5 sonuçtan 1 ila 5 arası gösteriliyor.

Konu: İç Mimarlar yüksek lisansta mimarda olabilirmi?

İç Mimarlar yüksek lisansta mimarda olabilirmi?

merhaba arkadaşlar ben şuan grafik okuyorum fakat seneye bölümümü değiştirip iç mimarlıga geçicem sorum şu ben 4 sene iç mimarlık okuyup diplomamı aldıktan sonra yurtdışında yada türkiyede yüksek lisans okuyup mimarlık diplomasıda alabilirmiyim 2 yıllık okullar oldugunu duydum yurtdışında şimdiden teşekkürler

O okulların yök denkliklerini olup olmadıklarına bakmanız gerekir.

Haa bir de mimar dediğin Türkçe'yi ve onun imlasına dikkat eder. Bakın aşağıdaki karikatüre. Aman dikkat.

Name:  sendemibrutus1.jpg
Views: 1945
Size:  28,3 KB

"Mimar" olmak için okula gitmek bile gerekmeyebilir; dünyadaki kimi ünlü mimar formal eğitim görme gereği duymamıştır.

Ancak konunun resmi yönü şu andaki yasalarımıza göre oldukça farklıdır: lisans düzeyinde mimarlık eğitimi almamışsanız, ilgili meslek odasına kaydolamazsınız ve imza yetkiniz olmaz.

Ama zamanla her şey değişebilir, hatta yasa yapanlarla yakın ilişkiniz varsa " kısa süreli" bir yasa çıkarılıp bir grup insana yetki verilebilir. Burası Türkiye; siz yolunuza devam edin.

anladım arkadaşlar teşekkürler kafama takılan birşey daha var mesela diyelim ben 2 yıllık yüksek lisans mimarlık okudum ve bina falan çizebiliyorum mesela çok güzel bir bina çizdim ve bunu hayata geçirmek istiyorum izin almak için başka bir mimara imza mı attırıcam? ve imza attırdıktan sonra o projeyi o mimar yapmış gibi mi gözükücek ?

Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    O okulların yök denkliklerini olup olmadıklarına bakmanız gerekir.

Haa bir de mimar dediğin Türkçe'yi ve onun imlasına dikkat eder. Bakın aşağıdaki karikatüre. Aman dikkat.

Name:  sendemibrutus1.jpg
Views: 1945
Size:  28,3 KB
    yani yök'te denkliği varsa yüksek lisans yaparak mimarlık diploması alabilirim ?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •