3 sonuçtan 1 ila 3 arası gösteriliyor.

Konu: VRAY Render Yardım Lütfen!!

alkimmmm

VRAY Render Yardım Lütfen!!

Arkadaşlar merhaba,

Ben 3ds max ve Vray kullanarak tasarım yapmaya yeni başladım.
    Bir otel dış cephesinin tasarımını 3ds max 2010 da tamamladım, daha sonra vray materials ile tüm malzemeleri atadım.
    Fakat render süresi bir bilinmezliğe doğru gidiyor. 2 gün süreyle pc açık ve render çalıştığı halde bitiremedi, üstelik tamamlanmış bölümlerinde siyah boşluklar ortaya çıktı.
    Pc özelliklerim;

Intel Core 2 Duo 2.00 ghz
    4 gb ram
    32 bit işletim sistemi
    ATI Mobility Radeon HD 4330 ekran kartı

Kullandığım malzemeler, cam-beton-aluminyum ve asfalt.
    Internette her yerde render süresinin bir çok parametreye gore değiştiğini okuyorum ama daha hiç 2 günlük bir render süresi, üstelik sıradan bir proje için duymadım.
    Acaba bilgisayar özelliklerinden dolayı mı yavaş oluyor. yoksa ayarları mı doğru yapmak lazım. herşeye malzeme atadığım için mi bu kadar sürüyor.
    Neyi yanlış yapıyorum, vray2de nasıl 3-4 malzeme ile hızlı ve kaliteli (aydınlık-güneşli ve malzeme detaylarını gösterebilen) dış mekan render'i alınır, ayarları nasıl olmalı, ne kadar bir süre bu iş için normal kabul edilebilir. biri yardım edebilir mi acaba?

3ds max çizim dosyası ekte mevcut;

http://www.dosya.tc/server8/NiZC5i/otelrender.rar.html

Selam,

Dosyanızı indirdim.
    sadece render 20 dakika sürdü.
    Işık ayarlarnız çok iyi değil. Onlarla oynamadım.

Makinem çok kuvvetli değil.

Ancak sonuç da çok iyi çıkmadı.
    20 dakika 1280x960 için iyi sayılır. Ama ışık ayarlarını çok iyi yapmalısınız.
    Malzeme için kullandığını texture da yoktu bende.

Neyse VRay öyle forumda anlatılmayacak kadar karmaşık. Ve tecrübe istiyor.

İşte siz sizin render.
    Name:  otel-dene.jpg
Views: 1018
Size:  71,8 KB

alkimmmm
    Merhaba Ayasofya,Çok Teşekkür ederim!Peki 20 dk süren bu mevcut render' in ayarlarını belirtebilir misin.Ben oradan özellikleri birer birer değiştirerek istediğim görüntüye böylece ulaşabilirim.20dk gibi sürelerde render yapamadığım için bir türlü özellikleri değiştire değiştire doğruyu bulma yöntemini uygulayamadım.Render'i Vray ile yaptın değil mi? mevcut dosyayı değiştirmeden, sadece vray ayarlarını düzenleyerek 20 dk da renderladın?Default vray ayarlarından hangilerini değiştirdiğini yazabilirsen çok yardımcı olmuş olursun bana! Tekrardan teşekkürler verdiğin cevap ve çaban için!

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •