6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Muhteşem yüzyıla ithafen muhteşem logolar

TASAR BRG

Muhteşem yüzyıla ithafen muhteşem logolar

Bu logonun yer aldığı toplu taşıma aracı ile fotoğraf makinemi bir türlü kavuşturamamıştım ama hasret bitti veeee... karşınızdaaaa yüzyılın en mükemmel soyutlamaları. Forumda bir benzeri yok. Dünyada bir benzeri yok. Bu logoyu her gördüğümde aynı toplu taşıma aracının önüne atlayarak manidar bir ölüm gerçekleştirmek istiyorum, o zaman kaldırırlar mı acaba? Vasiyetimdir...
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

efegözen
    dünyada bir benzeri elbet var, nitekim bu "logo" (ki logo demek ne kadar doğru?) viyana'daki toplu taşıma araçlarında görülebilir (herhalde hangi şehirde daha önce görüldüğünü belirtmeme gerek yok). ama isterseniz gelin neden millet olarak gördüğümüz her şeyi iyi/kötü taklit ediyoruz onu tartışalım.
    http://www.flickr.com/photos/edwardaggie98/5636998975/

TASAR BRG
    Konu değişiyor sizin paylaştığınız görsellerden sonra Ben bizim ürettiğimiz bir ürün sanmıştım ve başarılı bulmamıştım(hala başarılı bulmuyorum çünkü soyutlamalar kapkaççıya, hırsıza benziyorlar bence). Taklit meselesine gelince, belki telif hakları ödenmiştir tasarımcısına. Belki de taklit etme amaçları yoktur ama varsa nedeni üretememek değil bence. Kolaya kaçmak, işgüzarlık ve özentilik diyebilirim.

Muhteşem yüzyıla ithafen muhteşem logolar

Muhtesem yuzyilla baglantisi nedir acaba?
    cnspln the architect!
    thereisnoneedtoargue

Konu başlığı bence yanlış açılmış. Logoyu tasarlatan kurum bunun var olup olmadığını araştırmamıştır. Logoyu yapan ajansta muhtemelen bu görevle uğraşan kişinin kolayına kaçıp logoyu alması ve sunumda kimse tarafından fark edilmemesi sonucu bizim toplu taşıma araçlarına uygulanmıştır. Türkiyede bunun gibi kopya logo kullanan çok büyük firmalar var.

Firmaların burda suçu yoktur. Ajanslar işin kolayına kaçıyor. Firmalarda haliyle bunu araştırmıyor.

Bence üstünde çalışılsa daha güzel tasarımlar çıkabilir.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •