6 sonuçtan 1 ila 6 arası gösteriliyor.

Konu: Render zamanlama problemi

Render zamanlama problemi

Merhabalar,
    Artlantisde cephe renderları alırken hiçbir problem yaşamıyorum, ama iç mekan renderlarında zamanlama anlamında problem çıkıyor.Resimde görünen 78 saat, üç dört saat sonra 270 saat civarına çıktı bunun nedeni ne olabilir?
    -Modeli yaparken tüm yapının içini modeledim,
    -Renderda fazla sayıda neon ışık kullandım,
    -Artlantiste eklediğim tefrişler var, bunlar renderın zamanının artmasında muhakkak etkendirler fakat zamanın 270 saat gibi bir rakama çıkmasının temel nedenleri ne olabilir, bu zamanı nasıl kısaltabilirim? önerileriniz için teşekkürler şimdiden. . .
    Eklenmiş İmajlar Eklenmiş İmajlar  

Neon ışık yerine noktasal ışık kaynağı kullanırsanız sorun ortadan kalkacaktır. Artlantis'ın neon ışıkla başı uzunca zamandır belada ve bu sorun bir türlü halledilemedi. Noktasak ışık kaynaklarını çok sayıda yanyana kullanıp neon taklidi yaparak render zamanını düşürebilirsiniz..
    Erdem Akbıyık

Teşekkürler sevgili Erdem Akbıyık, Yaklaşık 600 tane noktasal ışık kaynağından sonra düzeldi, ama neon etkisini vermiyor tabiki. . .
    Peki bilgisayarımı değiştirsem daha üstün özellikli bir bilgisayar alsam, neonda yine aynı problemi yaşarmıyım?

Programın kronik hatası yüzünden bilgisayara fazladan para bayılmak ne kadar doğru bilemiyorum. Neon etkisini post production ile verirseniz daha makul bir çözüm olacaktır..
    Erdem Akbıyık

Alıntı Orijinal metin Erdem Akbıyık tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Programın kronik hatası yüzünden bilgisayara fazladan para bayılmak ne kadar doğru bilemiyorum. Neon etkisini post production ile verirseniz daha makul bir çözüm olacaktır..
    Sizin msjdan sonra iptal ettim siparişi hemen
    Bu post production diye bahsettiğimiz buton resimde göstermiş olduğum buton değilmi?
    Eğer orası ise; yaptığım değişiklikler tüm sahneyi etkiliyor bölgelesel değişiklikler yapılmıyor, ve kullandığım ışıkları neon etkisine çeviremiyorum. Bunun özel bir yolumu var acaba?
    Name:  big_2012.jpg
Views: 204
Size:  12,7 KB

Post production derken imaj işleme programlarını kastettim. Dahili post production tüm sahneyi etkiler. Photoshop benzeri programlarla neon etkisi verebilirsiniz..
    Erdem Akbıyık

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •