6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Revit'te tavan aydınlatma elemanları

Revit'te tavan aydınlatma elemanları

Asma tavan düzenlemeden, kaset kirişe aydınlatma elemanını nasıl yerleştireceğimizi bilen varmıdır? Örneğin asma tavana standart olarak yerleştirdiğimiz aydınlatma elemanını family editor de işleyip asma tavan olmadan bir üst kattaki döşeminin altını host al deme imkanımız varmıdır? Yada bu durum için özel family lermi kullanmalıyız?
    Per Aspera Ad Astra

Kaset döşeme içine bir asma tavab koyarsınız. Sonra tüm aydınlatma elemanlarını koyar sonra asma tavanı hide edersiniz.

Metrajlarda v.s. de gözükmesini nasıl engelleyebiliriz (yada bir karışıklık yaratırmı) ? Gerçekten revit izin vermiyormu asma tavan yapmadan aydınlatma elemanı yerleştirmeye?
    Per Aspera Ad Astra

Asma tavanı yapıyorsunuz. Hıde ediyorsunuz o kadar. Metrajda onun metrajını filtreleyince oluveriyor.

Cevap için teşekkür ederim. Family editor ile uğraştım ama bir çözüm üretemedim, bahsettiğiniz yöntemi uyguladım bende.
    Per Aspera Ad Astra

Selamlar,

Generic model family'sini kullanarak bunu yapabilirsiniz. Burada oluşturduğunuz family'i revit dosyası içerisinde host olarak herhangibir yüzey göstererek kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin...

(Bununla ilgili olarak yapmış olduğum bir örnek dosyayı da ek olarak göndermeye çalıştım ama bağlantı sorunlarından ötürü başaramadım. Sonra tekrar deneyeceğim...)

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

2 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 2 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •