9 sonuçtan 1 ila 9 arası gösteriliyor.

Konu: Merdiven çizimi

Merdiven çizimi

merhabalar,
    resimde gönderdiğim biçimde bir merdiven yaratmak istiyorum archicadte, fakat başlangıç basamaklarını beceremedim. bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.Name:  merdivnnn.jpg
Views: 4025
Size:  274,8 KB

allah yardım etsin işin zor ben daha başlangıcın haricindeki kısımdaki merdiveni cizimini çözebilmiş degilim ki sen bir aşama sonrasını merak ediyorsun yinede buyuk basarı kolay gelsin

Merhaba, ArchiCad'in merdiven sistemiyle bu merdiveni oluşturamazsınız (ilk basamaklardaki durumunu göz önüne alarak söylüyorum) Böyle bir merdiven için ben genellikle döşeme aracını kullanmaktayım. Bir diğer seçenekte ArchiCad'in eklentisi olan Archistair'dir. Kesin olmamakla birlikte biraz çalışarak Archistair ile böyle bir merdiven üretmek olası gibi görünüyor. Kolay gelsin...

Alıntı Orijinal metin nzxt tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhaba, ArchiCad'in merdiven sistemiyle bu merdiveni oluşturamazsınız (ilk basamaklardaki durumunu göz önüne alarak söylüyorum) Böyle bir merdiven için ben genellikle döşeme aracını kullanmaktayım. Bir diğer seçenekte ArchiCad'in eklentisi olan Archistair'dir. Kesin olmamakla birlikte biraz çalışarak Archistair ile böyle bir merdiven üretmek olası gibi görünüyor. Kolay gelsin...
    Teşekkürler nzxt.
    peki yine merdiven yaratma seçeneğiyle oluşturduğumuz bir merdivene istediğimz tipte bir korkuluk modelleyebiliyormuyuz? resimde görüldüğü gibi ahşap küpeştesi olan ferforjeli bir korkuluk yapmak istiyorum ben. archicadle bu mümknmüdür?
    Name:  merdiven.jpg
Views: 2681
Size:  45,1 KB

Archistair i indirdim. add-on a ekledim dosyayı. Archicad i açıp add-on manager den kontrol ettiğimde archistair in yanında ünlem işareti çıkıyor. yani archistairi bir türlü başlatamadım kurulum şekli nasıldır acaba basitçe anlatabilir misiniz?

Merhaba, her iki sorunuzada yanıt vereyim. Öncelikle archistair ile isteğe bağlı korkuluk yapmak mümkündür. Diğer sorunuzda ise archistair'in programınızla uyumlu sürümünü satın almadığınızı düşünüyorum. programı satın alırken doğru versiyonu seçtiğinizden emin olun. Kolay gelsin...

Alıntı Orijinal metin nzxt tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merhaba, her iki sorunuzada yanıt vereyim. Öncelikle archistair ile isteğe bağlı korkuluk yapmak mümkündür. Diğer sorunuzda ise archistair'in programınızla uyumlu sürümünü satın almadığınızı düşünüyorum. programı satın alırken doğru versiyonu seçtiğinizden emin olun. Kolay gelsin...
    Archicad 12 kullanıyorum ve Archicad 12 olan sürümü kurdum bir kaçkere sildim baştan indirdim kurdum bir hata olmuştur diye, ama herzaman aynı hatayı veriyor. '' Bu sürümle uyumlu değil'' diyor. Birde ben archistair ı satın almadım, sitesinden ücretsiz olarak indirdim. Bi kaç yerden baktım, archistair i ücretsiz olarak sunduklarından bahsediyor. Şimdi siz satın almaktan bahsedince anlayamadım açıkcası. yanlış sizde mi bende mi?

Merhaba, http://www.cigraph.it/cigraph/pagetr...&_id=7&lang=en ilgili linkte göreceğiniz gibi cigraph firmasının ücretli bir ürünüdür. Kolay gelsin...

Archicad'in mevcut merdivenleriyle pek mümkün görünmüyor. Döşeme döşeme tanımlayarak betonarmesini tanımlar, profil yöneticisini kurcalayarak da korkuluğu çözebilirsiniz. Ya da cadimage eklentisini yükleyerek de belki bitirebilirsiniz.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •