5 sonuçtan 1 ila 5 arası gösteriliyor.

Konu: DraftSight

DraftSight

Adı biraz çelişkili olsa da AutoCAD'e BEDAVA ciddi bir rakip geldi.

4-5 saattir kurcalıyorum. Çok hızlı bulduğumu söyleyebilirim. AutoCAD kullanan biri için uyum sağlanması çok çok çoooookkk kolay.

http://www.3ds.com/products/draftsig...ad-draftsight/

adresinden indirilebiliyor. Dwg'leri tabiri cazi çatır çatırrrr açıyor.
    Bir arkadaşım bahsetmişti, çektim çektim bir türlü yükleyemedim Win7 yüklü bir makineye. Sonra bir revizyon yayınladılar, yüklendi.

Haa bu arada bu reklam filan değildir. Olsa ne olacak yazılım bedava zaten. Ama olsun Dassault System ile bir ortaklığım yok zaten Fransızları çok sevmem.

Ama bu program sevdirecek gibi kendini.

3 boyutlu cad dosyalarını da açıyor ve çevirebiliyor (orbit). Bildiğim kadarıyla Dassault tarafından ticari amaçlı geliştirilmişti. Sonradan bedava dağıtılması kararlaştırıldı.

myozcan
    program ilk bakışta pratik görünüyor. benim gibi basit mühendislik çizimleri ve proje incelemek için autocad bağımlılığından kurtaracak gibi. Önemli bir uyumluluk sorunu yaşamazsam autocad deneme sürümleriyle uğraşmak zorunda kalmayacağım inşallah.

Biz üniversitelerde hem MAC hem de Windows sürümleri olduğundan mütevellit artık DratSight öğretmeye başladık. Çocuklar kırık program kullanıyor mu, kullanmıyor mu, okuldun adı kötüye çıkar mı çıkmaz mı diye endişe etmiyoruz. AutoDesk ve diğer firmalardan da böyle bir kolaylık beklemek çok mu kötü bir şey.

Google SketchUp ile böyle başladı. Artık tünelin ucunda ışık da gözüktü. Biraz kıpırdansalar iyi olacak.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •