3 sonuçtan 1 ila 3 arası gösteriliyor.

Konu: Artlantis5 te kat planı rendırı alma- malzeme atama sorunu

Artlantis5 te kat planı rendırı alma- malzeme atama sorunu

merhaba arkadaşlar, artlantis 5le ilgili iki sorum vardı benim. öncelikle archicadde çizdiğim planı render almak üzere artlantise atınca 3 metrelik duvarlar 6-7 metre gibi upuzun oluyuorlar ve tabi objeler de.. plandan hiçbir şey algılanmıyor ve çok derin bir kuyuya dönüyor mekanlar. bunu archicadde en uzun duvarı 1 metre yaparak ve objeleri de aynı şekilde basarak çözmeye çalışıyorum ama planları komple deforme etmem çok zamanı alıyor. bu oransız kaçışın sebebi nedir bilen varsa çok sevinirim.

ikincisi de artlantis 5te rengini gözümün kararı ayarladığım bir yüzey var ve başka bir yüzeye aynı materyali atamak istiyorum ancak bunun için color values e değer girmem gerekiyor. artlantis 4te listten o materyali sürükleyip diğer malzemenin üstüne bıraktığımda oluyordu ama artlantis5te bunu nasıl yapacağımı bilemedim.
    yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer, teşekkürler...
    En son emek tarafından düzenlendi : 30-01-2014 15:10

Merhaba.

Artlantis'te plan render'ı almak için paralel views'e geçiyorsunuz öyle değil mi? Bu başlık altında her kameradan dilediğiniz ölçekte sonuç alabilirsiniz, en sağda dişli ikonu ile gösterilen rendering parameters altındaki scale değerini değiştirmelisiniz. "6-7 metre gibi upuzun" dediğiniz duvarları nasıl ve nerde ölçüyorsunuz bilemedim ama planların ölçekli sunulması gerektiği için bu şekilde cevapladım.

Malzemenin bir başka yüzeye aktarılması için copy/paste yeterlidir temelde. Malzeme üzerinde bir texture yoksa, direkt malzeme isminin üzerinde copy, aktarılmasını istediğiniz yüzeyi seçtikten sonra da paste yapmak işinizi çözecektir, renk değerleri girmek zorunda değilsiniz.
    ---------------------------
    www.ikikalem.com

paralel views'i bilmiyordum, sadece kameranın yeri ve açısıyla oynayıp yapmaya çalışıyordum, öğrenmiş oldum, teşekkürler

Konu ile İlgili Bilgi

Users Browsing this Thread

1 adet kullanıcı bu konuyu ziyaret ediyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj Yazma Hakları

• Yeni mesaj gönderemezsiniz
  • Mesajlara cevap veremezsiniz
  • Mesajlara ek yükleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •