7 sonuçtan 1 ila 7 arası gösteriliyor.

Konu: Peyzaj Mimarlığı Ofisi Açmak

Peyzaj Mimarlığı Ofisi Açmak

Merhabalar,

Zaten mesleğimizin politikasını ve olması gerekenleri bol bol tartışıyoruz. Bu konuyu da onların içine iliştireyim dedim.

-Kendi ofisini açmak-

Krizler, sektörün farklılığı, tutunma çabaları, kendi yağında kavrulanlar, batanlar çıkanlar, çalkantılar derken yıl oldu 2012.

Fidanlıklar, işin sadece dolamit ticaretini yapanlar, kent mobilyası işine girenler, OSTİM de demir döküm kalıp işine girenler, sadece pitosporum satıp ayakta kalmaya çalışanlar, büyük firmalarla iş yapılsa dahi parasını almayan arkadaşlar, hayal gücünün ve tasarım yetisinin verdiği yetenek ile güzelim el emekleri eskizlerin bir çırpıda harcandığı toplantılarda, boynu bükük kalan meslektaşlarım...

Bireysel girişimlerimiz ne durumdadır? Doğukan Abacı arkadaşımın önceki konuda söylediği gibi "ülkemizde olmayan peyzaj mimarlığı" adına somut, reel, katıksız bir adım atmak istiyorum. Bu büyük bir sorunun içine naçizane birikimimle, sermayem ile katılmak ve sonuçlarını göze almak istiyorum.

Fakat, kendi ofisimi açmak için topladığım bütün enerjiyi, sektöre küçücük bir bakışımla bitiriyorum. Başa sarıp ümitsizlik hüküm sürüyor.

Görüşleriniz yorumlarınız nelerdir? Son senelerde değişenler nelerdir? Hala ümitsiz miyiz?

Teşekkürler...

İsa Eren AKBIYIK
    İsa Eren AKBIYIK - Peyzaj Mimarı
    isa-eren@hotmail.com

Yine ben cevap vereyim bari
    Eğer kendine inanırsan olmayacak hiç birşey yok.. Hala Ferrari alamadım belki ama "Peyzaj" yaparak ayakta kalınabiliyormuşuz onu görmüş oldum. Geçen zaman içersinde aslında iş yeri açmak ticaret kanunu falan gibi işler de zorlaştı. Düzenin artması belki de eşit şartlarda teklif vermiş olmayı yaklaştırdı bize ama bu net olarak bilinemez tabi..
    Aslında "peyzaj" deyip geçmez ve yapı sektörünün bir parçası olarak kurumsallaşabilirsen yeni kapılar ve pazarlar da açılmıyor değil..
    Girişim girişimcinindir.. Bu dünyaya gelmişken de "patron olmanın dayanılmaz hafifliğini" tatmadan gitmek olmaz
    Gerisi kısmet...
    Saygılar.
    Doğukan ABACI
    Peyzaj Mimarı Doğukan ABACI
    www.piantepeyzaj.com

Sözleriniz umudumu yitirmeme engel oldu, dayanılır bir hafifilikte olsa, Ferrari alamasakta ayakta kalınıyormuş. Evet.
    İsa Eren AKBIYIK - Peyzaj Mimarı
    isa-eren@hotmail.com

Peyzaj sektörü harika bir sektör. Girilmesini tercih ederim. Mimar işini güzel ve sağlam yaparsa gayet güzelde para kazanır.
    Seyidoğulları Peyzaj - Ankara Peyzaj ile profesyonel peyzaj hizmetleri vermekteyiz.

Peyjaz konusu şu anda gerçekten çok değerli bir duruma geldi diyebiliriz.

Şansınızı denemelisiniz, risk almadan bir yerlere gelinmiyor maalesef.

merhabalr,ben yeni üyeyim.Yeni konu nasıl açacağım yardımcı olabilir misiniz?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •