6 sayfanın 2. sayfası İlkİlk 123456 SonuncuSonuncu
85 sonuçtan 16 ila 30 arası gösteriliyor.

Konu: Mimarlar Odası 42. Dönem Seçimleri (Şubat 2012)

Oda seçimiyle ya da TOKİ'nin burası ile ne alakası var. Yani burada yazanlar TOKİ de ona mı bakıyorsunuz.

Metin Bey, sizi severiz. Bizi töhmet altında bırakamasanız da yerdiyseniz şöyle açık açık yerseniz. Yok yermediyseniz övdünüz mü?

Amaç nedir yani?

Yine mi kazancak bu 25 yıllık yöneticiler. Bıktık artık. "Dincileri" yine mi alt edecekler bu seçimleri yine yeniden alarak. Bu arada Oda bürokratları çok mu "tarafsız".

TOKİ, MOKİ, bahane ne diyecekseniz deyiniz de Metin Ağabey ne diyor anlayalım.

Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Oda seçimiyle ya da TOKİ'nin burası ile ne alakası var. Yani burada yazanlar TOKİ de ona mı bakıyorsunuz.
    Yazan Metin Karadağ olunca bu soru anlamsız.

42. dönem seçimleri ile ilgili olduğunu düşünerek bu başlık altına ekliyorum.
    41. Dönem Çalışma Raporu
    41. Dönem çalışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

- Yönetim Kurulu, Komite, Komisyon ve Çalışma Grupları

- Şube Başkanı Deniz İncedayı’nın konuşması

41. Dönem Çalışmaları
    1. İstanbul Büyükkent Şubesi 41. Çalışma Dönemi

2. 41. Dönem Yönetim Kurulu Kararlarından Örnekler

3. Basın Açıklamaları

4. Önemli Gün ve Etkinlikler

5. Çeşitli Etkinlikler

6. Şube Danışma Kurulu

7. Şube Soruşturma ve Uzlaştırma Kurulu Çalışmaları

8. Mesleki Denetimde Çevresel Etki Değerlendirmesi (MD/ÇED)

9. Kentleşme ve Planlama Sorunlarına Yönelik Çalışmalar

9.1. Ataşehir

9.2. Kartal Merkez Nâzım İmar Planı

9.3. İETT Garajı Alanı

9.4. İçme Suyu Havzaları (İSKİ Yönetmeliği)

9.5. Üçüncü Köprü

9.6. Karayolu Tüp Geçişi

9.7. Tarihi Yarımada

9.8. Cercle d’Orient Binası ve Emek Sineması

9.9. Beyoğlu 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nâzım İmar Planı

9.10. 1/1000 Ölçekli Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı

9.11. Tarlabaşı 1. Etap Yenileme Alanı

9.12. Neslişah ve Hatice Sultan Mahalleleri (Sulukule) Yenileme Alanı

9.13. Fener Balat Ayvansaray Yenileme Alanı

9.14. Galata Kulesi ve Çevresi Koruma Amaçlı Nâzım İmar Planı

9.15. Beyoğlu Perşembepazarı Kentsel Sit Alanı 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nâzım İmar Planı

9.16. Beyoğlu Perşembepazarı Kentsel Sit Alanının Yenileme Alanı İlan Edilmesi

9.17. Park Otel

9.18. Ali Sami Yen Stadı

9.19. Şişli-Dikilitaş Tekel Likör Fabrikası Alanı

9.20. Şişli Bomonti Bira Fabrikası Alanı

9.21. Haydarpaşa Garı ve Liman Alanı

10. Yayın Çalışmaları

11. Hukuk Çalışmaları

12. Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi Çalışmaları

13. Komite Komisyon Çalışmaları
    (Komite ve Komisyonların çalışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.)

13.1. Yapı Malzemeleri Komitesi

13.2. Uluslararası İlişkiler Komitesi

13.3. Kentleşme ve Planlama Komitesi

13.4. Mesleki Uygulama ve Denetim Komitesi

13.5. Afet Komitesi

13.6. Hukuk Komitesi

13.7. Yayın Komitesi

13.8. İşyeri Temsilcileri Şube Koordinasyonu

13.9. Çocuk ve Mimarlık Çalışma Grubu

13.10. Kadın Komisyonu

13.11. Kamuda ve Özel Sektörde Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar Komisyonu

13.12. Öğrenci Çalışmaları

14. MBÇK Çalışmaları

15. Kurum ve Kuruluşlarla İlişkiler

16. Birimlerle İlişkiler

17. Mimarlar Odası Genel Merkezi ve Diğer Şubelerle İlişkiler

18. TMMOB İKK, İKF ve STK Çalışmalarına Katılım

19. Şener Özler Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi

20. Basında Mimarlar Odası

21. İstanbul Büyükkent Şube Denetleme Kurulu Raporu

22. Şube Üye Profili

23. Mali Rapor

Mali Rapor'a tıkladım.

Sadece kesin sayılara bakayım dedim. Bir tek bilgi var. Gelirlerin %21'ini elde etmiş. %22'sini harcamış. Ne yazni zarar mı etmiş.

8 daireli ve oturanların can ciğer kuzu sarması olduğu bizim apartmanın bile (ki 20 lira aidat, kapıcı yok) doğru dürüst bir galir gider tablosu var. Bu kadar harç, hatta ÇED çekincesi raporu (ne güzel bir de oradan para alınıyor), bu kadar aidat nereye gitti. Yahu nerede?

Tamam çalmamış, çırpmamışlardır. Solcu,çağdaş, demokratik, toplumcu ve seçim bildirgesinde kendilerine taktıkları ger türlü iltifat gereği hırsız, hortumcu, rüşvetçi filan değillerdir. Ha şa. Güzel.

Ancak bu hükümete hırsız, hortumcu, rüşvetçi derler ya, prensip olarak daha açıklayıcı olmaları gerekmez mi?

Örneğin ağırlama ve gezi masrafları (kokteyl, yemek, parti) gibi masrafların, öğrencilere yapılan yatırım ve iş bulmaları için verilen masrafa oranını görmek isterdim.

Yoksa ha şa parada pulda gözümüz yoktur.

Sahiden TOKİ ne iş?Ben de anlayamadım.* * *Sözü edilen sponsörlü giderler, adı üstünde sponsörlere aittir...Bunları en iyi sizin bilmeniz gerekmiyor mu?
    Metin Karadağ
    12390

Vallahi ben ne diyeceğimi açık açık yazdım.

Cevap yerine böyle saçma sapan imalarda bulunup, ne yazdığını "cesaretle" yazamayanlarla uğraşacak değilim.

Varsa bir derdiniz, söyleyeceğiniz, yazın. Yoksa bir argümanınızyazmayın. Benim TOKİ ile ne ilişkim olmuş ki? Proje mi verdim? İhaleye mi girdim? Para mı aldım? 3+1 daireye mi girdim?

Ne?

Sizin mali rapor gibi gizliniz saklınız var herhalde.

Böyle gizemli yazacaksanız, değersizleşiyorsunuz.

Teşekkürler Ahmet.

Metin Bey, mantıklı bir insan gibi yazacaksanız hoşgeldiniz. Yok eskiden olduğu gibi ve yukarıdaki anlayamadığımız mesajlarınızdaki gibi yazacaksanız olmayacak bu iş. Lütfen, rica ediyorum sizden birisini seçin. Ne olduğu ne yapılmak istendiği belli olmayan bir durumla zamanın(m)ızı harcamayın.

MO İstanbul'dan gelen seçim hatırlatma emaili:
    1. Gün
    TEKNİK KONGRE
    Dönüşen Kent, Dönüşen Kültür
    Tarih : 17 Şubat 2012 Cuma, Saat: 9.30-19.00
    Yer : İTÜ Taşkışla, Prof. Nezih Eldem Konferans Salonu (No.109)

2. Gün
    GENEL KURUL
    Tarih: 18 Şubat 2012 Cumartesi, Saat: 09.00–17.00
    Yer: İTÜ Taşkışla, Prof. Nezih Eldem Konferans Salonu (No.109)

3. Gün
    SEÇİMLER
    Tarih : 19 Şubat 2012 Pazar, Saat: 09.00–17.00
    Yer : Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası
    Kemankeş Cad. No. 31 Karaköy, Beyoğlu 34425 İstanbul

Kocaeli; haber dünden:
    http://www.bizimkocaeli.com/guncel/5...yarisiyor.html

Mevcut başkan Yalçın Ergen`in karşısına daha önce 2 kez yarıştığı Okan Boneri 3. kez aday olarak çıkıyor. Ergen`in listesi Arsal Arısal, Hasan Özkum, Fügen Avdan, Bahadır Bozdağ, Fatih Gökmen ve Mehmet Kozcağız`dan oluşurken, Boneri`nin listesinde Nurhayat Güldüren, Hayrettin Sezer, Faruk Uygur, Ahmet Fuat Demirkol, Zeynep Işıl Ayyıldırım ve Süleyman Deva Niğdelioğlu yer alıyor

Malatya
    http://www.malatyam.com/h-19680-b-mi...ource=Malatyam

Mimarlar Odası'nda geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen seçime; mavi, listede ve beyaz liste yarışmıştı. 90 üyenin oy kullandığı seçimde mavi liste 58, beyaz liste ise 31 oy almıştı. Seçimde 1 oy boş çıkmıştı. Mavi listede yer alan Mahmut Yaşaroğlu, Osman Coşkun, Yusuf Özbek, Atilla Karaca, Görkem Çanak, Murat Koca ve Berna İlyasoğlu, kendi arasında toplanıp görev bölümü yaptı. Görev bölümü sonrasında Malatya Mimarlar Odası Başkanlığı'na Osman Coşkun'un getirildiği belirtildi.

Konya
    http://www.merhabahaber.com/haber/60..._secemedi.html

Mimarlar Odası Konya Şubesi 13’ncü Olağan Genel Kurulu’nun ardından dün de seçim gerçekleşti. Oda binasında gerçekleşen seçimde mevcut Başkan M. Serdar Işık ile Mustafa Kaş listeleri ile, Mehmet İnci ise bağımsız olarak aday oldu. Çarşaf listeyle gidilen seçimde M. Serdar Işık, 304 oy alırken, diğer aday Mustafa Kaş 326 oy aldı. Bağımsız aday olan Mehmet İnci ise 17 oyda kaldı.
    Bu sonuçlara göre Mimarlar Odası Konya Şubesi’nin 7 yönetim kurulu üyesinden 4 tanesi M. Serdar Işık’ın listesinden çıkarken, 3 tanesi de Mustafa Kaş’ın listesinden çıktı. M. Serdar Işık’ın listesinden, M. Serdar Işık’ın yanı sıra Zeki Ünen 262 oyla, Mehmet Koyuncu 280 oyla ve Hüseyin Başar 280 oyla listeye girmeyi başarırken; Mustafa Kaş’ın 326 oy aldığı karşı listeden de Berrin Taşkazan 294 oyla ve Ahmet Övet 277 oyla listeye girdi. Yönetime seçilen isimlerin mazbataların alınmasından sonra yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında bir karara varıp, başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçecekleri ifade edildi.

ŞPO İstanbul sonuçları
    http://www.planlama.org/new/guncel-h...el-kurulu.html

TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'nin gerçekleşen 12. Genel Kurulu 5 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. Tek listenin girdiği seçimlere 97 meslektaşımız katıldı. 95 oyun geçerli sayıldığı seçimlerde:

Tayfun KAHRAMAN 93
    Mehmet Murat ÇALIK 86
    Akif Burak ATLAR 91
    Öznur AKALIN 84
    Zeynep ARMAN AKYÜREK 85
    S. Ç. Tuba İNAL ÇEKİÇ 83
    Gürkan AKGÜN 89

Nazan ÖZBAYDAR 85
    Çare Olgun ÇALIŞKAN 87
    Kıvanç KUTLUCA 81
    Süleyman BALYEMEZ 83
    Müge YORGANCI 81
    Aysun SARI 84
    Kumru ÇILGIN 88

Kadıköy Temsilciliği seçimleri geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Sonuçlarına bakınmış ama bulamamıştım. Buna şaşırmalıyız ama alıştık, neyse...

Kadıköy seçimlerinde kaç grup varmış nedir ne değildir bilmiyorum. Tek bildiğimi "AKP'liler geliyor" SMS'inin öğlenden sonra yine sahneye çıkarıldığını Arif Atılgan'ın söylemesi.

Ne beceriksiziz ki şu "AKP'liler geliyor" söylemi ile başa çıkamıyoruz. Mimar dediğin adam bu kadar ilkel demek ki.

ÇDTM'yi bu basit yöntemle sürdürülebilir vantuz modelini kurduğu için tebrik ediyorum. Mimarlar mı...!

Sansür Modu

Sansür Modu Üyelik ayarlarım kısıtlı/sansür modundan çıkarılsa da rahatça yazabilsem.Alt alta boşluklu satırlar halinde yazıyorum.Gönderdikten sonra bir bakıyorum ki, bütün yazı büzüşmüş, satırlar birbiri peşine yapışmış olarak çıkıyor.Fotograf ekleyeceğim, izin verilmiyor. Bu forumda yazdığım 2574. yazı/not...Bakalım değişecek mi?
    Metin Karadağ
    12390

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •