4 sonuçtan 1 ila 4 arası gösteriliyor.

Konu: 30 m2 lik salon çalışması

 1. #1

  30 m2 lik salon çalışması

  3ds max 2009 da modellenmiş, V-ray render alınmıştır. İlk çalışmamdır.
  Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar    
  En son ayasofya tarafından düzenlendi : 08-12-2010 19:42

 2. #2
  Ortam ışığı çok aşırı derecede az.Tefriş olarak da oturma grubunu ve televizyon köşesini 30 m2'lik bir salonda hiç yer yok muşcasına köşeye sıkıştırmanız kullanım açısından zorlayıcı ve tabi yüksek konsolu da.Bunu sadece duvara kapladığınız görsel için yapıyorsanız gerek yok gibi düşünüyorum.O konsolu pencerenin olduğu duvar yüzeyinde masanın arkasına alırsanız daha iyi duracağı kanısındayım.Deri kaplamanızdaki bump değerleri fazla.Tvandaki sahte kirişlerinizin duvarla birleşim noktalarında açıklıklar kalmış.Ortam ışık ayarlarını gözden geçirirseniz oralarda oluşan kötü gölgelerden de kurtulursunuz diye düşünüyorum.Bir de kaplama yaptığınız duvar yüzeyindeki resim duvarın sonuna kadar devam edip o kesik görüntüyü kaybederseniz daha güzel bir render elde edersiniz.

 3. #3
  yorumunuz için teşekkür ederim. zaten bu ilk çalışmamdı. gün geçtikçe kendimi geliştirmeye devam edeceğim. dediklerinizi dikkate alacağım.

 4. #4
  İlk çalışma için gayet iyi bence.Ben zaten geliştireceğinizin farkındayım.Söylediklerim buna bir nebze yardımcı olabilmekti.İyi çalışmalar.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

 • Yeni mesaj gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap veremezsiniz
 • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •