En son palimpsestus tarafından düzenlendi : 26-10-2010 13:41

Sizin teşekkürleriniz daha bir anlam katıyor. Gerçekten.

Alıntı Orijinal metin palimpsestus tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Paragraf düzeni ile parantezsizlik mesajlara anlam katıyor gerçekten.
    "çok edebi bir hakaretler serisi ile rahatlama"

bunu atladınız.

Olmadı şimdi.

palimpsestus
    yeni bir konu açıldığında -dolaylı yoldan dahi olsa- arkitera forumda güncel listede olması gerekmiyor mu? yanlış biliyorsam cahilliğime verin lütfen.

Öncelikle yeni bir konu olarak açıldığı için teşekkür etmek isterim. Zira orada kirlilikten başka birşey değildi yazılanlar.

Zaten forumun bu derece sorgulanmasını da anlamış değilim. Türk Dil Kurumu forumu görse Türkçe'ye bizden fazla özen gösteriyorlar diye özel ödül verir herhalde bu konudaki yazılanlara. Bazı şeylere dikkat edelim derken abartıp amacını aştık mı acaba?

Önemli olabilecek bir konu ama bu şekilde tartışılırsa hiçbir yere gitmez. Yöneticileri eleştirip bütün suçu onlara yüklemek , yöneticilerin de kendilerini savunma gayreti bizim mimarlık kültürümüze ne katar. Sorunu bu şekilde tartışmak çözümsüzlüğün düğümlerini arttırmaktan öteye gider mi?

Kolokyum.com ile arkitera forum arasında menfi bir rekabet ortamı kurmanın da kime yararı olacak onu da anlamış değilim. Ayrı ayrı kategorilerde mimari kültürümüze hizmet eden iki sitenin birbiri ile küs olması da komik bir durum. Bu biraz da buradaki yöneticilerden kaynaklanıyor gibi. Kaprise dönüşmemesi gereken bir durum. Nihayetinde arkitera sadece yarışmalarla ilgilenmiyor. Ekstra olarak yarışmalarla ilgeliniyor hatta. Ama kolokyum.com doğrudan yarışma kültürü için oluşturulmuş bir site. Onlarla birçok konuda ortak çalışma imkanı varken bu rekabet neden kaynaklanıyor? İlginç bir durum.
    "ölmek için mi yaşamak? yaşamak için mi ölmek?"

crazy_art

CambaZ
    Türk Dil Kurumu forumu görse Türkçe'ye bizden fazla özen gösteriyorlar diye özel ödül verir herhalde bu konudaki yazılanlara. Bazı şeylere dikkat edelim derken abartıp amacını aştık mı acaba?
    Sanırım adam haklı beyler...

"Adam" derken başkanım...
    "ölmek için mi yaşamak? yaşamak için mi ölmek?"

crazy_art

palimpsestus
    Alıntı Orijinal metin palimpsestus tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    yeni bir konu açıldığında -dolaylı yoldan dahi olsa- arkitera forumda güncel listede olması gerekmiyor mu? yanlış biliyorsam cahilliğime verin lütfen.
    hala cevap alamadım soruma...bekliyorum, gerçekten!

Ne cevabı bekliyorsunuz, görünüyor. Yeni Mesajlar linkine tıklayınız.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •