9 sonuçtan 1 ila 9 arası gösteriliyor.

Konu: Ölçü küsürat sorunu

Ölçü küsürat sorunu

Arkadaşlar merhaba kolay gelsin, benim sorunum ölçüler ile ilgili mesela odanın boyutu 11 metre 87 cm iken program bunu 1.187 gibi saçma bir rakam haline getiriyor. Benim istediğim 1187 yazsın bir türlü düzeltemedim, ayarlarım aşağıda yardımlarınız bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim..

Name:  Ekran Alıntısı.JPG
Views: 656
Size:  58,8 KBName:  Ekran Alıntısı2.JPG
Views: 674
Size:  46,5 KB

"working units" kısmına baktınız mı?
    Erdem Akbıyık

Aynen böyle değiştirsem de birimleri bir değişiklik olmadı
    Name:  Ekran Alıntısı3.JPG
Views: 623
Size:  36,0 KB

decimals kısmın "0" yapıp öyle deneyin bir de..
    Erdem Akbıyık

denedim ama olmadı

Merhaba, işletim sisteminizde denetim masanızda bölge ve dil seçeneklerinde basamak guruplandırmayı ekteki resimdeki hale getirin (diğer programlara etkisi yoktur) artık aradaki virgülü görmeyeceksiniz, bazı durumlarda çalıştığınız dosya düzelmeyebilir bunun için tüm ölçüleri yeniden vermeniz gerekebilir. Kolay gelsin...Name:  Basamak.gif
Views: 591
Size:  28,7 KB

nzxt ve Erdem Akbıyık çok teşekkür ederim arkadaşlar sorunum çözüldü

Sorunu nasıl çözdünüz acaba ? Ben yazılan cevapları denedim fakat çözüme ulaşamadım.7200 yazması gereken yerde 7.200 yazıyor.

nzxt nin cevabı sorunu çözüyor. Önerdiği yöntemi yaptıktan sonra ArchiCAD i kapatıp açmanız gerekir. Böylece daha önce çizdiğiniz projeleri bile açtığınızda 1000 lik ayraç nokta görünmeyecektir. Aslında bu bir sorun değil. Tercihtir.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •