Anket Sonuçlarını Görüntüle: Yeni bir yazılıma olumlu bakma kıstaslarınız nelerdir? (Birden fazla işaretleyebilirsiniz)

Oy verenler
10. Bu ankette oy kullanamazsınız
  • Öğrenmesi ve uygulama yapılıp sonuç çıkartılmasının kolaylığına göre.

8 80,00%
  • Yazılımın fiyatına göre.

4 40,00%
  • Başka kişiler tarafından sık kullanılmasına ve forumlarda çok sık konusu edilmesine göre.

5 50,00%
  • Türkçe kitabının ve Türkçe yardımının olmasına göre

3 30,00%
  • Çalıştığım büroda ne varsa, mecburen ona uyarım. Alternatiflere girmem.

1 10,00%
Çoktan Seçmeli Anket
6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Yeni başlayanlar için Modelleme ve Görselleştirme Yazılımları

Yeni başlayanlar için Modelleme ve Görselleştirme Yazılımları

Selamlar,

Efendim çok soru geliyor. Yeni başlıyorum ne kullanayım diye. Böyle bir rehber yapalım dedik.

Rehberde lütfen açıklayıcı bilgiler veriniz.
    Reklam yapmayınız.

Konu dışına taşmaya meyilli mesajlar sorgusuz sualsiz silinecektir. SketchUp hakkında genel bir bilgiden sonra. "Yahu ben şu şu komutu uygulayamadım, şöyle bir yardım etseniz" gibi bir mesaj siliniverecektir bir anda.

Alternatif ve açık kaynaklı yazılımlara daha bir hevesliyiz. Bilginize.

Yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyoruz.

SketchUp

Ne diyebilirim ki. Google almadan önce de iyiydi. Aldıktan sonra daha da iyi oldu.

Ucuz (pro olmayanı bedava), kolay, az yer kaplayan ve çok hızlı iş yapılabilen bir paket programdır.
    Artık öğrencilere ilk yıl direkt bu yazılımı gösteriyoruz.

Bu konuda kitap yazıyorum. O kadar seviyorum yani. (Reklam yok demiştik ama kitabın reklamı olmaz. Amacım da bu kitbı yazıp arabayı yenilemek değil. Olsa olsa lastikleri yenilerim. Türkiye'de kitaptan zengin olmak, hele böyle bir teknik kitaptan, zor iş)

KISACA: İLK BAŞLAYACAĞINIZ YAZILIM SKETCHUP'TIR. ALTERNATİFİNİ GÖREMİYORUM.

Bir kaç SU videom var. http://www.youtube.com/user/Ahmettur...l?feature=mhee

SketchUp ve diğer paket programlar hakkındaki fikirlerinizi bu konu altına yazabilirsiniz.

Google Sketchup en temel yazılım bence. Yeni başlayanlar için gayet basit ve aslında çok da zevkli. Tavsiye ederim.
    12 Yıllık Ceviz Akademi Mimarı ve Ceviz Fidanı Üretim Sponsoru

Sketchup 'mimari' tasarım için birebirdir. Öğrenmek kolaydır, arayüzü basittir.

Daha ileri seviyeye çıkmak isteyenler için açık kaynak kodlu, ücretsiz ​Blender

Yeni başlayanlar için Sketchup bence de en uygun yazılım...
    Pek çok yerde işinize yarayacak. Yeni nesil diğer CAD yazılımları da Sketchup dosyalarını sorusuzca import edebiliyor.
    Her noktada işinize yarayacak bir yazılım diyebiliriz.

Rahat anlaşılmalı ve yazılım kolaylığı için Archicad olduğunu düşünüyorum. Fazla detaya girmeden bi çok mimari projeyi rahatlıkla hazırlayabiliyorsunuz. Reklam yapmayalım diyip bulunduğu makamı kullanarak burda reklam yapanlara prim vermeyelim değerli forum üyeleri.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •