4 sonuçtan 1 ila 4 arası gösteriliyor.

Konu: İnşaat sektörüne giriş

İnşaat sektörüne giriş

Herkese merhabalar. Forumdaki ilk başlığım. Sormak istediğim bir konu var, başlığı okuyan herkesin fikrine ve yönlendirmesine ihtiyacım var.

Şöyle ki, 27 yaşındayım, reklam ve marka yönetimi sektöründe 5 yıllık bir deneyimim var. yani mesleğim reklamcılık.

Ağustos 2013'de askerden geldikten sonra Antalya'daki arsamızda inşaat yapmak istiyoruz babamla. Ancak kendisi memur ve işlerni bırakacak durumda değil. Benim sormak istediğim konu şu. Antalya'ya gidip 1 sene gibi bir süre geçirsem, bu sektörle uzaktan yakından alakası olmayan ben bu işi kotarabilir miyim? Orada yakın bir aile dostumuz var, yaklaşık 25 yıldır müteahhitlik yapıyor. Onun asist etmesi ve yardımcı olmasıyla kendim bir bina dikecek kadar bu işi öğrnebilir, yönetebilir miyim sizce? Ben daha çok işin bekçiliğini, yönetimini, satış ve reklam kısmını yapacağım. Sizce 27 yaşında bu sektöre girmek uygun mudur?

İşe, ustalığa, işin prosedürlerine çok ciddi manada hakim olmak gerekiyor mu? Orada hazır oturmuş bir sistem var, işi öğretebilecek aile dostlarımız var. Sizce böyle bir fırsatı değerlendirmeli miyim?

Sorularım bunlar. Siz tavsiyelerinizi vermeden önce sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. Açıklıkla cevap verebilirim.

herkese saygılar.

Gerçekten fikirlerini söyleyecek birileri yok mu

kendinize bir mimar bulun,
    mimarı müteahhide
    müteahhidi de mimara kontrol ettirip ve boşuna para harcamayın...
    inşaat işi daha önce yapmadıysanız ve bir daha da yapmayacaksanız da işin içine girmeyin.

ben kalkıp reklamcılık yapıp müşteri briefleriyle uğraşıp reklam konkurlarına giriyor muyum
    N. Caner ÇAMBEL - Mimar (İ.T.Ü.)
    "Dubito ergo sum"

işçisinden ustasına mimarından müteahhidine danışman gerekiyor arkadaşlarında dediği gibi

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •