13 sonuçtan 1 ila 13 arası gösteriliyor.

Konu: Artlantis Render 4.1.7 ile Archicad 15

Artlantis Render 4.1.7 ile Archicad 15

Archicad 15 kullanıyorum artlantis 4.1.7 yi indirdim ama archicad de hazırladığım generic perspective ekranında kaydettiğim dosyalar artlantis te açılmıyor sebebi nedir acaba yardımcı olur musunuz?

Archicad 15 için "export plug-in" kurdunuz mu?
    Erdem Akbıyık

evet kurdum onu

Dosyayı açmaya çalıştığınızda nasıl bir hata veriyor?
    Erdem Akbıyık

Pardon yanlış yazmışım açılıyor ama 3 boyut ekranında archicad de hazırladığım model görüntülenmiyor

Siyah bir ekran mı görüyorsunuz? Ayrıntılı bilgi verirseniz çözüm daha kolay olacaktır..
    Erdem Akbıyık

Aslında tam olarak yarı mavi yarı siyah bir ekran görüyorum.

Siz sorunu detaylı bir şekilde anlatmadıkça, görüntülerle desteklemedikçe bir çözüm almanız zorlaşacaktır. Gördüğünüz mavi-siyah ekran normal açılış ekranıdır muhtemelen. Mavi olan bölüm gökyüzüdür. Modelinizin orijine olan uzaklığından da sorununuz kaynaklanıyor olabilir, modelinizi kaydettiğiniz andaki kamera açısı da. Dediğim gibi bir şey bilmeden yorum yapmam mümkün değil..
    Erdem Akbıyık

Name:  1.jpg
Views: 981
Size:  167,7 KBName:  2.jpg
Views: 1005
Size:  273,6 KB şu şekilde yapmaya çalıştım. Açıkçası artlantisi çok iyi bilmiyorum ilk kez kullanıyorum o yüzden açıklayamadım.

Artlantis 2d ekranında model gözüküyor mu?
    Erdem Akbıyık

hayır orda da gözükmüyor

Atl olarak kaydederken sol tarafta kamera şekilli kutucuğu doldurun(dolu olmadığını düşünüyorum.). Belki soruna çözüm olur.

Alıntı Orijinal metin pmim tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Archicad 15 kullanıyorum artlantis 4.1.7 yi indirdim ama archicad de hazırladığım generic perspective ekranında kaydettiğim dosyalar artlantis te açılmıyor sebebi nedir acaba yardımcı olur musunuz?
    sanırım bilgisayarınızda quick time ya doğru olarak yüklenmemiş, yada hiç yüklenmemiş. quick time ın son sürümünü yükleyip denerseniz problem çözülecek gibi

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •