2 sayfanın 1. sayfası 12 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 1 ila 15 arası gösteriliyor.

Konu: Mimar Sinan mimarlık vs Yıldız Teknik mimarlık

Mimar Sinan mimarlık vs Yıldız Teknik mimarlık

Evet bu kapışmayı kim alır sizce?? ) Malumunuz lys sonuçları açıklandı ve tercih maratonu başladı. Bölüm konusunda bir tereddütüm yok amma ve lakin yukarıdaki iki üniversite kafamı çok karıştırıyor. İkisinede puanım yetiyor. Teknik üniversitesi olmasından dolayı yıldız tekniği daha çok tavsiye ediyorlar. Mimar sinanın akademisyenlik için daha uygun olduğu söyleniyor. Özellikle bu okullarda okuyanlar veya mezun olanlar yardım edebilirlerse bana çok büyük bir iyilik yapmış olurlar. Tabi mimarlık hakkında da biraz bilgi verilirse hiç fena olmaz hani.. şimdiden teşekkürler...

Mimar Sinan'ın akademisyenlik için daha iyi olduğunu zannetmiyorum. DGSA tabii zamanında yetiştiriği kimselerle yeni fakültelerin kurulmasına önayak olmuştur tabii.

Vallahi her ikisi de güzel üniversiteler. Bunlara puanınız yettiği için sizin adınıza sevindim ve tebrik ediyorum.

HÜR FİKRİM:

Hiç farketmez ikisi de güzide ikisi de güzel. Seçin birini sonra niye diğerini seçmedim demezsiniz.

Başka tavsiyelerde bulunacak yok mu yardım edin biraz yav

Benim secimim yildiz teknik olurdu.Gecen sene bu zamanlarda bende ayni seyleri dusunuyordum nitekim uni tanitim gunlerine gittim (mimar sinan universitesinde olmamasina ragmen gittim ) Mimar sinan da gordugum kadariyla biraz caginin gerisinde kalmis,ote yandan yildiz piyasi takip etmis nitekim cizim gerektiren dersler icin bilgisayar programlarindan yardim almis dil egitimine onem vermis eger imkanin varsa tercih yapmadan git ve gor derim.Niyetim hic bir universiteyi kotulemek degildir,ikisininde kendilerine gore + ve - leri mevcuttur.

Gidip görme imkanım maalesef yok, Manisa'da oturuyorum. Şuanda yıldızda mı okuyosun?

Hayir itu de okuyorum sadece ikisini secenek olarak sunmussun o yuzden onlari degerlendirdim ben kıl payı ituye girdim o yuzden yildizi ve mimar sinani cok arastirdim itu gelmez diye ben yildizi oneririm mimar sinandansa

Teknik olmasından dolayı yıldız daha mantıklı görünüyor ama mimar sinanın puanı daha yüksek. Hem de denize sıfır

Benim de puanım ikisine yetiyor.Hangisini tercih edeceğim bilemiyorum.Ayrıca itü ye de kılpayı girebilme ihtimalim var.Bana yıldız tekniği daha çok tavsiye ettiler ama mimar sinanın puanı daha yüksek.Bana eskiden itü en iyiydi fakat şimdi yıldız teknik en iyisi diyenler de oldu.Hangisini tercih edeceğimi bilemiyorum.Tercih dönemi içinde yardımcı olursanız çok sevinirim.

türkiyedeki çoğu iyi mimar itü mezunu fakat yıldız teknik ve mimar sinan mezunu olanlar da var.Örneğin ağa han mimarlık ödülünün sahibi emre arolat mimar sinan mezunuymuş.Ayrıca internet sitelerinden araştırdım.Ünlü mimarlık ofislerinin ekipleri ağırlıklı olarak yıldız teknik,mimar sinan ve itü mezunu mimarlardan oluşuyor.

Gecen sene yildiz a gittim mimarlik tanitimina okutman ile aramda gecen muhabbet su idi !siz cocugunuzu nereye gonderirdiniz ? Aldigim cevap itu oluyorsa kesinle itu olmuyorsa yildiz idi yorumu size birakiyorum Bu arada Yerlesme sonuclariniz ne olursa olsun hakkinizda hayirlisi olsun

Yıldız teknikte 3. sınıf mimarlıkta okuyan birisiyle konuştum.Mimar sinanı 7 seneden az zamanda bitiren nadir diyor.Yıldız teknikte böyle bir sorun olmuyormuş.Üniversiteyi uzatmanın bi manası yok.Yıldız tekniğin eğitimi daha iyi hocalar ilgleniyor,sorularını karşılıksız bırakmıyor, yardımcı oluyorlarmış.Bana yıldız teknik veya itü yaz dedi ama kesinlikle mimar sinana gitme dedi.

Yıldızda karar kıldık sanırım Peki Bahçeşehir ile ilgili bir bilgisi olan var mı? İngilizce eğitim vermesinden dolayı orası da kafamı çok karıştırıyor. Sanırım yıldız %30 ingilizceymiş. Bu kadar ingilizce yeterli olur mu yoksa %100 ingilizce daha mı yararlı olur?

Alıntı Orijinal metin mingunho tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Başka tavsiyelerde bulunacak yok mu yardım edin biraz yav
    Benim tavsiyeyi beğenmediniz sanırım. Ancak bu forumda "yav" diye biten cümlelerle yazışam yapmak "samimiyet" göstergesi sayılmaz. Size geniş ve önemli bilgiler veriyoruz. En azından ben bu forumun yöneticisi olarak herkesin mesajına cevplar yazıyorum. AYNI SORUYU SORANLAR OLDUĞU HALDE. Bu sorunuzun benzeri de soruldu.

Lütfen biraz daha verilen zaman saygılı ve ölçülü olur musunuz?

Tercihlerim:1-)itü (ing)2-)itü3-)yıldız teknik4-)mimar sinan

Mimar Sinan üniversitesini kazandım ben de bu sene eğitimin ingilizce olmaması bana cok fazla eksi getirir mi veya illaki bir ingilizce kursuna gitmemi tavsiye eder misiniz ?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

2 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 2 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •