6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Mimarlığı Seçtiği İçin Pişman Olan Var mı?

Mimarlığı Seçtiği İçin Pişman Olan Var mı?

Evet sorum bu. İTÜ İngilizce Mimarlık tutuyor yada herhangi bir Tıp. Sizce ne yapmalıyım? Mimarlıktan mezun olunca iş bulamazsın diyorlar doğru mu? Lütfen yardım edin bana

Cok farkli kulvarlarda iki meslekten bahsediyosun, bence ikisi de basarili oldugunda iyi para kazanabilecegin meslekler, o yuzden hangisini sevdigine karar vermelisin once... Mimarligi sectigi icin pisman olan bi tanidigim var, cunku bilincsiz bir tercih yapmisti, yeteneklerini dusunmeden, babasinin insaat sirketi oldugu icin... Yani pismanlik mimarlikla ilgili degil, yanlis secimle ilgili, Bence.
    Ben de bu sene tercih yapiyorum, kolay gelsin

İş garantisi olan meslek seçmek istiyorsanız, tercihlerinizi ona göre yapmanız gerek:Polislik, subaylık, doktorluk, denizcilik, ........Ama her halde sizin için de olay bu denli basit değil, yoksa mimarlık tercihinden söz etmezdiniz.Mimarlık öğrenimi gören herkes muhakkak iş bulur, ama bu bir proje bürosunda olmaz da şantiyede olur; Türkiye'de olmaz da Azerbaycan'da olur.Ayrıca çok girişken ve girişimci bir yapınız var ise kendi işinizi kurabilirsiniz.Ama emin olun; bu eğitim size çok şey kazandırabilir; eğer severek sürdürürseniz.Hatırlı kararlar.

İş garantisi olan meslek seçmek istiyorsanız, tercihlerinizi ona göre yapmanız gerek:Polislik, subaylık, doktorluk, denizcilik, ........Ama her halde sizin için de olay bu denli basit değil, yoksa mimarlık tercihinden söz etmezdiniz.Mimarlık öğrenimi gören herkes muhakkak iş bulur, ama bu bir proje bürosunda olmaz da şantiyede olur; Türkiye'de olmaz da Azerbaycan'da olur.Ayrıca çok girişken ve girişimci bir yapınız var ise kendi işinizi kurabilirsiniz.Ama emin olun; bu eğitim size çok şey kazandırabilir; eğer severek sürdürürseniz.Hayırlı kararlar.

Kısaca mimarlığı seçtiği için pişman olan biri varsa bu forumu takip etmez. Yanlış yerde yanlış soru olmuş. Kolay gelsin.

bende vasat bir devlet üniversitesinde mimarlığa bu sene başladım küçük bir şehirde okuyorum ve iyi bir yerde okumadığım için büyük şehirlerde iş bulamama korkum var.Merak ettiğim şey gerçekten iş bulamazmıyım siz ne düşünüyorsunuz yol yakınken vazgeçmelimiyim mimarlıktan

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •