6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Mimari amaçlı Catia kullanan var mı?

Mimari amaçlı Catia kullanan var mı?

Merhabalar,

Forumda mimari amaçlı olarak Catia kullanmış kimse var mı?

Qatar National Museum projesini çalışan bir müşterimiz var kendilerine yönlendirmek istiyorum.

Mimari amaçlı Catia kullanan var mı?

Frank Gehry forum uyesi degil sanirim ama kullandigi soylenirdi hep.

Catia ve Ghery işleri ortaklığı bir PR çalışmasından öte değildir ne yazık. Bu paket program mimariye yatkın değildir.

Revit, ArchiCAD, Allplan, Piranesi türü programların dışında

Catia'nın yaptığı işi rahatlıklar, Rhino ya da SketchUp ile yaparım. Evet yaparım. Çok iddialı oldu ama öyle.

Mimaride catia. İşkencenin her türlüsünü insanoğlu nasıl da icat edebiliyor.
    ......................................................

Ben bir projede kullandım. Daha önce Autocad, Archicad ve 3d Max kullanan biri olarak (Revit,Rhino ve Allplan bilmiyorum) katı ve yüzey modellemede bana çok başarılı geldi. Çok basit ve sistematik bir program. Projenin her hangi bir noktasına istediğiniz müdahalede bulunabiliyorsunuz. Yalnız ağacı iyi organize etmek gerekiyor, yoksa içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor..

Projeyi bir kere modelledikten sonra istediğiniz kalem kalınlıkları, taramaları vs girerek, istediğiniz planı, kesiti, cepheyi elde edebiliyorsunuz, aynen ArchiCad gibi. Sadece render kısmı biraz sıkıntılı sanırım, en azından ben pek çözememiştim.
    filiz şahin

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •