11 sonuçtan 1 ila 11 arası gösteriliyor.

Konu: İnşaat Teknikerliğinden Mimarlığa dikey geçiş yaptım...

İnşaat Teknikerliğinden Mimarlığa dikey geçiş yaptım...

Merhaba herkese bu siteyi yeni keşfettim ve ilk konum olacak bu

Ben geçtiğimiz DGS sınavı ile Mimarlık bölümüne geçiş yaptım henüz öğrenimime başlamış değilim önümüzde ki eğitim yılı başlıyorum. Yalnız çok yetersizim şu an mimarlık bölümü için İnşaat teknikeri olarak hep şantiyede saha görevlerinde bulundum şimdi işin mutfağında boğulurmuyum yoksa şantiyeci olmam bana artı katkılar mı sağlar bilemiyorum.Sizce önümüzde ki yıl okula başlamadan kafa olarak kendimi hazırlamam için neler yapmalıyım.:K Bi de intibah senesi var tabi o daha da düşündürüyor beni benim gibi DGS ile bu bölüme geçen varsa eğer neler bekliyor beni bu süreçte biraz bilgi çok güzel olurdu Saygılar herkese...
    En son Ilker çolak tarafından düzenlendi : 23-02-2013 23:31

Merak etmeyin sizinle başlayanlar direkt lisede geldiği için sorun olmayacaktır.

Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    Merak etmeyin sizinle başlayanlar direkt lisede geldiği için sorun olmayacaktır.
    Ama onlar 2 sene bu bölüm içinde eğitim almış bense 3. senelerinde aralarına katılıp onların bildiği bir çok şeyden eksik olarak başlıyacam hocaları benden iyi tanıyolar yani kesin sıkıntı olacak bunları bilerekte girdim zaten ama hızlı bir şekilde onlara yetişmek için bişeyler yapabilirim önümde zaman varken; siz neler önerirsiniz??

SketchUp öğrenin ya da CAD yazılımlarınız. Ancak mimari proje ise ancak stüdyoda öğrenilir. Eğer yatkınlığınız varsa arayı stüdyoda kapatabilirsiniz.

Alıntı Orijinal metin ayasofya tarafından gönderilmiş Mesajı Görüntüle
    SketchUp öğrenin ya da CAD yazılımlarınız. Ancak mimari proje ise ancak stüdyoda öğrenilir. Eğer yatkınlığınız varsa arayı stüdyoda kapatabilirsiniz.
    teşekkürler.. 3Dmax ve Cinema4d üzerinde duruyorum bu ara Mimar bi arkadaşım okulda juriye çıkarken çok yardımı dokunur sana demişti

ayasofya ne derse dinle, mimar arkadaşından daha çok faydası olur

Teşekkürler. SketchUp yeterli diğerleri şimdilik gereksiz. (Diğerlerinin eğitimini vermiş biri olarak söylüyorum. Şİmdilik gereksiz)

güzel bir bölüme geçiş yapmışsınız. TEbrik ederiz.
    Seyidoğulları Peyzaj - Ankara Peyzaj ile profesyonel peyzaj hizmetleri vermekteyiz.

Merhaba iyi günler ben liseden yeni mezun oldum ve lys de son olarak fen sınavıma gırecegım ygs kotu gectı lys de calıstım ama buyuk ıhtımalle 4 yıllık kazanamayacagım 2 yıllıktan dıkey gecıs zormudur bunu ogrenmek ıstıyorum bılgılı kısılerden ?

Teşekkürler

Tebrikler.Hoşgeldin aramıza.Arkadaşlar ben yeni üyeyim.Yeni konu nasıl açabilirim?

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

2 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 2 ziyaretçi)

Konunun Etiketleri

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •