8 sonuçtan 1 ila 8 arası gösteriliyor.

Konu: Peyzaj Mimarı ve Yüksek Lisans

Peyzaj Mimarı ve Yüksek Lisans

Merhaba,Peyzaj mimarlığı mezunuyum.Yüksek lisans yapmak istiyorum ama çoğu arkadaşım gibi kafamda soru işaretleri var.Bir peyzaj mimarı yüksek lisansını ne üzerine yapmalı ki hem mesleki hem de iş hayatına olumlu katkıları olsun. Deneyimli arkadaşlarımın tavsiyelerini istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hiç yok mu yardım eden?

Mimarlik fakültelerinde bina dalında peyzaj ve bina ilişkili bir tez konusu seçerek yapabilirsiniz. İşletme masterini da bakış açınıza göre değerlendirebilirsiniz.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Aslında şehir bölge planlama düşünüyorum ama yönetim ve organizasyonda kafamda doğru kararı vermek istiyorum. Emin olamıyorum.

Bende peyzaj mimarligindan mezun oldum daha sonra ingiltere'de mimarlik ve kentsel tasarim masteri yaptim. Eger mimarligi ucundan yakalamak istersen tavsiye edebilirim tamamen vizyonun genisler ve yeni kapilar acilir. Basarilar.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Umarım doğru seçimler yaparım.

Öncelikle kendinizi hangi alanda görmek istiyorsunuz bunu iyice bir düşünmenizi söyleyebilirim. Eğer is hayatında kendinize biçtiğiniz rol yönetim kadrosunda bir yer ise ozaman. Yüksek lisansınızı MBA üzerine yapmanızı öneririm ve bunun yanında olmazsa olmaz birde yabancı dil. İnşallah gönlünüzden geceni olursunuz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Kendimi nerede görmek istediğim aslında zaman zaman değişiyor, bu normal bir süreç mi benim için bilmiyorum. Dediğim gibi umarım doğru kararlar alırım.

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •